Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa besikom
PostPoslato: Pon Avg 06, 2018 3:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Pozdrav svima, imam 19 godina i probleme sa ucestalim mokrenjem. Naime, prosle godine krajem oktobra pocetkom novembra sam se prehladio i nakon sto je prehlada prosla poceo sam ucestalo da mokrim i tada mi je izolovano 50000 klica bakterije eserihije coli. Nakon toga lekar opste prakse mi je prepisao antibiotik koji sam pio 7 dana i problemi sa mokrenjem su prestali. Nakon dva do tri meseca ucestalo mokrenje se ponovo pojavilo i ponovo mi je izolovano 50000 klica iste bakterije i lekarka mi je prepisala drugi antibiotik, ali ovoga puta na 10 dana.
Posle nekog vremena od zavrsetka terapije antibiotikom ponovo sam poceo ucestalo da mokrim, ali kada sam odradio urinokulturu ona je bila sterilna, a problem sa mokrenjem nije prestao ni danas. U medjuvremenu zalio sam se endokrinologu posto imam dijabetes i on me poslao kod nefrologa zbog kreatinina koji je bio malo povisen i kada sam odradio sve nalaze urina kod nefrologa (24 sata mokracu, krvnu sliku, proteini itd) svi nalazi su bili uredu, a ispostavilo se da je kreatinin bio povisen zbog toga sto sam nalaze kod endokrinologa vadio svega nekoliko dana nakon terapije antibioticima. Medjutim bez obzira sto su nalazi kod nefrologa bili uredni ucestalo mokrenje nije prestalo pa sam odlucio da sa nalazima koje mi je trazio nefrolog odem privatno kod urologa, ponovo sam samo izvadio urinokulturu koja je vec 2. ili 3. put nakon poslednje upotrebe antibiotika bila sterlina. Urolog mi je tada uradio ultrazvuk besike, prostate i bubrega i sve je bilo uredu, a za razlog mog ucestalog mokrenja naveo je dijabetes u sta je u potpunosti sumnjam zato sto se ucestalo mokrenje kod dijabeticara javlja prilikom povisenog secera, a meni je secer odlicno regulisan i jako su retke hiperglikemije, cak je i endokrinolog iskljucio mogucnost da mi je ucestalo mokrenje zbog toga jer na osnovu nalaza zna da mi je secer veoma dobro regulisan. Sve u svemu ja sam u medjuvremenu koristio razne cajeve i neke prirodne lekove za koje sam citao da su dobri jer antibiotici veoma cesto u potpunosti ne prociste urogenitalni trakt, ali problem i dalje nisam resio. Ono sto bi jos naveo od simptoma koje imam su da osecam skoro stalno napetost u donjem stomaku, nekad i blazi bol i da nakon mokrenja osecam kao da se nisam u potpunosti izmokrio. Dakle mlaz mi je normalan, ne pece me dok mokrim, boja mokrace je prozirna jer mi se uopste ne zadrzava u besici zbog ucestalog mokrenja. Ovi simptomi koje imam kao i ucestalost su u toku vremena nekad bili izrazeniji, a nekad manje izrazeni. Uglavnom danas ih i dalje imam i cesto mokrim i imam gore navedene simptome, a poslednji put sam imao bakteriju u martu ove godine, od tada urinokultura je uvek bila sterlina. Moje sumnje, na osnovu onoga sto sam citao na internetu, su da imam iritabilnu mokracnu besiku ili urinarnu inkontinenciju ili da mi je na neki nacin iziritirana besika upotrebom antibiotika zbog toga sto mi je nefrolog rekao da se 50000 klica ne smatra infekcijom, nego sve preko 100000. Izvinite sto je post duzi zeleo sam detaljno da objasnim celu problematiku jer mi ovo stvarno predstavlja veliki problem pored dijabetesa kojeg imam od 10. godine i pocinje stvarno da me uzrujava jer mi deluje kao da nema resenja za problem sa besikom. Molim vas da mi date neke savete ili preporucite nekog dobrog urologa u Novom Sadu jer mislim da ovaj kod kog sam bio neozbiljno shvatio moj problem. Hvala unapred svima za svaki savet i preporuku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Pon Avg 06, 2018 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Ako u Novom Sadu nisu uspeli da rese problem ne idi dalje, eventualno da posetis nekoga u Beogradu, dalje ne idi. Dalje moze biti samo jos gore ili nikako jer doktori u manjim mestima su katastrofa.

Negde sam, ne secam se, pricitao ili gledao da problem sa besikom resava limunda i ljuta mlevena paprika samo ne znam koliko je to tacno jer nisam probao.
Sipas casu vode, iscedis limun u vodu i dodas u to kafenu kasicicu mlevene ljute paprike. To sve dobro izmesas, najbolje na blenderu i savaki dan pijes po jedan gutljaj.

Mozda za pocetak da izbegavas vodu iz gradskog vodovoda jer u njoj nema cega nema, a nama pune glavu iz dana u dan kako je cista. Probaj piti Prolom vodu jer ona pomaze u mnogo slucajeva kod raznih bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Pon Avg 06, 2018 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Могло би да буде да имаш вирусну инфекцију.

Шта иначе једеш и пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Pon Avg 06, 2018 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Za prolom vodu znam da je dobra pio sam je neko vreme, ali se nista nije poboljsalo, a za ovo sa paprikom i limunom prvi put cujem. Sto se tice ishrane, hranim se skroz normalno s obzirom da imam dijabetes malo je stvari koje izbegavam, uglavnom su to slatkisi i grickalice.s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Uto Avg 07, 2018 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А од течности?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Uto Avg 07, 2018 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Od tecnosti isto sve normalno, alkohol jako retko, ponekad sokove gazirane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Sre Avg 08, 2018 10:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па онда вирус остаје као узрочник.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Sre Avg 08, 2018 7:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Ne znam nista o virusnim infekcijama besike, ali kolko znam vecina virusnih infekcija se manifestuje povisenom tempraturom, a ja je nemam. Kako god zanima me kako se takva vrsta infekcije dijagnostifikuje i na koji nacin se leci kad je u pitanju infekcija besike. Ono sto bi jos naveo od simptoma koje imam u poslednje vreme jeste da samo osecam taj pritisak na besiku kao i pre, ali mogu poprilicno dugo da odlozim mokrenje, mislim da bi mogao ceo dan da izdrzim da ne mokrim za razliku od pre, a nakon mokrenja posle duzeg vremena osecam kao neku nelagodnost u mokracnom kanalu i ono sto bi jos naveo da sam primetio jeste da kad mirujem sedim ili lezim osecam i vidim kako mi pulsira krv u donjem delu stomaka u predelu besike. Tako da sam posumnjao mozda i na prostatu, ali ne znam koliko je moguce da je ona upaljena ukoliko nije uvecana i ukoliko je urinokultura sterlina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Sre Avg 08, 2018 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
I ono sto bi jos dodao je da kada se krecem i fizicki sam aktivan taj pritisak koju osetim na besiku je dosta slabiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 10:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вирусна инфекција организма а не бешике, због које те често тера на мокрење. Против вируса је најбоље ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

Ако осећаш такве притиске онда је могуће да имаш упалу простате. А за простату немаш баш неке поуздане анализе осим пипања и субјективног осећаја. А за простату на пример ово: http://127.0.0.1/aca/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata_3

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 10:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кад не гледам шта сам залепио. Онај други линк је овај: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata_3

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Uto Avg 14, 2018 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Ja sam ovih dana istrazivao na internetu u vezi mog problema i dosao sam do zakljucka da je izgleda u pitanju neki blazi oblik upale prostate. Trenutno ne mokrim toliko, osecaj nelagodnosti i pritiska na besiku i dalje je tu, nekad jaci nekad slabiji, ali sam skontao da taj pritisak oslabi nakon ejakulacije i da se ucestalost mokrenja poveca. Znam da se moze desiti da se cesto mokri nakon ejakulacije zbog prisustva vece kolicine sluzi u mokracnim kanalima, ali ipak mislim da kod mene na tu ucestalost uticu i bakterije iz prostate. To sam sve zakljucio i zbog toga sto sam citao da se upala prostate cesto javlja ukoliko se urinarne infekcije ponavljaju sto se i meni desilo. Mislim da je urolog kod kog sam bio poprlicno neozbljino shvatio moj problem jer me je samo ultrazvucno pregledao i na osnovu toga sto je prostata normalne velicine iskljucio mogucnost da imam upalu prostate bez obzira sto je znao da sam dva puta imao urinarnu infekciju. Sada sam u dilemi da li da odem kod drugog urologa i da li je dovoljan samo nalaz urinokulture posto je bila sterlina svaki put kada sam je radio nakon poslednje infekcije u martu. Razmisljao sam mozda samo da pocnem da koristim ovaj preparat, a da ne idem kod urologa mada nisam siguran kakvo je njegovo antibakterijsko dejstvo, s obzirom da su u njemu uglavnom sastojci koji sluze odrzavanju zdrave prostate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Sre Avg 15, 2018 10:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Простат ексел није против бактерија али може да помогне. И мора да се пију бар две капсуле дневно. Да ли да пробаш са њим па чекаш и видиш ефекте, или да узмеш да пијеш Ципроцинал на своју руку, не знам.

Први пут када ме је стрефила упала простате пио сам Ципроцинал, али други пут нисам. Само сам грејао простату и пио Простат ексел.

Надам се да си са мога сајта прочитао и остале текстове о простати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Sre Avg 15, 2018 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Nasao sam jednog urologa kojeg mi je vise ljudi preporucilo, pa cu otici kod njega kad se vrati sa godisnjeg. Ovaj preparat bi onda mozda mogao da pijem ukoliko budem uzimao antibiotik, pa nakon terapije antibiotikom. Zanima me samo da li se ukoliko je na ultrazvuku prostata normalne velicine, moze na osnovu rektalnog pregleda ustanoviti da li je prostata upaljena ili moraju neki drugi nalazi da se rade posto bi bilo dobro da kad odem kod tog urologa imam sve nalaze spremne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa besikom
PostPoslato: Pet Avg 17, 2018 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако је ултразвук простате у реду и ректални преглед такође у реду, то опет није гаранција да је са простатом све у реду. Проблем са простатом се само по симптомима може дијагностиковати осим када проблем узме маха.

Стварно је непотребно да толико губиш времена око нечага што се лако решава а може да се закомпликује ако на време не решиш.

Иди одмах пиј Простат ексел или нешто друго за простату, а ништа ти не би фалило ни да грејеш простату и пијеш Ципроцинал.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: