Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Sep 01, 2019 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2019 9:56 am
Postovi: 3
Proslo je tacno mjesec dana od zahvata,konci su spali sve je zaraslo medjutim taj oziljak je sad roze boje I malo boli na dodir kao da je neugodno Malo,jel to mora tako par dana dok oziljak ne ojaca ili trebam opet pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Sep 01, 2019 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2019 9:56 am
Postovi: 3
Mazem onu melem mast da malo ublazi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Feb 10, 2020 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 10, 2020 3:05 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

Imam 27 godina i imao sam problema sa kratkim frenulumom i suženom kožicom.U opuštenom stanju sam mogao da prevučem kožicu.Do 21.godine sam mogao da prevučem kožicu i u erekciji ali jako teško i jako polako,a onda je postajala sve uža da na kraju u erekciji nisam mogao ni do pola da navucem.Konačno sam se odlučio da se obratim urologu i u petak popodne mi je odrađena cirkumcizija(uklonjena je kompletna kožica i frenulum).
Što se same intervencije tiče,dobio sam lokalnu anesteziju u koren penisa(malom insulinskom iglom),bilo je malo neprijatno al ništa nepodnošljivo.Kada je sve utrnulo doktor je odsekao kožicu,ništa nisam osetio,ušivanje sam počeo da osetim pred kraj i to u predelu frenuluma.Kad je intervencija završena,stavili su mi zavoje i rekli da malo posedim,a onda su me pustili kući.Sve ukupno je trajalo 30ak minuta.Nisam imao neke veće tegobe,osim blagog otoka i peckanja i svraba.Juče mi je skinut zavoj i sve izgleda ok,jos je natečen i konci svrbe i kače se za gaće pa ga umotam u gazu kad ustajem ali gledam da je sto vise otvoren da bih se sto pre navikao.Osetljivost glavića je velika,opet nista nepodnošljivo,vise je neprijatno.Za dve nedelje će mi skidati konce.Zao mi je sto se nisam ranije odlučio da obavim to,al me je iskreno bilo strah,sada vidim da nije bilo potrebe za time.
Interesuje me koliko odprilike vremenski treba glavicu da mu se smanji osetljivost?

Hvala ☺️


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Feb 10, 2020 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 10, 2020 3:05 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

Imam 27 godina i imao sam problema sa kratkim frenulumom i suženom kožicom.U opuštenom stanju sam mogao da prevučem kožicu.Do 21.godine sam mogao da prevučem kožicu i u erekciji ali jako teško i jako polako,a onda je postajala sve uža da na kraju u erekciji nisam mogao ni do pola da navucem.Konačno sam se odlučio da se obratim urologu i u petak popodne mi je odrađena cirkumcizija(uklonjena je kompletna kožica i frenulum).
Što se same intervencije tiče,dobio sam lokalnu anesteziju u koren penisa(malom insulinskom iglom),bilo je malo neprijatno al ništa nepodnošljivo.Kada je sve utrnulo doktor je odsekao kožicu,ništa nisam osetio,ušivanje sam počeo da osetim pred kraj i to u predelu frenuluma.Kad je intervencija završena,stavili su mi zavoje i rekli da malo posedim,a onda su me pustili kući.Sve ukupno je trajalo 30ak minuta.Nisam imao neke veće tegobe,osim blagog otoka i peckanja i svraba.Juče mi je skinut zavoj i sve izgleda ok,jos je natečen i konci svrbe i kače se za gaće pa ga umotam u gazu kad ustajem ali gledam da je sto vise otvoren da bih se sto pre navikao.Osetljivost glavića je velika,opet nista nepodnošljivo,vise je neprijatno.Za dve nedelje će mi skidati konce.Zao mi je sto se nisam ranije odlučio da obavim to,al me je iskreno bilo strah,sada vidim da nije bilo potrebe za time.
Interesuje me koliko odprilike vremenski treba glavicu da mu se smanji osetljivost?

Hvala ☺️


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Dec 31, 2023 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 31, 2023 4:12 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Gledam i čitam situacije u kojima ste se zaticali i nadam se uspešno rešili.

Pre par dana sam uočio neko otežanje prevlačenja prepucijuma (kožice glavića) prilikom tuširanja i malo se zabrinuo jer nisam do sada imao bilo kakvih sličnih problema. Imam 35 godina i takva situacija me je baš iznenadila i zabrinula, pa je me je magični internet ubrzo, i siguran sam krajnje pogrešno odveo na adresu fimoze. Činjenice su sledeće.

U punoj erekciji osećam veću zategnutost u samom frenulumu (resi koja spaja donju stranu penisa sa vrhom glavića) i na pola procesa pažljivog prevlačenja prepucijuma uočavam da mu je elastičnost smanjena toliko da izaziva sitna naprsnuća ionako tanke kože na gornjoj površini penisa praćena blagim crvenilom, stvarajući blagi efekat "rolke" u tom procesu, ali svakako ni malo prijatan. Poslednji odnos sa partnerkom mi je samo potvrdio da nešto nije kako bi trebalo da bude, jer mi penetracija nije ni malo prijala usled osetnog peckanja, mada sad kako revidiram sve što može imati veze sa ovim problemom, potsetilo me da sam prošli put malo "željnije" penetrirao :-? , pa s tim dovodim u vezu iritaciju i skraćeniji elastičnost frenuluma.

Pitanje za prisutne članove lekarske struke, pre nego što se usmerima ka urološkom pregledu, da li mogu ja nešto da učinim i olakšam oporavak i sanaciju?
Počeo sam juče da nakon redovnog svakodnevnog i temeljnog održavanja higijene nanosim Pantenol na naprsnuća kože i frenulum.

Napomenuću da sam pre 20 dana bio kod dr. Tulića, koji je izvršio sve potrebne preglede, čak me je i poslao na MRI kako bi se uverio da je i "unutra" sve redovno i čisto, nalaz je bio uredan i dr. je rekao da je sve kako treba.

Želim Vam svima dobro zdravlje i dovoljno sreće u predstojećoj 2024. godini.

Unapred zahvalan,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Dec 31, 2023 9:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Proveri šečer u krvi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Dec 31, 2023 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 31, 2023 4:12 pm
Postovi: 3
Sve analize krvi su urađene u decembru i uredbe su.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Dec 31, 2023 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 31, 2023 4:12 pm
Postovi: 3
Sve analize krvi su urađene u decembru i uredbe su.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: