Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otvoreni kilni kanali i cista
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 1:33 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima od novajlije na forumu, sjajna je stvar da ovako nesto postoji.

Imam problem koji je sad vec iz klase onih koji me sprecavaju da normalno funkcionisem. Pre jedno par meseci mi se javio bol u levom testisu prilikom oralnog sexa. Obratio sam se doktoru koji je konstatovao sledece,citiram:"Oba kilna kanala otvrena, desni vise. Levi epididim manja cistica."

Rekao mi je da nije siguran da li je primarni uzrok bola cista ili otvoreni kilni kanali i sadrzaj koji se mozda spusta u njih.Postoji tacka na levom testisu koju kad pritisnem osetim ostru bol koja se siri levim delom abdomena prema bubregu.

Sada vec osecam konstantnu tistecu bol u donjem delu abdomena a i u levoj nozi sa unutrasnje strane butine. Jedini doktorov savet je bio da podizem testise u donjem vesu i da ne dozvoljavam da se spustaju.

Rekreativno se bavim teretanom i to mi je vazan deo zivot od kog anikako necu odustati. Moje pitanje je, da li da idem pod noz da mi rese situaciju sa kilnim kanalima i tom cistom da bih mogao normalno da nastavim zivot ili postoji jos nesto sto mogu pre ovog ekstremnog resenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 31, 2009 5:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Postoji jos nesto : potrebno je da ti se ultrazvukom pregledaju bubrezi,da uradis nalaz mokrace i da snimis rengenom bubrege.Tvoji simtomo mogu da ukazauju na kamen u ureteru.
Nemoj da se operises sve dok se detaljno ne pregledas i ne utvrdi se odakle potice bol.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 31, 2009 1:33 pm
Postovi: 2
Razumem. Ucinicu to. Sustinsko pitanje za mene je gde je granica iza koje treba da odlucim da se operisem ako je u pitanju bol zbog kilnih kanala. Dokle treba da zivim sa tim bolom i cekam da se desi kila u pravom smislu reci tj. da li da se operisem preventivno???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 06, 2009 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Bol zbog otvorenih kilnih kanala nije neki bol,ja iskreno ne znam karakter tog bola a najiskrenije ne znam da li otvoreni kilni kanali uopste mogu i da bole.To je nesto sto urolozi ili hirurzi postave kao dijagnozu kad postoji taj navodni bol a oni gurnu prst tamo i kao vide da je kanal otvoren.Ali to samo znaci da prakticni nisu sigurni otkud je bol,pa kao od otvorenih kanala.

Da se operises preventivno...ma daj...naravno da ne !

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: