Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Avg 09, 2014 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 09, 2014 5:23 pm
Postovi: 3
Da li neko ko je bio moze da mi preporuci gde mi je najbolje da odem u Beogradu u neku privatnu kliniku na pregled oko problema sa frenulom,nek mi posalje privatnu poruku.Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Sep 26, 2014 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 09, 2014 5:23 pm
Postovi: 3
Niko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2014 11:53 am
Postovi: 1
I mene zanima preporuka za neku kliniko gde bi to moglo privatno da se uradi, dakle ebz uputa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 04, 2014 2:01 am
Postovi: 13
Lokacija: Zemun tebra
Ljudi je l' moze neko da mi pomogne ? Napravio sam temu koja se zove "Avanture oporavka frenuluma". Molim vas pogledajte sta sam pisao, treba mi pomoc ! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 09, 2014 5:23 pm
Postovi: 3
Svi koji su svoj problem resili ne ulaze vise na ovaj sajt zato i nema nikog ko je imao dobro iskustvo da mi preporuci gde da idem...Ako nekom nije tesko a zna gde je dobro otici nek mi javi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Dec 19, 2014 1:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 6:21 pm
Postovi: 77
Poliklinika Vuk na Vracaru. Dr Jeremic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2015 12:41 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,
nadam se da neko ulazi na ovu temu, bilo dr011 ili neko ko je imao iskustva sa ovim.
Imam problem sto se tice zatezanja kozice prilikom erekcije.

Kada je penis opusten, nema nikakvih problema sa zatezanjem. Medjutim pri erekciji, kozica se sama po sebi namesti tj. povuce do polovine ( ili manje ) glavica. Ja nju mogu povuci do kraja, i to me ne boli, ali se ona tako ne moze odrzati sama (jedino je takva dok je ja drzim) i cim pustim ona se vrati na tu neku polovinu glavica.

Sama cinjenica da je prilikom seksa kozica preko glavica smanjuje dozivljaj kako klasicnog tako i oralnog seksa, otezava stavljanje kondoma i gubim erekciju dok stavim kondom ( pokusavam da povucem kozicu kako bi glavic bio potpuno vidljiv i kako bih pravilno stavio kondom, medjutim kako se on sam vraca u prvobitni polozaj moze se reci da je seks sa kondomom nemoguc). Uopste gledano, seks sa kozicom preko glavica nema smisla.

Glavic mi je dosta osetljiv, pretpostavljam zato sto je dugo pod kozicom.

Da bi mi tacnije pomogli oko toga sta treba da radim, okacicu slike.

Slika br. 1 - Dakle na ovoj slici je stanje penisa pri erekciji bez da je nesto posebno povlacim kozicu ( napominjem jos 1 da je ja mogu povuci skroz i pri erekciji, naravno oseti se zatezanje, to me ne boli, ali se ona vrati u polozaj sa slike cim je ja pustim, tako da je ova slika njegovo 'normalno stanje' ) :

http://postimg.org/image/hgfopgdmx/

Slika br. 2 - Slikano odozgo, ova 'kvrzica' ili kako se vec zove mi zateze kozicu odnosno cini mi se da je prekratka i vuce je na levu stranu tako da se zbog toga ne moze spustiti kozica.

http://postimg.org/image/os0bud2s5/ ( mozda najbolje pritisnuti na tastaturi u isto vreme ctrl i - kako bi odzumirali malo da najbolje vidite kako to izgleda, velika je slika ovako)

Procitao sam celu temu ali jos uvek nisam siguran sta je tacno moj slucaj - da li je dovoljna frenulotomija ili mora cirkumcizija.

Svakako cu otici kod urologa, ali molim za pomoc !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 1:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ako kožica može bez zatezanja skroz do kraja dole, al se sama vrati, to je u suštini normalno.

Međutim, jasno mi je zašto i kako to smeta pri seksu, tako da mislim da bi rešenje ovog problema bila frenulotomija jer se onda verovatno ne bi više vraćala, al to urolog nek kaže pri pregledu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 21, 2015 2:05 am
Postovi: 1
Dobro veče. Imam kratak frenulum. Plašim se da odem na operaciju jer sam čuo da je bolna, tj. anestezija se daje direktno u glavić penisa i ne znam kako tati da saopštim :oops: :roll: Imam 18 godina i želeo bih da pitam da li bi kratak frenulum smetao pri odnosu i da li je operacija (frenulotomija) neophodna? Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pon Mar 30, 2015 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Preporucujem Vam dr Rakic Vesnu i Rakic Estetik! Javite ustiske ako je posetite...........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Uto Apr 14, 2015 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2015 8:23 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Prije mjesec dana uradio sam operaciju frenuluma, odnosno, doktor je u nalzu napisao da je odrađena discizija, bez konaca.
Odmah nakon zahvata, na kožici ispod glansa se pojavio dosta veliki otok. Koristio sam kamilicu i mast geramicin i otok je nakon desetak dana spao, i sada je situacija sledeća:
Jasno se vidi mjesto gdje je napravljen rez, odnosno, gdje je frenulum odvojen od glansa, međutim, u suštini imam isti problem kao i ranije, jer je kožica i sad spojena sa glansom, malo niže nego što je to bio slučaj ranije, što mi i dalje onemogućava da skroz prevučem kožicu u erekciji. Interesuje me da li neko imao slično iskustvo i ako može da mi kaže u čemu bi mogao biti problem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 1:48 pm
Postovi: 9
Evo i ja svoje iskustvo da podelim sa vama drugari.Imam 24 godine,i od fimoze sam poceo da patim pre jedno dve godine.Naime,intervencija je obavljena pre 10 dana u Subotici,u jednoj privatnoj klinici.Dosao sam prvo na pregled,posle toga mi je intervencija zakazana za sedam dana nakon toga.Dosao sam bez imalo treme,jedina bol koju osetite tokom intervencije je kada dobijete lokalnu anesteziju,jedna ide kod korena penisa druge dve idu u sam penis.Anestezija je pocela da deluje nakon 30s i doktor je poceo da radi.Nisam osetio ama bas nista.Intervencija je trajala oko 25 minuta.Nakon sto me je zavio i ostavio samo glavic da viri malo kako bih mogao lakse da idem u wc,rekao mi je da se svaki dan previjam posle svakog odlaska u wc,da isperem hidrogenom i da naprskam samo Octeniseptom(antiseptik) i da pijem Cefaleksin 500mg na 12h po 2tbl.Prvih 2-3 dana za zavoju je bilo sukrvice a nakon toga na mestu gde je bio frenulum,na gazi se talozila samo neka svetlo zuta tecnost,u malim kolicinama.Posto sam zavrsio srednju medicinsku znao sam da nije gnoj jer znam kako izgleda,ali nije mi bilo jasno sta je,pa sam se raspitao malo.Rana se cistila,rosila sama od sebe i tecnost se slivala na taj deo.Nakon nekoliko dana je i to prestalo i zatim je pocela da se javljam sluz koju rana luci kako bi rana sto pre i samostalno zarasla.Poceo sam da spavam bez vesa i sto vise da budem bez njega,tako da mi ni glavic vise nije osetljiv,navikao sam se,erekcije su sada vec normalna pojava preko dana i ujutru i nisu bolne.Sve u svemu moje iskustvo je super,i sve je proslo ok i bez bola.Drugari,nemojte da se tripujete,i da se plasite,sta je koji dan mucenja sa previjanjem i oteklinom za ceo zivot dobrog provoda ;) Ko god ima neko pitanje u vezi klinice,doktora,cene neka mi pise poruku ;) Pozdrav i ziveli mi obrezani!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Čet Jun 04, 2015 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 04, 2015 12:14 am
Postovi: 2
Pozzz ja sam Nenad imam 19 god i izgleda da imam problemcic sa frenulom...
Onako kada mi nije penis u punoj erekciji kozica mi ode maximalno do kraja glavica....
Kada mi se ukruti malo vise vec pocinju bolovi...
A kada mi je u punoj erekciji nmg da spustim kozicu.... :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kako bih ja mogao da sredim to???jer verujem da to nije normalno :D...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Sre Jun 10, 2015 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Posaljite slike na [email protected] i detaljno opisite Vas problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem sa frenulom?
PostPoslato: Pet Jul 10, 2015 2:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
NenadSRB je napisao:
Pozzz ja sam Nenad imam 19 god i izgleda da imam problemcic sa frenulom...
Onako kada mi nije penis u punoj erekciji kozica mi ode maximalno do kraja glavica....
Kada mi se ukruti malo vise vec pocinju bolovi...
A kada mi je u punoj erekciji nmg da spustim kozicu.... :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry:
Kako bih ja mogao da sredim to???jer verujem da to nije normalno :D...


imas 19 godina, zreo si .. kakva su to glupa pitanja "u erekciji ne mogu da spustim kozicu" pa kako zamisljas, to je gotovo nemoguce , jedino ako nemas kozicu da ti visi jedno 2 metra.. lol


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 653 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: