Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 11:21 am
Postovi: 8
Pre par dana sam izgleda prilikom navlacenja kondoma previse povukao nazad kozicu koja prekriva penis tako da je prilikom rucnog zadovoljavanja od strane partnerke doslo do pucanja kozice koja spaja kozicu koja obavija penis sa glavicem penisa sa donje strane.
S'obzirom da je penis bio u erekciji, kondom se gotovo napunio krvlju sto me ne muci previse vec me muci to da li ce moci ta kozica da ponovo zaraste i spoji se sa glavicem penisa?
Da li nece doci sledeci put kada budem imao odnos do prevelikog povlacenja koze penisa unazad i prevelikog otkrivanja glavica penisa?
Inace napominjem da sam i ranije mogao da isturim glavic penisa van kozice ali je i dalje bila ta kozica(zilica) sa donje strane koja je pricvrscivala glavic penisa za svoj omotac.
Prilicno me boli vec evo par dana i penis i stomak pomalo i gotovo da nesmem da se uhvatim za penis nebi li zaraslo kako.
Jako sam zabrinut povodom toga i voleo bih da se sve vrati u prvobitno stanje ukoliko je moguce.
Da li je to uopste moguce i kome da se obratim za pomoc?!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
trebalo bi normalno da kozica moze rucno potpuno da se zavrne i da se glavic potpuno otkrije... tako da pojam prevelikog povlacenja kozice penisa unazad i prevelikog otkrivanja glavica ne postoji ukoliko je penis uredu, jer to normalno mora da bude moguce u potpunosti...sto se tice tog dela kozice koji opisujes, on se zove FRENULUM, i normalan je deo penisa...problem nastaje kada je frenulum prekratak i ne dozvoljava da se kozica potpuno zavrne i vuce glavic previse na dole...u takvoj situaciji moze da dodje do pucanja frenuluma, sto se kod tebe i desilo, dakle verovatno imas kratak frenulum...to ce zarasti, a rezultat zavisi - moze da zaraste i bude kao sto je bilo, moze da zaraste tako raspuknut i dalje vise ne pravi probleme ako se izduzio (sto bi bila najbolja varijanta), ili moze da zaraste tako da bude jos kraci nego sto je bio...videces kada rana zaraste kako ce biti, i ako i dalje pravi probleme onda treba da se uradi intervencija koja se zove frenulotomija - presecanje frenuluma, vrlo jednostavna procedura, i dosta muskaraca je obavi...u tom slucaju naravno javljas se urologu...
inace vec postoji velika tema na forumu o kratkom frenulumu, to je cest problem, pa mozes da je prelistas i postavljas dalja pitanja tamo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 5:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 11:21 am
Postovi: 8
Da, o frenulumu se radi.
Koliko treba vremena da on zaraste i hoce li biti problema ako samo tako ostavim da slobodno zaraste?!
Ja sam do sada bio u potpunosti njime zadovoljan i nije mi pravio probleme do sda ali eto jednom nepaznjom prilikom postavljanja kondoma doslo je do njegovog pucanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li ce biti problema ne zna se unapred, moze da ispadne bolje, gore ili isto kao pre...to ces vec videti...koliko treba da zaraste - to je individualno, ne zarasta kod svakog istom brzinom, a zavisi naravno i od stepena povrede...trudi se da ga bar 2 nedelje ne povredjujes, vodi racuna o higijeni i odrzavaj sredinu ispod kozice suvom...bitno je da se ne razvije infekcija...sam ces videti kada rana zaraste i osetiti da te vise ne boli i da si spreman ponovo za seksualni odnos...verovatno ti je oduvek frenulum bio kraci samo sto ti nije pravio probleme do sada...ako je on ok onda ne bi trebalo da bude ikakvih smetnji prilikom stavljanja kondoma, kozica se skroz zavrne, navuce se kondom, i onda pusti da se kozica sa sve kondomom namesti kako joj odgovara...jedino bas grubim potezima frenulum moze da se nasilno pocepa, ali to su vec redje situacije...obicno dolazi do povredjivanja kada je frenulum kraci...ako te on bude dalje mucio, onda idi da uradis frenulotomiju, zaista laka intervencija a resices se tog problema...i ako primetis da zarastanje ne ide svojim tokom, da se razvila neka infekcija, onda naravno kod urologa na pregled...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Uto Apr 13, 2010 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 11:21 am
Postovi: 8
Ma bio vec kod urologa danas. Nisam mogao da cekam jer sam se bas istripovao dok njemu smesno. I on je isto predlozio da 'skalpira' dok se meni to ne radi jer smatram da nije prekratak frenulum vec da je do toga doslo grubim pokretom. Ustvari, odlucio sam da za sada zaraste tako kako jeste pa ukoliko bude dalje pravio problema ici cu na 'skalpiranje'.
Najveci mi je problem da se za sada bar dve nedelje uzdrzim od svega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Ned Maj 09, 2010 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 3:44 pm
Postovi: 21
Небрини није толико страшно сецкање, и што неболи скоро ништа. Моје је мишљење да је већамука и бол ово кроз шта сад пролазиш него интервенција. Боље ти је да урадиш то што тије доктор предложио, или још боље да тражиш да ти скине цео френтулун када већ радиш, и да трајно решиш проблем. Уместо да мислиш када ће ти и далиће тиопет пући и направити проблем.
И ја сам имао сличан проблем и двоумљење са операцијом фимозе и када сам напокон решио тај проблем препородио сам се, стога само напред у решавању тог малог проблема. Срећно!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2011 6:35 pm
Postovi: 4
Prijatelji... Imam potpuno isti problem kao sto je covjek na pocetku spomenuo...Isto mi je pukla ta nit koja spaja glavic sa tijelom, i desilo se obilno krvarenje znaci jedva sam uspio da zaustavim. To se sve desilo kada sam naglo gurnuo penis u suhu vaginu.(ja kriv naravno)Tad sam osjetio jak bol posle toga vise nisam nista ni osjecao. Sto se tice funkcija penisa on je sasvim normalan dize se bez problema kao da se nista nije ni desilo stim da jos nemogu da imam odnos jer jer proslo tek 5 dana od tog, kad spustim kozicu vidi se ta mala ranica tacno sa zadnje strane glavica, i to mi jos neda da se mogu potpuno opustiti u sexu...Da napomenem samo znaci nista me nije boljelo ni 1 ni 5 dan, tj danas. Interesuje me savjet sta ciniti dal pustiti to da zaraste tj mazati nekim kremama i sl, ili otici kod urologa da mi on predlozi sta ciniti, Ja licno mislim da to drugo nema potrebe, jer i prije sam sasvim dovoljno mogao da navucem kozicu preko penisa u erekciji naravno, ne bas skroz ali do pola tj i dovoljno...Molim za savjet, posto vidim da ste u bili u istoj gabuli i kako to sve biva na kraju...Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 7:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
naravno izbegavaj seksualni odnos dok to potpuno ne zaraste...ako se tim trganjem malo produzio mozda ce biti lakse kad zaraste, to ces videti, a mozda ce biti jos kraci...dakle ne zna se unapred, pogotovo ne zna neko ko ne vidi...a sto se tice kozice trebalo bi da mozes SKROZ da je svuces bez problema, ne samo do pola...najbolje je da se javis urologu da vidi kakva je situacija sa frenulumom i ako je potrebno uraditi frenulotomiju da je i uradis, jer zaista nema razloga da trpis bilo sta sto se vrlo lako moze resiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sub Feb 05, 2011 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2011 6:35 pm
Postovi: 4
Pa sad sto se tice tog prvog, neznam tacno na sta si mislio s tim produzio ili skratio? To je isto standardno. A sto se tice kozice nikad ja nisam mogao da navucem kozicu do kraja dok je u erekciji, eto otuda i kako se desilo to pucanje...Da rezimujem, sto se tice kozice nikad ona meni nije predstavljala problem ni u cem,samo me int sad ovo srastanje jer vidim da to veoma sporo ide gledao sam i nista se nije vratilo na svoje mjesto jos,,,dali to inace sporije zarasta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sub Feb 05, 2011 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2011 6:35 pm
Postovi: 4
Odnosno situacija kao sto si ti vec jednom spomenuo je takva da nesrasta uopste vec se odvojio, ispada bolje nego sto treba, pa me int samo ovo srastanje dal to da mazem nekim kremama ili mozda solucija da mi neko vrijeme bude otvoren tj spustena kozica zbog vazduha mozda ce se pre osusiti? Molim predlog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sub Feb 05, 2011 1:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
zola88 je napisao:
neznam tacno na sta si mislio s tim produzio ili skratio? To je isto standardno
pa moze da se pokida i tako razvucen zarate i onda bude bolja situacija, a moze tokom zarastanja da se frenulum skvrci i bude kraci nego sto je bio...
frenulum uvek najteze zarasta, a to je mesto najpodloznije povredama...ono sto ti mozes sada da uradis je da vodis dobro racuna o higijeni, da bude cisto i suvo! sto se tice drzanja stalno svucene kozice nemoj da ostavljas dugo kako ne bi doslo do parafimoze, mozes na kratko pod nadzorom cisto da se prosusi...
sto se tice kozice u erekciji trebalo bi sa lakocom POTPUNO da se svlaci i da tokom odnosa moze glavic potpuno da se ogoli kako bi maksimalno uzivao...ako kazes da to nije bilo nikad moguce u svakom slucaju savetujem odlazak urologu da se to pogleda i problem sa tim resi, ako moze bolje zasto da se to ne postigne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2011 6:35 pm
Postovi: 4
Hvala puno na savjetima...evo proslo je vec 10 dana od tad, a ja sam vec prekljuce imao odnose (tj nisam se mogao suzdrzati) Jedino malo sto osjecam kao golicanje u tom djelu. Sto se tice frenuluma ispala je ona solucija da zarasta bez vracanja...Pa sad vidjecemo kako ce biti na kraju, mada skroz sporo zarasta, ali vodim punu higijenu...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 10:23 am
Postovi: 5
Dobar dan. Imam 17 godina i uskoro cu stupiti sa devojkom u odnos ali brine me to sto kad mi je u stanju erekcije,kozicu mogu da povucem skroz bez problema ali kad je brzo povlacim i vracam javlja se bol i penis mi se olabavi.Da li imate neki savet?


Unapred hvala.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 10:23 am
Postovi: 5
Dobar dan. Imam 17 godina i uskoro cu stupiti sa devojkom u odnos ali brine me to sto kad mi je u stanju erekcije,kozicu mogu da povucem skroz bez problema ali kad je brzo povlacim i vracam javlja se bol i penis mi se olabavi.Da li imate neki savet?


Unapred hvala.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa kozicom glavica penisa
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba videti ima li problema sa tesnom kozicom ili kratkim frenulumom, to je najbitnije...ako mozes bez problema da svuces i vratis kozicu na glavic onda ne bi trebalo da bude problema ni pri odnosu...a to sto spominjes nemoj da radis prebrzo, nadji neku pravu meru, ne treba preterivati! :wink: kod mladih moze cesto postojati i problem sa preosetljivoscu glavica, sto se vremenom sredi, pa moguce da je to problem kod tebe...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: