Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 8:31 am
Postovi: 22
On do sada nije radio te testove, ja sam 2007 radila sve te testove, makrobioloski, papa test... i sve je bilo ok. Mozda smo se u medjuvremenu zarazili, mada ne znam kako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 8:31 am
Postovi: 22
Da, i nismo jos odneli rezultate doktoru, spermogram smo uradili u cetvrtak, cekamo spermokulturu danas ce biti zavrsena pa cemo sve odneti doktoru u ponedeljak.
Stvarno ne znam da li su mu leukociti toliki zbog nekih bakterija, mislila sam da je zbog gripa. Pitacu doktora. Hvala ti na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 8:31 am
Postovi: 22
Spermokultura je ok. Doktor mi je danas rekao da je sve to u granicama normale i da je ok. Ne znam uopste sta da mislim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 4:56 pm
Postovi: 110
Lokacija: Novi Sad
Promenite laboratoriju....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 05, 2009 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
ogycko: uzmeš lepo papir na kome su rezultati spermograma pa onda uporediš referentne vrednosti tj. normalne vrednosti sa vrednostima tvoga muža pa ćete videti da postoje odstupanja a po meni odstupanja su u sledećim parametrima spermograma po onome što si napisala :

Volumen 2
prog. pok. sperm. 40
pokretni sperm. 10
nepokretni sperm 50
leukociti 6-8
aglutinacija +

Ako nj normalno da ima 40 progresivno pokretnih spermatozoida i nepokretnih 50 onda neko tu nije normalan. Leukociti nisu dobri i to sam ti već rekao a takođe postoji i aglutinacija ( slepljivanje spermatozioda ). Sve u svemu i delja tvrdim da postoji neka infekcija tj. neka bakterija ili upala nečega.
Opet ti ponavljam da nemate razloga za očajanje jer se ovakav spermogram popravlja u normalu kada se otkloni razlog a to za iole dobrog lekara nije nikakav problem jer je to standardna procedura i nije ništa atipično.

Moj savet ti je : da lepo promenite lekara i nađete nekoga kome to nije normalno da bih vas testirao na bakterije.
Zapamti ovo dobro pošto imam iskustva sa lečenjem steriliteta:
Ne znaju svi lekari ni približno isto, neki su katastrofa, neki su prosečni, neki su dobri a neki su odlični. Lično smatram da bi prosečan lekar morao da reši vaš problem !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 8:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 24, 2008 8:31 am
Postovi: 22
Odlucila sam da promenim lekara, jer mi ovaj stvarno deluje nezainteresovano, cak mi je rekao da nema potrebe da dolazim dok ne zatrudnim...
Hvala na pomoci. Javicu ako nesto bude novo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 14, 2009 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 4:31 am
Postovi: 30
Da bi se uradio pravilan spermogram postoji li neki rezim prethodnog dana, ili vise dana, koliko treba da traje apstinencija, sta treba jesti ili sta treba izbegavati?
Treba mi savet, jer mi je ovo prvi put, i ako imate da mi preporucite neku provereno dobru laboratoriju, hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:48 am
Postovi: 3
Lokacija: srbija
Osam godina smo u braku. Tri godine se lecimo od steriliteta. Za to vreme je doslo do jedne trudnoce inseminacijom ali se zavrsila spontanim pobacajem u 5 nedelji. Nalaz spermograma je sledeci: apstinencija 3 dana, likvefacije 16 min, konzistencija normalna, zapremina 2,2, ph 7,6, broj spermatozoida 163x10*9, pokretni 51%, slabo pokretni 15%, nepokretni 34%. Normalne forme 42%, patoloske 58%. Leukociti u vidnom polju 1do2, aglutinacija spermatozoida negativno. Spermokultura uredna. Interesuje me da li postoji mogucnost prirodnog zaceca sa ovakvim nalazom. Svi dosad radjeni nalazi su manje vise isti. Moji nalazi su svi uredni( brisevi, kolposkopija, papa, hormoni, hsg...).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2008 3:17 pm
Postovi: 36
To je normalan nalaz spermograma,zena bi trbala na dublja ispitivanja,jer nema trudnoce i zbog spontanog.Da li ste ispitivali antitela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 11:48 am
Postovi: 3
Lokacija: srbija
Antitela su jedina analiza koja nije radjena. Radjeno mi je 7 inseminacija i samo je druga dovela do trudnoce. 15 meseci je radjena folikulometrija i uvek je bilo ovulacije. Dr kaze da ima puno patoloskih formi spermatozoida i da je to razlog mog neostajanja u drugom stanju. Savetovali su da se prijavimo za vantelesnu. Stvarno neznam sta da radi. Kako se proveravaju antitela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2008 3:17 pm
Postovi: 36
Uspesnost inseminacije je svega 10%,tako da to sto ste uspeli iz 7-mog puta odgovara statistici.Svaka labaratorija radi antitela,pozovi i objasnice ti,jednostavno je.Postoji jos jedan test,to je kompatibilnost,moze da se desi da su i zena i muskarac zdravi ali zajedno ne mogu imati dece zbog nepodudarnosti.Morfologija sprmatozoida treba da je>50%,kod tvog muza je na granici,ali posto ima odlican ukupan broj spermatozoida, onda je ukupan broj sper sa pravilnom gradjom po meni vise nego dovoljan.Idite kod urologa da pogleda spermogram,jos bolje kod androloga.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 29, 2009 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 7:45 pm
Postovi: 14
ako neko moze da mi prokomentarise ovaj spermogram...
vise od 1.god se trudimo i nista...

zapremina 5,5
likvefakcija 3
viskoznost normalna

ph 7,5
broj spermatozoida/ml 36
broj spermatozoida/vol 198
progresivno pokretnih 35%
pokretnih u mestu 10%
nepokretnih 55%
leukocita 3-4

anomalne forme 61 %
glava 25%
vrat 1 %
rep 35%


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: