Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kutija ima 16 kapsula i traje 4 dana...nakon cirkumcizije uzima se oko 5-7 dana, tako da ako jos nije proslo toliko mozes da uzmes jos jednu kutiju da to pokrijes...sto se tice gaze mozes cistu gazu sam da omotas oko penisa bez lepljenja kad si kod kuce kako bi mogao da je lako skines i menjas svaki dan i kad god se isprlja...znaci lagano, cisto da zastitis penis od vesa dok to skroz ne zaraste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
sutra je 7 dana, nzm vidicu opet al ne vjerujem da cu uzimati...ako nije potrebno kao sto kazete...e sad veceras sam htijeo ja da se previjem, kupio u apoteci gazu i onaj flaster (onaj sto je u kolutu) i poceo bio skidati ovaj i vidim dole se zalijepilo, s donje strane i ko da nije zaraslo dobro ili nzm sta je, al cudno je, tak da sam odustao, umatao ga onako u onaj pa cu sutra u dom zdravlja da me oni previju....a sledeci put cu ili sam, ili ako mi doktor kaze da ne treba vise necu ni previjati....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
i kad ne budes vise morao da ides kod njih da te previjaju mozes sam blago samo uviti penis dok skroz sve ne zaraste, radi zastite i da se ne bi lepilo za ves na tim mestima gde jos vlazi...s donje strane, tj. u predelu frenuluma obicno malo sporije zarasta nego preostali deo reza...sto se tice odlepljivanja mozes prvo da nakvasis gazu da bi se lakse odlepila (mozes npr. cajem od kamilice, kao time i da isiras)...sto se tice flastera ne moras ga lepiti uvek, jedino ako bas negde van ides pa da ne spada u vesu, i to ne moras da lepis oko celog penisa, vec neki coskic gaze cisto da je pridrzi da ne seta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
aha...pa onda cu sutra skuvati caj i polako to odlijepiti da ne idem dzaba kod njih....polako cu to isprati i onda staviti joda i gazu, malo uviti i to je to....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ali za sve sto ti je sumnjivo uvek ce kontrola biti najbolje resenje, pa sam vidi kako ide, na zakazanu kontrolu idi svakako, a pre toga po potrebi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
pa posto taj urolog nije u mom gradu, vec 30tak km, kad sam bio kod njega u ponedeljak rekao mi je da odem za 2-3 dana odem kod ovih da me oni previju a zakazao mi kontrolu za 7 dana ( u ponedeljak) pa razmisljam da li to sutra sam da previjem ili da idem kod njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako budes uspeo sam i ako ti sve deluje ok onda mozes i sam, ipak je proslo 7 dana, prosao je onaj najkriticniji period, a ako ti bilo sta deluje sumnjivo ili budes imao problem onda idi u dom zdravlja da oni to urade...videces vec sam sutra kako stoje stvari pa proceni...a onda u ponedeljak naravno kod urologa na tu zakazanu kontrolu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 8:02 pm
Postovi: 7
Imao sam cirkumciziju pre 6 dana, operacija je prosla dobro kao i previjanje dan posle.... Nisam dobio nikakve lekove da pijem, cak ni na moje insistiranje. Od tada rana cini se da uopste ne zarasta, otok je i dalje veliki, krvarenje je prestalo osim ujutru kada se probudim ali je rana i dalje sveza! U krevetu sam cele nedelje, ne mogu da obucem gace jer imam stravicne bolove! Ne radi se o nelagodnost zbog slobodnog glavica vec o bolovima od rane i otoka! Tokom noci stavim Stramicin gazu i obucem gace uz velike bolove i uspem da odspavam par sati... Pijem Brufen i ispiram kamilicom par puta dnevno...
Procitao sam sve postove do sada i znam da je oporavak individualna stvar ali molim za savet- da li je ovo normalno ili bi trebalo da odem kod lekara?
Unapred hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
savetujem svakako odlazak na kontrolu da se vidi kako to izgleda, na slepo ne moze nista da se kaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 8:02 pm
Postovi: 7
Hvala na citanju! ;-)
Kod doktora cu svakako otici interesuje me da li je normalan tako dug oporavak. Jako se trudim oko odrzavanja higijene, ispiram kamilicom, stavljam hladne obloge, trudim se da ga ne dodiruje ni tkanina ni ostatak tela, prosto mi je neverovatno da uz toliku paznju i dalje izgleda kao da mi je neko stavio petardu u rupu za mokrenje i zapalio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
trebalo bi to vec polako da zarasta, jer ako je sve uredu oko 10 dana se vec i konci mogu vaditi...bitno je videti da ne postoji mozda neka infekcija koja usporava zarastanje i koju bi trebalo leciti, ili da li mozda neki sav popustio pa zato ne zarasta, ili nije recimo dobro usiveno...sto se tice otoka on moze da postoji i kad uredno zarasta, kod nekog se zadrzi i do mesec dana, i to nije nista strasno, ali bitno je da koza zaraste i da nema nekog vlazenja koje je posledica infekcije...bolovi mogu da budu i zbog preosetljivosti koja vremenom prolazi, ali i zbog upale...znaci mora se to videti kako izgleda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 8:02 pm
Postovi: 7
Hvala na savetima... Koristio sam propolis i uspeo sam da zaustavim krvarenje... jos samo da se skroz povuce i krv i limfa pa da pocne da zarasta... ne bih rekao da ima infekcije a i savovi izgledaju zaista odlicno uradjeni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 12:14 pm
Postovi: 9
Bice to sve u redu
Meni je uradjena operacija 1 marta i evo jos mi nije skroz zaraslo a prvih 2 nedelje je izgledalo kao da nikad ni nece.
Popustili mi savovi sa jedne strane i otvorilo se malo,tu jos nije skroz sraslo ali je blizu.
Gledaj da ti rana bude suva stalno,tj nemoj uvijati da se vlazi od toga sto iz nje izlazi.
Dobio sam i kremu da mazem zove se fibrolan mast i odlicna je.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2011 8:02 pm
Postovi: 7
Uh, sad mi je lakse :D Ma koliko sam se informisao o tome i procitao sve sto postoji na netu bas sam se zabrinuo, ocekivao sam da ce sve ici mnogo brze!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Bio sam prosle sedmice kod privatnika, i mogu reci da je cirkumcizija skupa kod njih... Na kraju, odem kod drzavnog, i odlucili smo pokusati sa kordikosteroidnim mastima (propisao je ili Didermal ili Diprogent, ja sam uzeo Didermal), pa ako za mjesec dana ne bude poboljsanja, onda cemo ici na cirkumciziju... Sada me interesuje jedna stvar... Da li ce predstavljati problem ukoliko ja izmedju 2x dnevno Didermala, ubacim masti koje su mi ranije prepisane, a ticu se gljivicnih oboljenja (Daktanol i Chloramfenikol... inace, to je terapija za predoperativnu pripremu, pa bih da budem spreman odmah, ako ne uspije terapija kordikosteroidnim mastima)... Zaboravio sam to pitati doktora juce, a sledeci put mogu tek sledeci cetvrtak, posto radi samo cetvrtkom.... Ako neko zna, neka odgovori...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: