Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Idem ujutru ovo da sredim :D . Uopste mi nije lako, ali pricao sam sa devojkom i dosli smo do zakljucka da je najbolje da ovo sto pre odradim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 6:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
da,dok je jos uvek leto koje vam nudi nebrojene mogucnosti :wink: :lol:

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 9:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Jos uvek nisam ovo sredio :( . Navukao sam neku prehladu, imam temperaturu preko 38, na antibioticima sam, tako da moram da sacekam da sve to prodje :( .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
E bas si kilav,u sred leta kijavica !!!

:lol:

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Vragolasta Amfibija je napisao:
E bas si kilav,u sred leta kijavica !!!

:lol:


Poslednjih 4 godine nisam se zakasljao, a sad u sred avgusta sam navukao prehladu :evil: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Nije bas, gomila ljudi koje ja znam su se porazboljevali ukljucujuci i mene.Hemomicin me je spasao : )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2009 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Ne znam za hemomicin, ja pijem palitreks i aspirin, valjda cu uskoro ozdraviti pa da odradim frenolotomiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 1:54 am
Postovi: 1
pozz svima. dzonitt, mozes li da napises gde si radio zahvat i koliko te je kostalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 11:32 pm
Postovi: 1
gostgost je napisao:
Cekajte, ovo sto mi se desavalo da mi kondom spada, uzrok ne moze da bude kratak frenulum(zilica)?

povuci kozicu na gore kada stavljas kondom i potrudi se da t ostane sto vise navucena na klavuc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 4:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ne na gore već na dole, ako se preko pokrivenog glavića navuče onda to može tehnički da smeta tokom odnosa...znači kožicu treba skroz svući sa glavića pa onda odmotati kondom duž penisa...a posle će se kožica namestiti kako joj odgovara...kod nekog će ostati zavrnuta, kod nekog će se ponovo navući preko glavića zajedno sa kondomom...
ako postoji problem sa frenulumom treba ga rešiti, jer to smeta i sa kondomom i bez njega...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Avg 15, 2009 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 15, 2009 10:29 pm
Postovi: 4
Pozdrav, ja sam nov na ovom forumu pa bi mi trebalo par saveta od ljudi koji su imali slican problem kao i ja !
izvinjavam se u napred jer zaista se ne razumem u latinske, tj.medicinske izraze, ali potrudicu se da sto bolje objasnim .

Prilikom malo`grubljeg` sexa mi je napukao frenulum i krenulo krvarenje!Prestalo je jako brzo, posle par minuta.Mirovao sam i nisam sveo ni da povucem kozicu i da pogledam sta se desava tamo dole:)
Vec sutradan je sve bilo ok! posle par dana sam imao sex i sve je bilo normalno.
Medjutim, posle par dana-opet,naprsnuce i krv!
Tada sam resio da potrazim strucnu pomoc.
Prvo sam bio u jednoj privatnoij klinici gde su mi urolog i hirurg objasnili da mi je frenulum napukao ali na nesrecu da ga nisam iskidao do kraja. Tada su mu predlozili neke dve hirurske opcije pod totalnom anestezijom. I da, to bi me kostalo oko 450e !
Nisam bio lenj pa otisao u KCS.Jako ljubazna sestra mi je zakazala intervenciju za nekih 10ak dana.
E sada, problem je(mozda) sto su mi u KCS uradili neku intervenciju koju mi kod privatnika nisu ni spomenulu.
U lokalnoj anesteziji su mu samo presekli-tim nekim elektricnim skalpelom-frenulum i to je to. Nemam nikakve konce,usivanja i sl.
Rekli mi da pijem antibiotik,preporucili Xorimax od 500mg, i da koristim Octenisept sa rasprsivacem, da povremeno ispiram tretirano mesto.Kontrola za mesec dana.
Posto mi se datum letovanja i kontrole poklapao, otisao sam 10 dana pre kontrole.
Na kontroli posle kratkog razgovora su mi rekli da je sve ok i da mogu da se vratim u `akciju`
Posle kontrole 5-6dana, imao sam sex,tj,u samoj predigri osectio sam blagi bol,pogledao i ponovo KRV !!! toliko o odmoru

Sada ponovo zbunjen, ne znam sta da radim:(
Molim sve vas koji ste imali slicnih problema da mi javite sta ste preduzeli, i sta je najbolje da preduzmem !
UNAPRED VELIKO HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 12:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Na zalost ne mogu ti pomoci, ali mislim da mozes ti meni. :wink:

Interesuje me taj elektricni skalpel :-? . Pretpostavljam da je to elektrokauter, Dr011 je pisao o njemu. Kakvo je tvoje misljenje o tome, da li je bolelo, koliko dugo trebas da mirujes, kakav je oporavak. I sam trebam da sredim frenulum, pa zato pitam jer mi ova varijanta gde nema igli, konaca i oziljaka zvuci mnogo lepse.

Hvala, pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Da li mogu sve da zavrsim u jednom danu, i da odem kod lekara opste prakse, urologa i hirurga, ili se zakazuje za urologa i hirurga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 11:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
za Vuka bgd - verovatno si malo pozurio sa akcijom, i posle zarastanja ta kozica je tanka, ranjiva, bolje da si ostavio jos malo vremena da se taj deo lepo oporavi...kod nekog oporavak ide brze, kod nekog sporije, sve zavisi od velicine ranice, dubine, od same koze, povredjivanja tokom oporavka...moze da se desi da ti se opet ponove krvarenja, ali strpljivo, sredice se to vremenom...ako potraje ili postane bas problem, naravno idi na pregled...
a za Limanca - tesko da ces uspeti bas sve u jednom danu, uzmi uput pa onda odmah kod urologa da ti zakaze intervenciju...mozda ti se i posreci pa zavrsis sve odmah, ali verovatnije je da ce ti zakazati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 10:57 am
Postovi: 12
ljuda javljam vam se posle duzeg vremena.
Resio sam se frenuluma.Operisan sam obicnim skalpelom i usiven.Vec posle 7 dana je sve zaraslo,jedino ostali konci i nisam mogao da docekam da spadnu da isprobam masinu :D pa sam ih sam skinuo :) .Uopste nisam imao nikakve bolove ispirao kamilicom i sve je super...stvarno sam zadovoljan sto se toga tice.
E sad opet me nekako steze.U vreme erekacije kad prevucem kozicu jednostavno me i dalje steze i boli me, mogu samo da je prevucem i dalje ni makac,a kad sam opusten sve normalno.
Ne znam sta da radim izgleda da cu morati da odem da se obrezem..
Sta vi mislite o svemu tome...? ? ?

P.S. Za one koji se dvoume da operisu frenulum neka to ucine,stvarno nema nikakvih bolova,a vec posle 2-3 dana mozete da se vratite obicnim aktivnostima,osim sexu :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: