Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 7:16 pm
Postovi: 25
Opet ja sa pitanjem..

Poispadali su konci, i sad na mestu gde su bili stoje male rupice. I oko njih malo tvrdji sloj koze, mozda par mm. Interesuje me da li je to normalno, s obzirom na to da jos otok nije spao i da li ce se to sve ispraviti ?!

I jos jedno pitanjce, sta mogu da koristim protiv oziljaka, neku mast ili kremu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 7:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
sve je to normalno
protiv oziljaka je dobar CONTRACTUBEX ,ne znam da li je gel ili krem...ali je dobar.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 10:04 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima na forumu.
Ovu temu (tacnije - teme, jer ih ima vise) sa fimozom pratim vec duze vreme.

Posto sam imao nesto sto bi se moglo podvesti pod "laksi oblik fimoze" (opusten penis - kozica se prevuce bez problema; u erekciji - steze i veoma iritira kad je prevucena) odlucio sam se na "rucni rad", tj. vezbu. Neki korisnici sa ovog foruma su svojevremeno pricali da su na taj nacin resili problem, pa rekoh - da probam i ja.
Trebalo je oko dva meseca redovne (svakodnevne) vezbe. Kao pomocno sredstvo koristio sam gel za ultrazvuk, a vezbao sam po pola sata ubacujuci prste kroz otvor kozice i razvlaceci. Kad sam posle dva meseca dosao do toga da mogu kozicu razvuci toliko da u otvor mogu da stanu cetiri prsta i da pritom uglavim i peti, shvatio sam da sve ide fenomenalno.

Rezultat:
sada ne osecam nikakvo stezanje/iritiranje kada je kozica prevucena "do daske", ali...jos uvek je frenulum prilicno zategnut, tj. imam strah da ce doci do pucanja ako se malo "zanesem" (znate na sta mislim :wink: ).
Moracu sa njim nesto da uradim. Da li moze i on na neki nacin, nekom vezbom, da se razvuce (meni ne pada nikakva ideja na pamet) ili cu morati da posetim urologa da to secne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 13
Druze i mene je ista briga morila, pokusavao sam malo sa tim vezbama i postigao neke rezultate ali kao sto je ovde vec receno kod kratkog frenuluma izgleda da pomaze samo cika hirurg.

Da ne otvaram novu temu za novo pitanje

bio sam kod urologa i treba da zakazem operaciju...e sad posto ide leto a ja bih na more interesuje me koliko je pametno kupati se u slanoj vodi posle ove operacije?
tj koliko je neki minimum vremena koje treba cekati pre odlaska na more?

citanjem ranijih tema ljudi pricaju da je za seksualne odnose najbolje cekati oko mesec i po pa pretpostavljam da je to neki odgovor i na moje pitanje...dakle treba mi nekakava potvrda izrecenog :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 13
na internetu sam nasao da slana, morska voda stimulise brze zarastanje rane i da je moguca i posle nedelju dana!

A o samoj operaciji i oporavku nasao sam sajt sa brojnim slikama, nadam se da nije bilo postavljano do sada...uzivajte:


http://chazhome.com/circumcision


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jel a kakav je rastvor te morske vode hiperton ili izoton??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 13
druze, nobody likes a smartass

ili lepo odgovori ili nemoj nista da pises...ovde dolaze ljudi sa problemima i onda naleti neko kome je dosadno i pise svakojake gluposti.
molio bih moderatore da reaguju.

ontopic: posto ne radi EDIT funkcija, posle nedelju dana mislo sam da je moguce plivati u slanoj, morskoj vodi a ne totalno zaceljivanje rane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Problem ti i nije neki bas smo danas ja i med.sestra jednom smartassu vracali parafimozu jer doticni se pravio pametan pa je drzao zavrnut prepucijom dok mu nije napravljena "spanska kragna" sa strangulacijom glansa.A to sto ti mislis da ja pisem gluposti to je zato sto nemas pojma.
A sada onntopic:Sa nezaraslom ranom kupati se u hipertonom slanom rastvoru kakvo je more koje ce da iziritira ranu uz jos mogucnost infekcija je cista ludost.Cak me ne bi cudilo da se takva avnturica iskomplikuje i Fournierovom gangrenom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slika

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
tamaraft je napisao:
Slika

Respect!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slika

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 13
severus je napisao:
Problem ti i nije neki bas smo danas ja i med.sestra jednom smartassu vracali parafimozu jer doticni se pravio pametan pa je drzao zavrnut prepucijom dok mu nije napravljena "spanska kragna" sa strangulacijom glansa.A to sto ti mislis da ja pisem gluposti to je zato sto nemas pojma.
A sada onntopic:Sa nezaraslom ranom kupati se u hipertonom slanom rastvoru kakvo je more koje ce da iziritira ranu uz jos mogucnost infekcija je cista ludost.Cak me ne bi cudilo da se takva avnturica iskomplikuje i Fournierovom gangrenom.


bravo!
je l vidis kako moze lepo da se odgovori? i da nije tesko biti fin, ajde sam reci?

to je jedan od problema u zdravstvu, dok ne zasuces rukave ili nekog ne opsujes niko te ne shvata ozbilno.

hvala na odgovoru druze a ti se ipak malo zapitaj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 5:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Moze i lepo da se odgovori kada se pitanje postavi jasno ,koncizno i pismeno a ne kao u prethodnom postu.A sto se tice tvog stava o psovanju u zdravstvenoj ustanovi ti to ne bi proslo jer postoji nesto sto se zove obezbedjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 8:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
bravo!
je l vidis kako moze lepo da se odgovori? i da nije tesko biti fin, ajde sam reci?

to je jedan od problema u zdravstvu, dok ne zasuces rukave ili nekog ne opsujes niko te ne shvata ozbilno.


Jel ja jedina primecujem kontradikciju u ovome?


To shto je neko neobrazovan i ne brine dovoljno o svom telu i dushi ne treba nama zdravstvenim radnicima da bude preduslov da li cemo se prema nekome ponashati 'fino' a prema nekome drugom 'ne fino'.

A posebna je pricha kucni odgoj osobe koja trazi pomoc, sve je vishe majki koje decu odgajaju principom ti si sine najlepshi najbolji svi treba da ti ljude noge, deca i ljudi koji su dobili sve shto pipnuli prstom u zivotu, e pa ti nastupa problem, niko u zdravstvu ne treba da ima privilegiju!
Ni kolege zdravstveni radnici pa ni ljudi koji imaju neki malo veci novac a svakako ne ljudi koji zasuchu rukave i psuju na ljude chija im pomoc treba!

Mada vidim da svi imaju svoje sisteme, misleci da ce njihov organizam bili bolje izlechen ako se busaju u prsa pred doktorima i pokazuju novchnike pune para koje su ko zna kako dospele tu!

Ipak mi se chini da je u pitanju to shto ljudi nisu navikli da chuju istinu, zele psovanjem i parama da dobiju lepe bele doktorske lazi...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2008 4:07 pm
Postovi: 13
severus je napisao:
Moze i lepo da se odgovori kada se pitanje postavi jasno ,koncizno i pismeno a ne kao u prethodnom postu.A sto se tice tvog stava o psovanju u zdravstvenoj ustanovi ti to ne bi proslo jer postoji nesto sto se zove obezbedjenje.


sad verovatno treba da izbrojim tvoje gramaticke greske ili da ti dokazujem da u ovoj zemlji nije bezbedan ni premijer, a kamoli zdravstveni radniku u javnoj bolnici, ali bojim se da je uzalud. pozdrav i moja odjava iz ove rasprave.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: