Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Sad primjetih da nema edit dugmeta... Imam jos dva pitanja :D

5. Vezano za pitanje pod 2... Interesuje me doziranje... Doktor mi je propisao dnevnu dozu, medjutim, nije mi objasnio da li se doziranje vrsi po:
- glavicu (s unutrasnje strane)
- kozici (s vanjske strane)
- oboje

6. U zavisnosti od ozbiljnosti fimoze, da li ce seks biti problematican, prije nego sto se obavi zahvat? Odnosno, koristeci prezervativ, da li postoje komplikacije prilikom seksa, tipa krvarenje, bol ili nesto drugo?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 2:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
1. cilj je da se u erekciji omoguci potpuno otkrivanje glavica, i to sa lakocom...kod laksih oblika fimoze glavic se moze otkriti ceo u erekciji ali sa teskocom...posto kod tebe moze da se otkrije svega 20-30% znaci da je fimoza malo veceg stepena...
2. sto se tice zahvata on je kod bilo kog oblika isti, znaci radi se cirkumcizija, tj. opsecanje kozice koja pokriva glavic...s tim sto postoje varijante totalne i parcijalne cirkumcizije, totalna se moze uraditi uvek a parcijalna (postedna) samo kada je to moguce, zavisi od coveka do coveka...a sto se tice nabrojanih masti nijedna od njih nije kortikosteroidna...Daktanol je protiv gljivica, hloramfenikol antibiotik a Pantenol za obnavljanje koze i sluzokoze, ta terapija je verovatno propisana da bi se smirila upala, a sa smirenjem upale bi doslo i do nekog poboljsanja sa kozicom ukoliko je postojala upala...a ako je fimoza urodjena onda tesko da moze da pomogne...u najblazim slucajevima moze se pokusati sa kortikosteroidnim mastima, ali i to prvenstveno u mladjem uzrastu...
3. pretpostavljam da pitas na oporavak nakon cirkumcizije...to je individualno, ali otprilike nekih mesec dana do potpunog oporavka...naravno, sto se tice ostalih aktivnosti za njih si spreman mnogo ranije, pokretan si odmah nakon operacije, jedino prvih par dana vodis racuna da ne povredjujes penis...
4. erekcija je nesto sto se javlja i moze prvih dana praviti problem u smislu sto to moze da bude bolno, ali i to se vrlo brzo smiruje...
5. sto se tice mazanja kreme, najpre se obavi higijena, penis se dobro opere i dobro osusi pa potom utrlja krem i na kozicu i na glavic, pa se onda tek kozica vrati...
6. sto se tice seksa sa fimozom on svakako nece biti onakav kakav bi trebao da bude...posto su u glavicu receptori koji primaju nadrazaje tokom odnosa bitno je da on bude ogoljen, a ako glavic ostaje sakriven onda seks nece biti dovoljno kvalitetan...sto se tice komplikacija usled povredjivanja to se ne zna unapred dok se ne proba, nekad moze da dodje do problema tokom odnosa, nekad ne, zavisi od osobe do osobe...ali svakako je najbolje da najpre resis problem fimoze pa da onda uzivas najnormalnije u seksu! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovorima... Imam jos par pitanja :D

1. Koliko sam procitao, zahvat traje 30-45min, radi se pod lokalnom anestezijom?

2. Da li je zahvat skup?

3. Da li se zahvat radi na licu mjesta, ili se dogovara i zakazuje? (mislim, s obzirom da traje samo pola sata, ne vidim potrebu za ovim drugim)

Sto se tice ovih masti, ne znam onda sto bi ih doktor propisao, nisam primjetio nikakvu upalu ili bilo sta slicno.. Uglavnom, vjerovatno cu ove sedmice da odem da obavim to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 3:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
1. tako je
2. ako se radi u drzavnoj bolnici besplatno je
3. zakazuje se, ne moze bas odmah s vrata prvi put kad odes, hehe...sto se tice cekanja zavisi od ustanove do ustanove, prvo se javi na pregled, pa ces videti kako stvari stoje... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Evo sad jos jedno, da li preporucujes drzavnu ili privatnu ustanovu?? Nisu pare toliko bitne... Da li ce bolje odraditi doktor u jednoj od doktora u drugoj ustanovi?? (pogotovo ako uzmes da je zdravstvo lose :D)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
to da li ce bolje tamo ili ovamo zavisi prvenstveno od onog ko radi...ponekad bolje uradi neko ko radi u drzavnoj, nekad ko radi u privatnoj, znaci samo da imas srecu da naletis na pravog doktora, nije bitno gde radi...u principu je jednostavna intervencija pa ne bi trebalo brinuti previse oko toga...ono sto je prednost kod privatnika je sto ces to moci brzo da uradis, bez cekanja...cene su razlicite, raspitaj se kakve su po ordinacijama kod tebe...i pokusaj da se raspitas ko vazi za dobrog urologa, ako poznajes nekog ko je to vec radio pa da ti preporuci nekog...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Ned Mar 20, 2011 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 2:07 pm
Postovi: 9
Preporucili mi dva :D Jedan drzavni, drugi privatni :D Vidjecu jos kod kojeg cu... Imam nalaz i misljenje od prosli put kod drzavnog, pa bi mi to mozda olaksalo, ali opet, cuce se :) Ne odgovara mi bas radno vrijeme ovog drzavnog, pa me to zeza, ali jos cu odluciti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
Moje iskustvo sa fimozom
E ovako....
prije mozda 2 god sam otkrio da imam fimozu....dok sam bio manji (ispod 13-14) mislio sam da je to normalno i mislio sam da se to posle prvog sexa prodje (msm izadje glavic), ali sam onda caprkao po netu i vjerovatno tad naletio i na ovaj sajt i otkrio o cemu se zapravo radi...sa fimozom u erekciji je bio nekih 12cm ali znaci toliko je zatezao kozicu da se pri vrhu pojavljivale tackice bijele(kao bubuljice) i imao sam osjecaj da je veci jos 1cm da bi to sve puklo....na vrhu otvor skoro da i nije postojao, msm jeste al mokraca je jedva prolazila, kad mokrim stvarao se balonic i onda sam to rukom istiskao...e onda sam u avgustu 2010.god odlucio da u septembru odem kod doktora....i od septembra sam ja to sve odlagao do marta 2011.god i tad sam skupio hrabrosti i otisao sam u dom zdravlja, uzeo uputu i pravac urolog...kad sam dosao kod njega cim je pogledao rekao je cirkumacija (ili kako vec)....pitao me hocu li u lokalnoj ili opstoj anesteziji....kaze lokalna mozda malo i da boli pa ti je bolje opstu....ja sam prisao na opstu...zakazao mi je operaciju za 18.mart i rekao da povadim sve nalaze....ja sam povadio sve to i otisao dole 17-tog marta, primili su me u bolnicu taj dan onako da lezim a rekli su da je sutra operacija....dosao je i taj dugo cekani 18-ti mart, odvela me sestra na pripremu (brijanje dole) i onda pred operacijsku....tamo sam legao na neki krevet i dali su mi neku tecnost (dal je infizija ili sta je nemam pojma)...kao trebao sam biti prvi na redu al iznenada se pojavila hitno neka baba....a ja sam tu lazao od 8:35 do 10;45.....konacno sam usao u salu....legao na onaj sto(ili kako vec) i moram priznati malo sam se i uplasio....tu su mi prikovcali sve one djavole i uspavali me...probudio sam se oko 11:45, malo su me razbudjivali i onda odvezli u sobu....tu sam lezaio i osjecao sam vrlo mali ali vrlo mali bol (tek da sam osjecao)....prvi dan, valjda od straha i svega toga nisam ni pomisljao na one stvari i nije mi se dogodila nijedna erekcija, ni tokom dana ni tokom noci...to vece kad sam otisao u wc da pisam, jedno 5-10min samo sam gledao u njega onako zavijenog nisam ni smije da pisam...e onda sam skupio hrabrosti i pisao...al valjda ga nisu fino zavili pa je zahvatilo malo i zavoja(gaze ili sta je vec) ali sam malo toalet papirom obrisao to....e onda u subotu ujutro mu je doktor rekao da idem kuci....tad je valjda trebao da me i previje al je valjda zaboravio (majka mu je nesto bolesna i bila je pored mene u sobi pa je vise gledao oko nje)....to jutro sam opet pisao i opet malo zapisao taj zavoj...dosao sam kuci i uvece sam opet isao u wc i opet isto sa zavojem...e onda su mi se dogodilo i 4-5 erekcija....nisu nesto bolne bili, malo zasto sto je taj zavoj stozao to i zato sto je glavic malo dohvacao pidzamu....onda u nedelju ujutro sam opet pisao i opet isto sa zavojem...e onda sam citao malo po ovoj temi i vidio da treba obracati paznju da zavoj bude suv i kad sam pogledao moj smrklo mi se....valjda od tih erekcija se pomjerio i kad pisam sve je islo u stranu i na zavoj....tokom dana sam procitao da se to moze i inficirati i tad sam se bio u uplasio al ajde reko valjda nece jer cu sutra (tj. danas - Ponedeljak) na kontrolu pa ce mi i previti...i te noci sam imao 4-5 erekcija.....e onda sam u ponedeljak ustao, isao u wc i isto sa zavojem, spremio se i otisao kod njega na kontrolu....kad sam dosao dole skinuli su mi taj prljavi zavoj i onda ga je obrisao nekom tecnoscu i gazicom....nije bolilo, ali je bilo malo zajebano jer je previse osjetljiv (al citao sam da je tako kod svakog)...izdrzalo i to... i onda ga je opet malo zavio u gazu al manje nego priosli put i ostavio da viri pola glavica i sad kad idem u wc nema sanse ga upisam zavoj i da hocu....i onda u autu od bolnice do kuce (nekih 30km) imao sam 5-6 erekcija....ma brate dizao se ko lud, na svako malo....i kad sam dosao kuci nastavio je, ne bas tim intenzitetom ali bar 4-5puta u toku dana.....nocas mogu samo da mislim sta ce biti tokom noci al nisu erekcije bolne...samo malo osjetim zatezanje tog zavoja i to sto je glavic osjetljiv jer udara u pidzamu....al nista strasno....
sad nzm koliki je, u erekciji sam ga pogledao samo jednom al et cisto onako i vidio samo glavic...nzm ni dal moze izaci citav jer em je ono usiveno em je samotan u ovu gazu....al ne vjerujem da se velicina ista promjenila....naravno volio bih da jeste al ne vjerujem....
e posto danas nisam stigao doktora da pitam (bio je u strasnoj guzvi, em puno ih hoce na pregled, em ga zvao neki na mob pa ga iznervirao, em ga zovu u operacijsku sali....) kad cu moci u skolu i kad cu moci da nastavim s fudbalom....pa vi sto ste imali ovakva iskustva i ako ima koji doktor recite otprilike....procitao sam skoro sve postove (0-50 prije jedno 5-6mjeseci) a od 50 do 65 sinoc i 78- 82 danas...al samo je jedan spomenuo ja msm fudbal i to posle ako se ne varam 4 sedmice...
znaci ako je nekom mrsko da cita sve imam 2 pitanja:
1. Kad cu moci u skolu, otprilike kad ste vi krenuli, koliko posle operacije?
2. Kad cu moci da nastavim da treniram fudbal, isto otprilike i vasa iskustva?

hvala u napred i ako se neko dvoumi da li da ide na operaciju (kao sto sam ja) moj mu je prijedlog da ode sto prije.....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
groka je napisao:
u erekciji sam ga pogledao samo jednom al et cisto onako i vidio samo glavic...nzm ni dal moze izaci citav jer em je ono usiveno em je samotan u ovu gazu....
i nisi jos video kako izgleda bez gaze? :wink: da li su ti rekli da sam menjas gazu kad se zaprlja? to ne bi bilo lose, pa kad je menjas vidi kako izgleda...glavic bi trebalo da je slobodan nakon operacije...
sto se tice skole proceni sam, kad budes mogao normalno da se kreces, trebalo bi vec nakon par dana od operacije, a toliko je vec proslo...bitno je samo da se cuvas povredjivanja, vecih fizickih aktivnosti, nosi ves uz telo da bi drzao penis u mestu...a sto se tice fudbala pricekaj nekih 3-4 nedelje dok to sve lepo ne zaraste, da se ne bi povredjivao trcanjem, udarcima lopte i slicno...samo strpljenja... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
vidio sam ga dole dok su me previjali.....:) a nisam ga vidio u erekciji kakav je i koliki je...:)
nisu mi rekle da ja to mjenjam, vec da za 2-3dana odem u dom zdravlja da me oni previju...
hm...nzm to za skolu, ja sam planirao u sledeci utorak da krenem, reko taman mi u ponedeljak kontrola i vjerovatno ce mi tad povaditi i konce i onda u utorak...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
zavisi kako ti je zgodno, to sam proceni, ako nije problem da izostajes i ako imas problema pri kretanju onda pricekaj dotle...bitno je samo stedeti se od vecih aktivnosti i povredjivanja penisa, u principu trebalo bi da se vec vracas normalnim svakodnevnim aktivnostima...
za previjanje vec kako ste se dogovorili, ali ne bi bilo lose da imas kod kuce ciste gaze pa ako ti se ta isprlja jednostavno samo uvijes penis u cistu, da ne bi nosio prljavu ili mokru gazu 3 dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
ja se normalno krecem i nemam nikakvih bolova....jedino malo osjetim kad dovati pidzamu ili trenerku al to je normalno a i nije nesto bolno....:)
e erekcije malo nisu prijatne, onako osjetim da me zateze onaj zavoj(ili sta je vec sto drzi gazu)...al sve u svemu nije bolno :)
a kad se smijem poceti kupati i jel trebam paziti da ga ne pokvasim?
a sto se tice gaze sad su napravili dobro, viri skoro pola glavica i onda kad pisam nemam kontakta s gazom, kao sto je prije bilo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 7:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moze se kupati vec nakon par dana od operacije, samo pazi da ga cuvas od pretople vode i sapunice...ali posto imas fiksiranu gazu to ce ti sad biti problem da je ne okvasis, pa vidi do previjanja da ga zastitis nekako od kvasenja (kondom, kesa)...nakon par dana nema vise potrebe da bude cvrsto umotan, vec moze samo da se obmota gaza oko njega i svakodnevno da se stavlja cista, to mozes da praktikujes nakon narednog previjanja u domu zdravlja...sto se tice erekcija i bolova sad ce sad svakim danom biti sve lakse... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Uto Mar 22, 2011 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
hm...pa ova sad gaza sto su mi stavili nije bas toliko fiksa ko ona...(ona prva je bila i gaza i jos neki 100 djavola,bas je bio umotan)....a sad je sto kazete gaza obmotana, i preko jedan krug flasterom cisto da ta gaza stoji, da nebi spala....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SUZENA UDNA NAVLAKA (fimoza)
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2011 12:06 am
Postovi: 9
E da vas pitam, kad sam izasao iz bolnice propisali su mi da pijem Pentraksil a i jos neke u slucaju bolova...posto bolove nisam imao, uzimao sam samo Pentreksil (500mg, na svakih 6h....) i potrosio sam jednu kutiju, 6 kapsula, pa pitam da li da kupim jos?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: