Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ranice na kozici penisa
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
Vec izvesno vreme, tacnije od februara-marta ove godine, dobijam ranice na kozici penisa, a posle sexa. Kao male posekotine, dve-tre iskljucivo sa desne strane(iz moje pticje perspektive) odmah do korone glansa, dakle sa unutrasnje strane kozice. Ranije su se te ranice povlacile posle nekoliko dana, a sada taj oporavak sve duze traje, dok je jedna veca ranica-oziljak, stalno prisutna(5mm). Bio sam kod koznog, i doktorka mi je objasnila da do pucanja kozice dolazi zbog zatezanja, a da mi deo tog tkiva nije elastican kao susedni delovi, pa tu i dolazi do pucanja. Inace, kozica mi je suva, a ta dva problema izgleda da su povezani, i javili su se vrlo verovatno u isto vreme. Dobio sam terapiju Triderm i neku hidratantnu kremu, po njenim recima, da pokusamo to da sredimo na jednostavniji nacin. Ukoliko ne bude poboljsanja za tri nedelje, poslace me kod urologa, a spomenula mi je da urolozi taj problem lece malom operacijom, odnosno nekom formom obrezivanja. Rekla mi je tacno kako se taj problem zove, ali sam zaboravio dijagnozu. Inace, da napomenem da sam kao mali imao problem sa fimozom, i da mi je delimicno isecen frenulum, kako bi kozica mogla da se povuce nazad preko glansa. I na frenulumu imam male(jednu-dve) ranice-oziljke. U poslednje vreme, imam poteskoca da kozicu povucem skroz preko glansa, prekrijem ga, ali kao da bi moglo jos, sto i uspevam ako snaznije povucem. Doktorka(kozni) mi je rekla da se ovo sa ranicom vidja kod osoba koje su kao mlade imale fimozu, odnosno da postoji neka predisponiranost.
STA SVE OVO ZNACI???
Molim vas da neko iznese strucno misljenje, ili ako ima neki sapatnik, neka se javi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 9:31 pm
Postovi: 2
I ja imam isti problem. Meni se ovo prvi put pojavilo pa nisam imao pojma sta je. Zanima me da li ti je rekla tacno koju hidratantnu kremu da koristis ili moze bilo koja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 16, 2006 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
Aven Trixera se zove krema. Imas sve od navedenih simptoma, i to duze vreme? Mozda ti prodje, mozda nije hronicno kao meni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 9:31 pm
Postovi: 2
Nisam bas siguran da je sve isto. Kod mene su te ranice na vecem delu kozice koji je na vrhu penisa, kod samog vrha glansa. Ne boli me uopste dok ne krenem da povlacim kozicu. Te rane izgledaju kao kada usne ispucaju toliko da se naprave male ranice. Je li to isto ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
Ima slicnosti... Pravac kozni, ako budes odlagao, stanje moze samo da se pogorsa :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: isti problem
PostPoslato: Sub Nov 25, 2006 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 9:00 pm
Postovi: 3
Lokacija: Podgorica
Meni se to isto desilo,pojavile su se te male ranice tacno na vrhu.I povremeno se javlja bol kad hocu da zategnem kozicu. E sad meni se desila jedna mnogo losa stvar,ne znam da li je to oziljak ili bradavica,uglavnom na tom mjestu gdje se pojavila ranica sad stoji sloj koze koji izgleda kao bradavica,i to mi se pojavilo u kruznom luku tacno na vrhu,tj kraju kozice. Strah me da nisu kondilomi. Idem ove nedelje na pregled. Molim te reci mi sta u ti dali za terapiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
Meni su se posle nedelju dana aplikacije Triderm kreme simptomi povukli, da bi se posle dva dana povratili. Sada stavljam ovu Trixeru, ali ni to ne ide bas sjajno... Sada nisam siguran, posto u ovom Tridermu ima i Gentamicina, mozda i nije nesto tipa kozica otisla u p.m., mozda su i neke bakterije, gljivice, ko ce ga znati. Doktorka me je doduse pitala da li mi je od Gentamicina, koji mi je prepisan ranije, bilo bolje, ali iskreno ni sada ne mogu tacno da se setim, koristio sam ga samo dva puta, i to po nedelju dana max. Moguce da je bilo poboljsanja... Sve u svemu, mazacu se ovom Trixerom jos par dana, pa ako ranice i dalje budu tu, probacu jos jednom sa ovim Gentamicinom. Bolje da su bakterije itd., nego da me urolog secka, to moram ispitati.
BITNA STVAR>>>
Zapazio sam da su te ranice u stvari tacno na mestu gde kozica dodje ispod korone glansa kada se povuce na napred(prekrije glans) Taj kruzni luk, to je i kod mene isto, i to je upravo ta linija dodira kozice sa koronom glansa, jer korona ide na gore, i zato su ranice na kozici na dole(osna simetrija). E sad mene buni zasto samo sa desne strane?

AJDE NEKI DOKTOR NEKA KAZE NESTO
dr Filip npr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 27, 2006 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
Po opisu zvuci kao moj problem>>>

http://www.male-initiation.net/phimotic_ring.html

RELATIVE PHIMOSIS
The condition which is loosely referred to as "tight foreskin", indicates a degree of this phimotic band which is hardly noticeable when flaccid. However when masturbating normally ("alternate back and forth movement" (Beauge) ) relative phimosis causes pain and difficulty.

As the foreskin is retracted the ring scrapes over the coronal ridge of the glans. As the ring repeatedly rubs against the glans, the soreness and abrasion often leads to inflammations and as the process continues these can easily cause infections, (LSA or balanitis). This development is frequently reported.

Ripping
When the phimotic ring is put under stress; (through stretching exercises or during masturbation when the ring passes repeatedly over the coronal ridge), it can easily rip. These rips appear to occur lengthwise between the ridges of the phimotic ring. As the rips heal, they leave scars which cause a tightening of the phimosis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
konacno bio kod urologa:
frenulum breve
relativna fimoza
vrlo cudne promene(ranice)
=nema zezanja >>>
CIRKUMCIZIJA!!!
momci uzdravlje ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SEC SEC SEC
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
E pa da izvestim siroki auditorijum o operaciji, oporavku, utiscima...

Izabrao sam Jevrejski stil cirkumcizije, sto ce reci, normalna, kompletna cirkumcizija, jer mi se ne isprobavaju ta delimicna obrezivanja, a uostalom, ovo je tehnika koja je proverena(par stotina, mozda hiljadu godina, ko ce znati :) )

Operacija-NISTA NIJE BOLELO-ti ubodi iglom su smesni, a posle nista ne osecas; otprilike imas utisak da oni tu nesto rade...

Posle su mi patku umotali u kompresionu gazu, koju sam nosio 5 PET dana, i danas su mi je skinuli. Gaza valjda, da savovi ne odu u klinac vec pri prvoj erekciji, to je neki know how :))

Tokom tih pet dana, nikakvi bolovi, malo neprijatnosti, naime glans je bio otekao, pa sam mokrio po celom kupatilu. Preosetljivost glansa i nije bila neki veliki problem.

E PROBLEM su bile nocne erekcije, koje su se desavale i uprkos dozama bensedina od 10mg!!! Nisu bile bolne; probudim se otrcim do kupatila, malo ga zamolim da se spusti, ispisam se, i natrag u krevet... Pa posle chuku vremena opet, i tako jedno 4-5 puta. E tek sinoc je pocelo ozbiljnije da mi smeta, slabo sam spavao, i imao sam osecaj: svraba, pecenja, napetosti, i ko zna cega sve jos ne.

KURIOZITET je to sto su mi odmah posle operacije pocele da padaju zenske napamet, i to vrlo intenzivno... a znas da ne sme da ti se digne, a malo, malo, pa ti padne neki dobar snosaj na pamet...to je strasno. Na netu sam procitao da je uobicajeno, i to zbog nadrazaja koje salju nervi sa "osakacenog" misheka.

Danas, po otvaranju "sarme", prizor je katastrofa, oteklo, malo krvi, konci na sve strane, neprepoznatljivo! Glansu odmah prosao otok; ma ono je bilo nategnuto samo tako ;) Doca kaze sve je super, on je zadovoljan, inace kazu da je jedan od boljih urologa u BGu.

Sto se doktora i osoblja tice, mislim da sam ih udavio sa svojim pitanjima, strahovanjima itd... laknuce im kad mi vide ledja(a mozda se i varam).

ETO, sad ostaje da uzimam sva ova sranja(pentrexil, himoral, kamilica, dovicin sprej) i da Molim Boga da sve bude ok, da kada eventualno sve zaraste "ima barem malo simetrije".

ZA OVE STO SE NECKAJU, OCE LI POD NOZ>>>
Sve vam je to lutrija dragi moji. Ja sam malo vise krvario za vreme operacije, ali posle nikakve ozbiljnije(a ni lakse) tegobe. A sta ce sutra biti, pa ko to zna, mozemo samo(JA) da se nadamo da ce sve biti ok, da mishek nece plasiti devojcice, i da po izlasku iz tus kabine, necu morati da se cuvam ogledala.
NEKO CE RECI: "MA NE BUDALI", vazno da on obavlja svoju funkciju, i ja zalim, ali iskreno, sto ne delim takav stav. Za mene to nije samo "Plug Za Oranje", za mene je to bitan deo onoga sto sam ja...
FUCK IT


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 10:23 pm
Postovi: 45
I smaraju me ova "strucna lica" koja se ne oglasavaju...
Kazite nesto, i ne morate da budete u pravu, makar se javite, a ne ovako, pacijenti daju savete, postavljaju dijagnoze... mislim smeshno!

Ako bude licio na nesto na THE ENDu, okacicu vam slidzu LOL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 2:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 1:10 am
Postovi: 91
I ja imam neki slican problem, ali ja imam ranice po glansu penisa i koza mi je dosta suva, radio sam briseve i nista - sve je u redu.... Zna li neko shta je to i ima li reshenja da se koza vrati u prvobitno stanje tj. da glans bude gladak kao sto bi trebalo????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 19, 2007 3:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 1:10 am
Postovi: 91
Ajde ljudi dajte bar neki savet il nesto....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 20, 2007 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Zjee vrlo poucan post i da dodam napisao si ga onako bas iz srca, pogotovo me odusevile strucne reci (patka, mishek, pishanje) :D Imam par pitanja (kao i uvek) . Rekao si da si izabrao jevrejski nacin obrezivanja nisam znao da mozes da biras mislio sam da se obrezivanje vrsi po stepenu fimoze, kakve jos vrste obrezivanja postoje a da mozes da biras? Drugo pitanje koliko uboda si imao i u kom delu "misheka" :D jer su neki pricali o brojci od 6 uboda u glavic :o i koliko ti je trajala operacija. Jos jedno pitanje kad su ti skinuli tu gazu (pretpostavljam da je ta gaza vlazna ili tako nesto da bi stitila glans i konce) jel nisu zamotali penis ponovo u nesto ili si otkriven sa sve koncima vratio penis u gace i tako se kreces? Savet u vezi tih nocnih erekcija ukoliko nisi procitao negde na netu pij manje vode pogotovo nocu pred spavanje da ne bi dolazilo do erekcije u toku spavanja. Obavesti kad ti skinu konce da nam kazes na sta sve to lici.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cirkumizacija = done; next?
PostPoslato: Ned Jan 21, 2007 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2004 1:32 am
Postovi: 11
Lokacija: Mladenovac
I ja sam kao zjee imao ranice ali od dec. 06', a bio kod urologa 3. jan. 07'.
U martu 2005 isao sam u svoj grad kod urologa da pitam za fimozu. Dobio sam vrlo razocaravajuc odgovor: "Mali ti si ok, a i imas izrazene krvne sudove tako da ja ne preporucujem operaciju. Samo ti pazi da je devojka dovoljno vlazna i sve ce biti u redu". Meni je ipak smetalo to "malo" suzelje kozice na penisu.
Posto sam sad u vojsci(civilna sluzba), otisao sam kod urologa na VMA, dijagnoza - relativna fimoza, preporucuje se operacija uz konsultaciju hirurga. Kada sam rekao hirurgu (Puk. Doc. su njegove titule inace je profesor na VM Akademiji), za dijagnozu iz 2005, pitao me je da li sam bio stvarno kod urologa, jer je on rekao da je takvu glupost cuo 1. put u zivotu. Rece: "Decko da ti nisi bio slucajno kod veterinara " :wink:

I evo operisan sam 18. jaunuara ove godine, oko podne. Sve je trajalo pola sata. Uradjena mi je kompletna cirkumizacija,doktor rekao ja sam samo odobrio i potpisao. Na pregledu sledeceg dana, skinuti su zavoji. Bilo malo krvi nista starsno. Sad sam bez zavoja. Nemam problema osim nocne erekcije i kretanja, ali podnosljivo.
Erekciju tokom noci ne mogu da kontrolisem, i ako nepijem vodu mnogo. To me muci pa slabo spavam od 4 ujutro pa na dalje, uglavnom.

Imao sam ako se ne varam 6 uboda ali nisu svi u glavic mislim,mada okreni-obrni i oni u koji idu u kozicu zavrse sigurno i u glavicu. Posle 2. one ostale sam jedva oseto, znaci stegni zube i ok. Operaciju nisam ni osetio. I tako sad samo da sve bude cisto radi higijene i da brzo zarasta.
Primetio sam kako mi blago pocinje perutanje po glavicu ipak je 24 god. bio sticen kozom a sad nista. I imam svrab oko konaca na trenutke uh to zna da nervira. Za perutanje mi nista nisu rekli, pitacu sutra na kontroli sta mogu sam da radim da stvari idu bolje, kreme, kamilica.... Samo sam sam kupio tablete Chymoral-100 forte i za sad pijem 3x2 na dan.
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 66 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: