Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa kozicom
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 9:55 pm
Postovi: 3
Imam 17 godina i od pocetka puberteta imam problem jer mi je jedna strana glavica spojena sa kozicom uz frenulum, te mi glavic i vuce na levo. Naravno zbog toga ne mogu da potpuno prevucem kozicu ,a pritom imam i crvenilo na drugoj strani (gde se glavic vidi normalno ). Citao sam da je to normalna pojava kod mladje dece, ali se do puberteta sve resi. Odlucio sam tek sada da odem do urologa i on mi je prepisao triderm kremu zbog crvenila i da skupim hrabrost i da sam pokusam da vucenjem kozice na dole razdvojim kozicu od glavica. Poslusao sam ga i uspeo 0,5 cm kozice da odvojim uz male bolove, dok je 1cm i dalje zalepljen. Medjutim, posto sam napravio pauzu od 2 dana, cini mi se kao da se onaj deo koji sam razdvojio ponovo delimicno zalepio. Mada se sada glavic primetno vise vidi nego ranije. Doktor je na odmoru 10-ak dana, pa ako bi mogao neko da me posavetuje i kaze da li je ovo dobar nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 11:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сваки дан по пола милиметра и успећеш. Потребна је редовна хигијена: неколико пута дневно посвратити кожицу и опрати главић чистом водом уз благо трљање прстима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Čet Feb 11, 2016 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 9:55 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
Сваки дан по пола милиметра и успећеш. Потребна је редовна хигијена: неколико пута дневно посвратити кожицу и опрати главић чистом водом уз благо трљање прстима.



Hvala puno! A mozda znas imas odgovor i na ovo..deo glavica koji se odvojio ima bordo boju i boli na dodir. Da li to znaci da se koza navikava na novo stanje i da ce vremenom sve doci na svoje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Čet Feb 11, 2016 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нормално да боли када си га разглавио. То су родитељи требали да ти објасне бар пре десет година. Све ће бити у реду. Само редовно одржавај хигијену: неколико пута дневно са млаком водом уз благо трљање прстима, а понекад са воденим раствором соде бикарбоне (мала кашика на чашу воде уз потпуно размућивање).

Ено на форуму се појавио лик који је због природе посла хигијену потпуно запоставио и кожица му се слепила па је морао на операцију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Pet Feb 12, 2016 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 09, 2016 9:55 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
Нормално да боли када си га разглавио. То су родитељи требали да ти објасне бар пре десет година. Све ће бити у реду. Само редовно одржавај хигијену: неколико пута дневно са млаком водом уз благо трљање прстима, а понекад са воденим раствором соде бикарбоне (мала кашика на чашу воде уз потпуно размућивање).

Ено на форуму се појавио лик који је због природе посла хигијену потпуно запоставио и кожица му се слепила па је морао на операцију.


Hvala jos jednom, krenuo sam od danas sa sodom bikarbonom... Juce sam bio kod urologa i on kad je pogledao rekao je da dobro ide i da ce se tako resiti sve, da ne brinem i posto je video da sam zabrinut kaze da zavrsim to za jos koji dan pa da "prcam" , a meni ne izgleda to sve bas jednostavno. Danas kad sam jos malo razglavio primetio sam da onaj deo koji sam skinuo se vidi bolje, ali ne jos uvek kako treba jer izgleda je spojen i sa donje strane. Dakle, skinuo sam deo koji ga je prekrivao, ali je izgleda prikacen i sa donje strane, te je moje misljenje da je kozica bila preklopljena, odnosno da se jedan deo zalepio dole, a drugi preko njega. Kad skinem skroz deo koji ga prekriva bice jasnija situacija valjda, nego mi se pojavila ranica na delu kozice koju sam odvojio, pa sad ne bih da cimam i da zurim. Na kraju krajeva razmisljam i o operaciji, da skratim muke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Sub Feb 13, 2016 11:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
au brate, mogu zamisliti sta ti se nalazi ispod koze... otrov


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема журбе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: