Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POMOĆ ! Neobični problemi pri mokrenju. POMOĆ!
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Poštovani forumaši, gledala sam već otvorene teme i sličan problem kao što ja imam nisam našla. Evo o čemu se radi. Pre 6-7 meseci osetila sam prve promene pri mokrenju. Naime mokraća je počela sporije da prolati kroz uretru. Upočetku nisam obraćala puno pažnje na to jer nije bilo bola i, ali pošto se sve to odužilo otišla sam kod urologa. Dobila sam odgovor nakon urađene citoskopije( nalaz citoskopije je bio u redu ) i pregleda da je u pitanju glivična infekcija i savet da odem kod ginekologa koji osim sekreta ništa drugo nije pronašao. U medjuvremenu sam pila lekove protiv gljivične infekcije ,ali do poboljšanja nije došlo pa sam rešila da putem urinokulture proverim da li stvarno imam neke glivice. Urinokultura je pokazala da nemam ni glivice ni bakterije u mokraći. Jedna zanimljiva stvar je u vezi mog problema ta što kada zauzmem odredjeni položaj pri mokrenju mokraća izlazi normalno. Imam 38 godina i zovem se Dragana. Molim sve forumaše za pomoć ili savet šta dalje da radim.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 9:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Jedino da se vratite kod urologa jer je potrebno uraditi mikcionu cistouretrografiju da se vizuelno prikaze na snimku sa kontrastom kako izgleda vasa uretra prilikom mokrenja i sta je to sto otezava mokrenje.
Jos bolje,odite kod drugog urologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Anfibijo hvala ti puno za odgovor. Nadam se da ti neće biti teško da mi napišeš koliko možeš šta je to i čemu služi ta mikciona cistouretrografija pošto za nju prvi put čujem. UNAPRED HVALA[/b][/i]

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 11:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To je dijagnosticka metoda prilikom koje ti se uspomoc urinarnog katetera u mokracnu besiku ubaci kontrast nakon cega ti pocnes da se izmokravas.U toku uzmokravanja napravi se nekoliko rengenskih snimaka koji lepo prikazu besiku i uretru kao i kretanje mokrace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Amfibijo, javiću ti se kada to uradim , ako to uopšte rade u Požarevcu. Ako neko od forumaša iz Požarevca zna da li toga imamo u Bolnici neka javi.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Amfibijo Bila sam na kontroli kod mog urologa. Tom prilikom mi je uradila UZ. Bešika mi je bila anehogenog sadržaja, Levi bubreg mi je u redu ,a za desni je doktktor napisao da postoji laka staza PK sistema i vidi se lako proširenje lumb uretera desno dokle god se prati. Volela bih da mi objasnite šta je tu u pitanju ,a zakazala mi je i IVP sa DSCG.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To znaci da mokraca neznatno zaostaje u desnom bubregu zbog cega se sabirni sistem bubrega duje kao balon(grubo objasnjeno) kao i ureter koji odvodi mokracu iz bubrega.To znaci da je stop u protoku mokrace negde ne nivou zida mokracne besike.IVP sa DSCG znaci intravenska urografija sa descedentnom cistografijom : ubace ti kontrast u venu i onda te snimaju na rengenu,onda se na snimcima prikazu bubrezi i ureteri kao i mokracna besika.TO govori o morfologiji ali i funkciji bubreznog sistema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 06, 2007 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Amfibijo, hvala na odgovorima. U međuvremenu sam bila kod ginekologa. Doktorka mi je uradila UZ i pronašla na zadnjem zidu materice miom veličine 18X 26 mm.Dali to ima neke veze sa mojim otežanim mokrenjem i molim te da mi objasniš da li je to sa mojim nešto zbog čega bi trebalo da brinem i da li se to nekako leči. Unapred hvala na odgovoru.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 06, 2007 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Ispravka u tekstu . Da li bi trebalo da brinem zbog mojih bubrega i da li mogu da to nekako izlečim.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Tako mali miom nema veze sa mokrenjem.To cete leciti kod ginekologa.
Sto se bubrega tice,naravno da je potrebno pracenje i lecenje prvenstveno da bi se otkrio uzrok staze mokrace.Nema potrebe za preveliku brigu,bar dok se ne postavi konacna dijagnoza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Amfibijo , Juče sam bila na kontroli kod mog urologa i on mi je ponovo savetovao da uradim IVP sa DSCG. Posto sam saznala da je to rengensko snimanje i da dugo traje interesuje me da li je to snimanje u bilo kom smislu opasno po mene.Unapred hvala na odgovoru.Pozdrav od Dragane

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 12:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
To snimanje uopste ne traje dugo a izvodi se na sledeci nacin : legnes na rentgenski sto nakon cega ti se u venu ubrizga neka tecnost,a to je kontrast koji preko krvotoka vezuje se za tkivo bubrega i prelazi u urin.Kontrast je nepropustan za rentgenske zrake tako da na rengenskim snimcima koji ti se urade tu,nakom ubrizgavanja kontrasta (4-5 snimaka) jasno se prikazuju bubrezi kao i nishodni putevi protoka mokrace.
Snimanje moze da bude opasno ako si alergicna na kontrast,zato sestra koja izvodi snjmanje (ili lekar) uvek pri ruci imaju antisok terapiju.
Ostalih opasnosti nema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje za Vragolastu Amfibiju
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Vragolasta Amfibijo pozdrav od mene I dalje čekam da uradim zakazani IVP. U medjuvremenu sam uradila papa test i druga sam grupa. Papa test sam dala u petak ujutru , a vaginaletu nistagen sam stavila u sredu uveče.Rezultat papa testa je druga grupa ,ali mene brine to da li je Nistagen vaginaleta uticala na to da papa test možda pokaže i lažni rezultat. Da li je vremenski razmak izmedju vaginalete i testa bio dovoljan . Unapred hvala na odgovoru.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 27, 2007 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Papa test je citoloski test,jedna vaginaleta nije mogla da ga pokvari ili popravi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 28, 2007 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 23, 2007 5:40 pm
Postovi: 26
Lokacija: Okolina Požarevca
Draga Amfibijo , nisam se dobro izrazila u prošloj poruci . U sredu uveče sam stavila poslednju od šest vaginaleta. Da li tih 6 vaginaleta može da utiče na rezultat papa testa , pa da on pokaže lažnu sliku. Unapred hvala na odgovoru.

_________________
Pozdrav svima forumašima odavde pa do beskraja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 57 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 129 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: