Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Seks? Paaaa... ja sam poceo cim su spali konci i kraste. Mislim da je trebalo oko 3-4 nedelje, ne secam se vise. Ali jedva sam izdrzao, uzas boziji. Zato sam i hteo da uradim operaciju sto pre, da bih kasnije, npr. sada bio potpuno miran. :) Ne treba preterivati sa divljanjem u prvo vreme, ali kasnije sve moze ako se dogovorite. ;)
Sada mi se i taj ostatak frenuluma jos razvukao, pa nema nikakvog zatezanja, ni u naznakama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Seks? Paaaa... ja sam poceo cim su spali konci i kraste. Mislim da je trebalo oko 3-4 nedelje, ne secam se vise. Ali jedva sam izdrzao, uzas boziji. Zato sam i hteo da uradim operaciju sto pre, da bih kasnije, npr. sada bio potpuno miran. Ne treba preterivati sa divljanjem u prvo vreme, ali kasnije sve moze ako se dogovorite.
Sada mi se i taj ostatak frenuluma jos razvukao, pa nema nikakvog zatezanja, ni u naznakama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 9:52 pm
Postovi: 1
Ja sam odradio frenulotomiju pre 4 nedelje i sve je zaraslo kako treba, nije neka komplikovana intervencija. Međutim i dalje zateže u erekciji i jedva spustim kožicu ispod glavića! Meni to nikako ne izgleda OK a doktor tvrdi da je sve kako treba, a nije fimoza nije uska kožica samo je i dalje kratko( do duše duže nego pre)! Da li da posetim drugog lekara ili šta već....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
Da li neko moze da napise koja privatna klinika u Nisu radi frenulotomiju kao i koja je okvirna cena, i da li se ista radi u vojnoj bolnici u Nisu.

10x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 1:06 pm
Postovi: 1
Par pitanja u vezi frenulotomije...

1) Da li bih ja mogao da treniram nakon nekog vremena? Npr. Posto se bavim plivanjem da li bih mogao posle npr nedelju dana da pocnem sa treninzima?

2) I koliko traje proces zarastanja, neki pominju 21 dan drugi 2 nedelje i tako?

2) Da li je neko imao odnos a da je prethodno imao problem sa navlacenjem kozice penisa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
1) Nikako, na plivanje mozes tek posle oko mesec dana, ili jace ( meni je doktor tako rekao )
2) Ja bih za moj slucaj rekao 21dan, opet zavisi kako kod koga.
3) Kakvo je to pitanje?! Sve je normalno u odnosu naravno samo sto ce da te zateze i neugodno je.

Idi sredjuj to sto pre! Ja operaciju nisam ni osetio, sem inekciju od anestezije! :) Oporavak jeste malo dosadan al what can u do...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Hmm meni je proslo nesto manje od meseca dana od operacije ali mi rana jos nije zarasla, rana se suzila i nemam otoka medjutim jako kilavo zarasta! Ispiram kamilicom naravno ali sam kozicu poceo da drzim iza glansa pre jedno 10tak dana jer mi je doktor rekao posle operacije da drzim glans prekriven.Medjutim evo i od kako ga drzim otkrivenog nema nekih poboljsanja u zarastanju.Jel ima neko neki savet?:c


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 6:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Zaista je trebala da zaraste posle skoro mesec dana... drzi ga ti otkrivenog, da se ta rana vise susi i posle svakog piskanja uzmi wc papir da ga obrises, tj. upijes ono sta ostane. Ili potrazi savet nekog hirurga, da ti kaze sta se radi u situacijama kada rana dugo zarasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 07, 2009 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Pazim kad mokrim i ne ide nista u ranu, drzim je sad suvom i tu nema problema, opet napominjem da sam prvih 15tak dana drzao glans prekriven non stop tako da u tom slucaju nema boga da ikako zaraste jer je rana stalno vlazna.Raspitacu se oko ovoga sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Zeleo bih u prvoj poruci da vas sve pohvalim, forum je fenomenalan 8) .

Nadam se da me mozete posavetovati u vezi mog problema. Imam 19 godina i mislim da imam neki problem sa frenulumom. Kada je penis opusten nemam nikakav problem, mogu bez problema da navucem kozu preko glavica, ali problem nastaje tokom erekcije. Tokom erekcije jedva da mogu da sklonim kozu sa glavica, jer me zateze zila koja se nalazi ispod glavica i povezuje glavic sa telom penisa. Izuzetno je napeta i svaki nagli pokusaj povlacenja koze bude bolan. Dok je penis u erekciji glavic je nagnut na dole, jer ga zila povlaci. Kada masturbiram nemam problem jer znam koliko smem da povucem kozu, ali problem nastaje prilikom odnosa sa devojkom. Prilikom odnosa cesto osetim neprijatan osecaj prouzrokovan trenjem te zile, i pocinjem da imam strah od pucanja tokom sexa, tako da ne mogu da se opustim, vec samo na to mislim. Pre 2 dana je bilo kriticno. Dok me je devojka oralno zadovoljavala slucajno je zubima zakacila tu zilu i hteo sam da umrem od bola. Ovaj problem imam od kada znam za sebe. Kao klinac sa 5-6 godina sam imao mnogo veci problem, jedva sam uspevao da sklonim kozu sa glavica, vremenom se sve to sredilo. Pre 5-6 godina sam isao kod hirurga, koji je dobar prijatelj mog dede i on mi je rekao da nema potrebe da me sece, dovoljno ce biti da vezbam (tj. masturbiram) i puci ce samo od sebe. Vezbao sam svakodnevno, ali do pucanja nije doslo.

Da li sada moram na hirursku intervenciju ili ne? Ne bih zeleo da budem obrezan ili da imam oziljke po penisu, a i nije mi sve jedno ni kada pomislim na noz u tom predelu mog tela. Koliko je bolno i komplikovano sve to, kakav je period oporavka? Da li mogu da idem odmah kod hirurga, ili moram prvo kod urologa? Kod kog urologa da idem u Novom Sadu, nikada nisam isao kod urologa tako da nemam pojma gde da idem? Da li posle te intervencije mogu da ocekujem povecanje penisa, drug me ubedjuje da se njemu povecao posle operacije. Nemojte me pogresno shvatiti nisam kompleksas, zadovoljan sam velicinom od 17cm, vec pitam cisto informativno.

Da li mozete da mi pojasnite razliku izmedju frenuluma i fimoze, da li uopste ima razlike ili je to isto?

Hvala, pozdrav iz Novog Sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Iz navedenog ja sam zakljucio da imas problem sa frenulunom, a ne fimozu.Dakle, to sto su ti rekli da "vezbas" i da ce samo puci je po meni glupost, jer u slucaju pocanja moze da dodje do obilnog krvarenja koje se tesko zaustavlja!

Drugo, zahvat se zove frenulotomija a ne obrezivanje, i samo oni koji imaju fimozu bivaju obrezani, znaci samo ce ti secnuti tu zilicu i nista vise! Stoga ce ti u erekciji glavic biti otkriven i neces osecati zatezanje niti bolove koje si naveo i nece biti povucen na dole vise jer nema nista da ga zateze, znaci sve ostaje kako jeste samo sto nema zilice.Vrlo je moguce da ce se malko izduziti velicina penisa al zavisi kako kod koga ne mora nista da znaci.

Ja mislim da moras valjda kod urologa da odes prvo inace, samo opusteno sve traje bukvalno 5minuta radi se u lokalnoj anesteziji i nista neces osetiti sem inekcije.

To je to, ako imas jos neka pitanja pitaj slobodno jer sam ja to prosao prosli mesec!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 1:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
@dzonitt mnogo ti hvala na brzom odgovoru. Drago mi je da nece biti obrezivanja i da se sve zavrsava tako brzo. Kakva je ta anestezija, da li se daje direktno u glavic ili telo penisa ili ne? Kakav je oporavak, koliko dugo traje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 2:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Ja mislim da se 2 anestezije dobijaju, nazalost jedna od njih jeste u glavic al pregrmi se to : ) Oporavak je 3 nedelje, medjutim ja sam se zeznuo sto sam prvih 15 dana drzao glavic prekriven pa mi je sporo zarastalo...

Znaci nista strasno, reshavaj to koliko vec sutra bices 10kila laksi!

Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 2:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 11:32 pm
Postovi: 64
Lokacija: Novi Sad
Samo jos ovo i necu vise :lol:

Zelim da znam unapred sta me ceka, pa sam zato dosadan. Koliko je komplikovan taj oporavak, sta se sve ne sme :-? . Nije mi bas lako kada zamislim 3 nedelje bez seksa, ali izdrzacu valjda. Da li ima nekih drugih problema tokom oporavka (otezano mokrenje, spavanje, tusiranje, ...)? Pretpostavljam da necu moci da treniram tokom tih 3 nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 12:31 pm
Postovi: 19
Pa ono, prvih 3-4 dana bi trebao bas da mirujes, mokrenje ide normalno, spavanje takodje, kao i tusiranje ( ja sad koristim onaj becutan shampon za decu da ne bi imao problema zbog rane ) u pocetku jutanje erakcije ce malo da budi problem ali posle nista, znaci realno cim prodje 10tak dana problemi svi problemi nestaju i samo cekas rana da zaraste.

Napomena, ja nisam nikakav doktor vec neko ko je proso sve ovo tako da ako sam negde u gore navedenim tekstovima pogresio ili napisao nesto sto nije tacno molim Vas da me ispravite!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: