Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Maj 27, 2017 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 28, 2017 11:41 pm
Postovi: 3
suitor je napisao:
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, imam 22 godine i već danima istražujem o problemu sa frenulom. Naime, prvo sam mislio da imam fimozu, ali malim istraživanjem ipak mislim da mi je frenulom prekratak. Kada mi je u opuštenom stanju mogu da prevučem kožicu preko glavića, ali je glavić vidno spušten na dole. U erekciji ne mogu da prevučem kožicu nikako, možda do pola glavića i onda kreće jak bol (pretpostavka zbog kratkog frenuloma). Planiram da zakažem pregled i odradim frenulotomiju. Interesujeme da li posle zahvata ću morati da uznem koji dan bolovanja ili sve to može podnesti "stoječki", radim kancelariski posao. Koliko će mi zahvat smestati na dnevnu aktivnost, osim seksa naravno, ili se ipak mora odležati nedelju, dve? Hvala unapred na odgovoru.




Nije to nista strasno 10ak minuta i gotov si. Jedino sto je neprijatno je kada ti daju anesteziju i to je to. E sad, posle operacije, ja sam radio to u drzavnoj klinici, i nakon 2 sata su me pustili kuci. Sutradan sam dosao na kontrolu sve je bilo ok, i za nedelju dana skinuo konce. Ja sam cisto iz predostroznosti taj dan kada sam operisan mirovao, sutradan sam već nastavio sa svakodnevnim aktivnosima. Mada znas kako, najbolje ce ti reci lekar kad odes da zakazes operaciju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Feb 12, 2018 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2018 6:03 pm
Postovi: 1
Danas sam bio na operaciji, dijagnoza Kratak frenulum, rađena je radiotalasnim nozem, nista nisam osetio, čak ni ubod od igle ne boli, pošto sam pitao doktora " Je l' sam dobio anesteziju ? "

Sama operacija je trajala nekih 10-15 minuta, osećaj je kao da vam samo kaplje voda a ne neki laser koji prži.

Evo proslo je 3 ipo sata, normalno šetam, nema nikakvog bola, pa se nadam da sam nekoga ohrabrio da reši ovaj problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Mar 07, 2018 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2018 4:20 pm
Postovi: 4
Pozdrav ljudi :) U petak idem na operaciju, relativna fimoza i skraćen frenulum, isćitao sam svašta...Za oporavak se ne brinem ništa, i rupice, otoci i krvarenja su normalne, ne seče šargarepu.

Samo se dvoumim oko delimične ili totalne cirkumcizije, šta biste vi preporučili, ja sam za totalnu i to ću mu i reći u petak.

btw. i neku protezu da stavi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Mar 07, 2018 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Delimična, ne vidim zašto bi sebi oduzimao nešto od čega možeš imati koristi.

Al naravno tvoj izbor :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Mar 07, 2018 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2018 4:20 pm
Postovi: 4
Dejane, hvala na odgovoru. Od ljudi koji su uradili čitam da je bolja totalna, manje komplikacija, lepše za oko...Pitaću lekara za preporuku, čini mi se da je on za delimičnu. Ako si radio, samo mi molim te napiši nešto o performansu posle da kažem, ili neko ko je radio delimičnu i ko je radio celu takođe. Ne mogu mnogo da nađem postova o tome a isčitao sam svašta, u nadi da prekratim vreme do petka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Mar 09, 2018 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2018 4:20 pm
Postovi: 4
Ceo zahvat trajao 25 minuta. Bez bola.

Ne verujte sve što pišu o tome, stvarno je sasvim ok intervencija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Apr 16, 2018 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2017 10:13 pm
Postovi: 2
Interesuju me iskustva onih koji su to uradili frenulotomiju.Da budem precizniji,interesuje me postoji li i kakva razlika prilikom odnosa,sada kada je frenulum odstranjen?U osecaju,uzitku,bilo sta sto se razlikuje?Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jun 20, 2018 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2018 2:02 am
Postovi: 2
Pozdrav ljudi, skroz do drugog razreda srednje skole sam imao problema sa navlacenjem kozice do kraja, tako da sam to uradio pri prvom seksualnom iskustvu i ispod je bila stvarno losa higijena, na dnu glansa penisa imam crvenu tacku koja ne prolazi nikako, bezbolna je ali nekako mi nije normalno da postoji. Da li je neko imao iskustva sa slicnim? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Jul 13, 2018 4:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 3:15 pm
Postovi: 21
Radio sam operaciju fimoze pre nekih 11 dana islo je ok i sve do problema do nocas.Mora da sam se kretao u snu,probudio sam se sa krvavim gacama.Sa donje strane mi kaplje krv(ne lije nego kaplje) a posto je tek 5 sati ne znam gde da idem.Stavio sam gazu i naprskao onim sept sprejom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Jul 13, 2018 7:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 3:15 pm
Postovi: 21
Sad sam zvao kliniku gde sam radio obrezivanje,kaze lik da se to desava od erekcije i da stavim gazu da ce proci?! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jan 17, 2019 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 7:51 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Da li je ko cuo za vezivanje frenuluma i da li se to radi kod nas?
Manje je invazivno od frenulotomije i upravo naleteh na internetu na tu proceduru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2019 12:46 pm
Postovi: 2
Da li neko moze da mi preporuci nekog urologa u Bg (nisam siguran zbog pravila pa nek posalje u dm) da se konsultujem sta uraditi jer sam iz manjeg mesta i ovde su lekari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Jul 20, 2019 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 20, 2019 2:31 pm
Postovi: 2
Pazi ovako, ja sam uradio to na Poliklinici "Dr Agirovic" u Cvijicevoj, u BGD,cena je bila 6000.-, sto je po meni najpovoljnije u gradu. Doduse verovatno vise komplikovani zahvati se naplacuju skuplje, npr. kod mene je bilo relativno jednostavno u jasno (preseci ostatak frenuluma ispod glavica) i to je radjeno termokuterom/elekrokuterom. Ostale klinike su trazili za isti zahvat od 12000.- do 16000.-, sto je za mene bilo neopravdano za takav zahvat (dakle govorim samo za moj slucaj), i to je bila kvota od strane recepcionerke/med.sestre onako odakativno.Mada skoro svaka klinika ima cenu zahvata na sajtu, pa vidi pod "cenovnik uluga"... pored ove, Belmedik je bio negde oko 9000-10000.- ali cene se ipak menjaju... plus ne kazu ti da moras da platis i pregled (dakle dodatno na ovu osnovnu cenu), vec samo kazu cenu zahvata. To ovde gde sam ja bio nije slucaj. Lekari su vrlo profesionalni i strucni (porodicni posao), ljubazni, efektivni - i ne ceka se (danas pozoves, sutra intervencija) mada to moze i da se promeni.
Sama intervencija je bila totalno bezbolna, trajala oko 10-15min, uz lokalnu anesteziju (injekcija u telo penisa, sto nije bilo tako bolno, vise kao da te neko ustipne). Nije bilo nekog velikog krvarenja, samo ono sto je normalno, vrlo umereno (par kapi itd).
Posle operacije, nema bas nikakvih bolova, mozda samo malo osecas kao neko "zuljanje" na mestu intervencije, nista narocito. Drugi ili treci dan, moguce je da bude vidljiv trag krvi (kap-dve) na donjem vesu, ali to je normalno. Takodje ce biti tragova krvi zbog (nesvesne) jutarnje erekcije, ali opet nista znacajno, sve je to normalno... Meni je tek 9-ti dan, vise nema tragova krvi, rana zarasta dobro, mokrenje bez problema od prvog dana, i naravno bez bolova. Tako, toliko od mene, preporucujem da uradite ovu sto pre, cisto da bi poboljsali kvalitet zivota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Avg 04, 2019 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2019 9:56 am
Postovi: 3
Operisao Sam se prije 3 Dana,za oporavak Sam dobio genitamycin mast,ispiram ranu dva puta dnevno kamilicom I perem bekutan kupkom.Interesuje me Kako da drzim kozicu prevucenu da brze zarasta rana jer moram sa rukama a cim pustim kozica se vrati preko glansa.Jel trebam zamotati gazom otkrivenu ranu ili postoji neki drugi trik da bude oslobodjeno da se Susi 24h


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Avg 08, 2019 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 20, 2019 2:31 pm
Postovi: 2
Evo ovako, vidim ovde neki preporucuju da se rana drzi na otvorenom da bi se pre osusila... i da to "radi" sve OK.
Ja bih preporucio obrnuto: drzi kozicu preko glavica, dakle da se ne susi. Krasta ce se sama stvoriti kako god da okrenese...to je proces epitelizacije. Bitno je samo da drzis to cisto, tako da povremeno samo lagano isperi toplom vodom i blagim sapunom/samponom (dake nemoj da "trljas" ranu!) ili kamilicom. Mozes i da ocistis antispetickom vlaznom maramicm ako ne sadrzi aklohol (tako da ne "zari" tj. iritira ranu), ili slicno - recimo improvizuj sa nekom natoplejnom gazom i blago to ocisiti okolo rane i samu ranu. Primetices belu naslagu na samoj rani - to je proces zarastanja, ali gledaj da taj deo lagano obrises (nemoj totalno da tu naslagu da "nasilno" odstranjujes, to ce samo od sebe da se smanji). Preporucuje se i nanosenje neke neutralne kreme poput vazelina - to daje najbolje rezultate, nemoj da pteljas nista sa antibioticima i sl. jer nema potreba i cini vise stete nego koristi. Vezelin je na bazi petroleuma, on radi odlicno kao protektivni faktor.
Kazem misljenja su ovde podeljenja, ja sam vise na strani onih koji kazu da rana ne treba da se susi, vec drzi hidrirana da sto pre zaraste.
Najvaznije je da mozes da prevucis kozicu onoliko koliko ti je potrebno za nesmetano mokrenje, i to je to. Povremeno (jednom dnevno ili jednom u dva dana) ocistis ranu kao sto sam vec opisao, vidis da li je sve ok (tj. da nema neke infekcije itd). Kao sto sam u predhodnom postu pomenuo, moguce je da u toku 4 nedelej od intervencije primetis tragove krvi na donjem vesu (vrlo malo), ali to je normalno u orocesu epitelizacije. Dakle, ne bih preporucivao nikakvo stavljanje gaze preko i susenje (povracenjem kozice) ili antibiotike (bilo oralne ili topicne). Antibitotivi smao u slucaju komplikacije (zapaljenja, infekcije, itd) ali nikako "preventivno".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: