Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 15, 2014 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 2:38 pm
Postovi: 10
Hvala na odgovoru. To mi samo nije bilo jasno oko nanosenja joda i masti, jer mi je on rekao samo za mast ali nista i za jod da li se nanose zajedno jer obicno ide jod kao zastita od infekcija ali koliko sam procitao ono uputstvo za chloramphenicol, on takodje deluje kao zastita od infekcije i stvaranja bakterija.

Sto se tice bele linije pretpostavio sam i ja da je to oziljak od secenja one sastavne kozice ali ajde rekoh da mi neko iskusan potvrdi, posto kao sto sam rekao nemam crvenilo, otok i bolove osim ponekad blagog peckanja bas u tom delu gde je ta bela linija.

Juce sam se sam previo, koristio sam prvo hidrogen da isperem celi penis, sacekao da se osusi pa sam onda ponovo isprao sa mlakom vodom od procedjene kamilice zatim opet sacekao da se osusi i onda sam naneo mast na glavicu i svuda gde su konci i samo umotao u suvu gazu a preko nje stavio onaj elasticni zavoj.

Posto ne treba jod ako stavljam mast i ova bela linija je sasvim normalna onda cu i sutra sam da se previjem jer sam mislio da odem do ambulante na previjanje zbog nedoumice oko joda i ove bele linije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 12:25 pm
Postovi: 5
Pozz ovako imam 22g prije 2 dana sam obavio to skupio snage haah al imam pitanja na mobu sam pa mi je preglednost foruma malo teza,ovako stoje stvari lezim konstantno dolje osjetim lagano peckanje ili svrab ali skoz lagano to osjetim,penis mi oteceni prsten oko tj isppd glavica znaci ALIEN mi je u gacama,al me zanima ovo doktor mi je rekao 7dana da nista dolje ne stavljam da ga ne smocim s nicim i nikakve kreme mastii i sprejeve da be stavljam do prvog pregledaa za 7 dana pa me zanima kako da znam da se to nece inficirat il slicno,jednom sam sam sebi mijenjao gazu dolje al nije mi se lijepla nit ista po njoj ima malo krvi i neceg bijelog mislim cak da je nesto poput vazelina il kao melem recimo po gazi,dal je to ok,jer nema boli fizicke samo psihicke paranoje da ovo boje ok jer je oteknuto recite mi neki savjet ukratko il nesto,jer vidim ljudi se zale na konce ka ih ni ne vidim nigdje osim s donje strane glavica svi koriste neke kreme peru u kamilici meni doktor zabraniosta da nanosim pa mi nike jasno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jun 18, 2014 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 2:38 pm
Postovi: 10
Pa kao sto mozes procitati u temi, svako ima neku drugaciju dijagnozu kako i sta da radi posle operacije. Meni je receno da se vrsi previjanje svaki drugi dan da se ispira hidrogenom i kamilicom i da posle toga mazem samo neku mast, kod drugih je da se previjaju svakog dana i td. Kod tebe mi je cudno da ti je rekao da se prvih 7 dana rana ne previja uopste, posebno ako kazes da imas otok ili eventualno krvarenje jer ja niti imam otok niti krvarenje a opet previjanje svaki drugi dan tako da ne bih znao sta da ti kazem osim da ispostujes to sto ti je doktor rekao ili ako eventualno skines zavoje i vidis da ima krvarenja onda ga obavezno isperi hidrogenom pa jodom i stavi cistu gazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 2:38 pm
Postovi: 10
Pa ljudi proslo je 7 dana od operacije i jutros bio na kontroli. Doktor rekao da je sve ok i skinuo mi zavoje i rekao da ih vise ne stavljam niti bilo sta da mazem. Jao majko moja koji su sad ovo bolovi i iritacije pa ovo je strasno, ne smem bre ni da se pomerim jer cim me zakaci nesto u predelu gde su konci to ziga ko da me neko bode iglama. Gore mi je sada nego pre nedelju dana kada sam operisan. Rece mi da dodjem opet u ponedeljak kod njega, nadam se samo da ce mi skinuti konce tada jer mi oni sada predstavljaju najveci problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 12:25 pm
Postovi: 5
Ovako dns mi je 4. Dan od operacije gazu mijenjam 2 puta dnecno jer dobike zuckastu boju msm od mokrace ili limfe ili kako se to zvalo ugl doktor je rekao da nicim ne mazem isporem il slocno al me brine jer ispod glavica imam ranicu jako malu i oko nje nesto bjelkasto pa me zanima ako se inficira kako mogu znati da infekcija u pitanju da znam reagirat i jos nesto imam otok uz rub glavica kao prsten al to me ne brine vise me brine ispod glavica otok koji je nekako vecii od ostatka dal ce to proci jel netko ima nesto slicno btw nemam bolobe nikakve ponekad me malo svrbi dobro spavanje je nezamislivo jer imam ucestale erekcije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 2:38 pm
Postovi: 10
pegla92 je napisao:
Ovako dns mi je 4. Dan od operacije gazu mijenjam 2 puta dnecno jer dobike zuckastu boju msm od mokrace ili limfe ili kako se to zvalo ugl doktor je rekao da nicim ne mazem isporem il slocno al me brine jer ispod glavica imam ranicu jako malu i oko nje nesto bjelkasto pa me zanima ako se inficira kako mogu znati da infekcija u pitanju da znam reagirat i jos nesto imam otok uz rub glavica kao prsten al to me ne brine vise me brine ispod glavica otok koji je nekako vecii od ostatka dal ce to proci jel netko ima nesto slicno btw nemam bolobe nikakve ponekad me malo svrbi dobro spavanje je nezamislivo jer imam ucestale erekcije


Imam i ja ispod glavica jednu belu liniju i jednu malu ranicu koja je sad vec zarasla ali to je normalno jer je to jedini deo gde je meso paljeno laserom, tako rece doktor. Sad neznam da li je i tebi radjeno laserom ili skalpelom. Kako se vec previjas svaki drugi dan ti ga za svaki slucaj isperi hidrogenom ako primetis da krvari, ne moze da skodi. Sto se tice nocnih erekcija i ja imam taj problem, spavam nekako do 4 ujutru a posle toga vise nema spavanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 12:25 pm
Postovi: 5
Dobro je znaci ta ranica i linija je normala,sreca pa je svijetsko prvenstvo pa mi ubija dosadu jer sam budam oko 20h na dan, zaspem u 3h neugodna erekcija me probudi oko 6h i onda vise ne zelim spavat jer i ako zaspem za 20min opet erekcija,evo i maloprije sam zaspao erekcija me probudila nakon 20min apaurin,normabel nista ne pomaze i nezz dokad ce biti tako,kao da ceka da zaspem da se digne haaah pregled mi je u utorak nego daj mi reci jel imas otekline uz rub glavica jel izgleda kao neki ajmo reci prsten od koze i dal ti je koza ispod glavica oteknuta malo vise ajmo reci kad ga gledas iz profila vidi se onako bas oteknuto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 20, 2014 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 12:25 pm
Postovi: 5
A da ti si rekao da nemas oteceno nista netkooo biko tko ima li mi reci sta iz osobnog iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 11, 2014 10:27 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima, evo da iznesem i ja svoje iskustvo. Obrezao sam se 12.07.2014 i moram priznati da sam velika kukavica sto se tice krvi i secenja pogotovo ovako osetljivih delova, naime dva dana pre operacije sam isao na pregled, i do operacije bio kao lud razmisljajuci sta i kako ce to biti, da ne duzim, dodjoh na operaciju, sa konstantnim strahom naravno, i tu su bili hirurg i dve sestre, legao sam na sto, i nisam gledao operativni postupak jer me bilo strah, dali su mi lokalnu anesteziju, ubodi malo pecnu ali odmah prestanu, za nekih 5 minuta poceli su da seku, kako i cime nisam vidio niti pitao niti me zanimalo :), uglavnom, osetio sam sve kako me diraju ili sta vec, ali bolova nije bilo sem laganog peckanja prilikom secenja, zatim sivanje, isto lagano peckanje prilikom probijanja igle kroz kozu, zadnja dva uboda su najvise bolela verovatno zbog popustanja anestezije, ali opet bol je zanemarljiv... previli su me i to je sve trajalo nekih pola sata, i jos pola sata sam morao da lezim onako bez veze iako sam se ja dobro osecao i nije me nista bolelo... Moram napomenuti da mi je doktor ne pregledu rekao da pocnem piti lek dan pre operacije a lek je ciprocinal a 500 2x1posle operacije je rekao da nastavim piti taj lek jos par dana i jos propisao chymoral F 3x2 ali ga nije nigde bilo pa sam nasao zamenu al sad se ne secam koju... po preporuci sam poceo piti i brufen 500 mg na svakig 6 sati... i nisam imao uopste bolove, valjda zbog brufena ili ne, ko ce ga znat... uglavnom previjanje je bilo za dva dana, i kako rece doktor sve je ok... konci nisu bili razgradivi, pa sam isao na vadjenje deseti dan... boli ali opet zanemarljivo s obzirom koliko sam bio uplasen u ocekivanju bola... e sad, erekcije sam imao nocu, ali nije bolelo ali je bio nelagodan osecaj i nije bilo krvarenja, sasvim malo u prva dva dana, posle nista... posle prvog previjanja su mi stavili samo formalni zavoj i rekli da ga skinem posle dva dan i da mogu poceti sa kupanjem, i posle kupanja da ga lagano posusim nekom gazom... ja sam i posle skidanja zavoja uvek umotavao penis zbog osetljivosti glavica, puno je lakse, i to sam prestao pre deset dana, sad glavic nije toliko osetljiv... e sad, otekline imam sa leve malo vecu i sa desne manju, kad bolje pogledam cini mi se da to i nije oteklina vec da se nakupila neka tecnost ispod koze, jer je skroz mekano... od operacije je skoro mesec dana, ako je neko imao nesto slicno, nek kaze svoje iskustvo... eto toliko od mene, ako neko ima neka pitanja nek slobodno pita...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Sep 12, 2014 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 12, 2014 12:08 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima
Pre dva dana sam imao cirkumciziju danas sam bio na previjanju i prema recima sestre penis je natecen a glavic crven stavila mi je neku silikonsku gazu i pustili me kuci ali da se opet za tri dana javim na kontrolu. E sad savovi me zatezu nateceno je sva ali najveci problem je glavic ne smem da ga pipnem koliko me boli i vredja. Da li bi valjalo da to mazem sa domacom masti od nevena? I ako imate jos neki savet recite hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Nov 19, 2014 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 19, 2014 9:00 pm
Postovi: 1
ovako...operisao sam fimozu 17.11.2014 ..nije bila totalna fimoza ali je moralo da se resi hirurskim putem,dugo vremena vec to planiram da uradim i nekako skupio hrabrosti isao na pregled i zakazao operaciju,kod privatnog doktora..operacija totalno bezbolna i trajala je nekih pola sata ...posle operacije,kad je to usiveno doktor ga je obmotao celog u zavoj i ostavio vrh penisa da viri,dobro ga je zategao tako da kad mokrim malo teze ide ali ide ..ne osecam nikakve bolove,ponekad blago peckanje,sto se tice nekih otoka nista ne vidim dok ne skinem zavoj koji cu kako je doktor rekao sam da skinem za 4 dana...tako sto cu ga potopiti u kamilicu mlaku,dok se malo zavoj opusti ili ako se negde slepilo to lakse skine...kad ga skinem isperem i obmotam ga gazom,sutra dan do mu dodje 7 dan odem na kontrolu,tada cu verovatno vise znati sta i kako dalje...sto se tice lekova za bolove ne uzimam nista,ne mazen nicim jer se samo vrh penisa vidi..pazim kad mokrim da mokraca ne ode ispod zavoja ali verovatno neki deo i ode...pijem samo palitrex 2 x 2 ..ujutru i uvece sto je verovatno protiv infekcija i otoka kako mi je doktor rekao ..i naravno glans penisa mi je ovih dana osetljiv,nadam se da ce to uskoro proci,nocu me bude erekcije sto mi je doktor i rekao ali malo samo zaboli jer je u zavoju i ne brinem da ce doci do pucanja rane...nadam se da ce sve biti ok kad budem skinuo zavoj posle 7 dana,i da ce ova osetljivost uskoro prestati....poz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Nov 22, 2014 11:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 22, 2014 10:33 am
Postovi: 4
Pozdrav svima! Ja imam pitanje za vas koji ste radili obrezivanje, posto se interesujem da ucinim isto, iz brojnih razloga. Gde je najpreporucljiviji da obavim zahvat i koliko on kosta? Sto se samog operativnog toka tice, vidim da je sve vrlo individualno. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Dec 06, 2014 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:44 pm
Postovi: 5
koliko dugo ste nosili koban zavoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jan 06, 2015 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2015 2:42 pm
Postovi: 18
Upravo sam se vratio od doktora gde mi ju uradjena cirkumizacija zbog fimoze. Sve je proslo sasvim bezbolno, osetio sam samo prvi ubod igle kod davanja anastezije. Sada posle 3 sata anastezija vec ne deluje i sve sto osecam je blago peckanje, normalno sve je umotano u gazu i zavoj. Doktor mi je zakazao skidanje zavoja vec za prekosutra i nadam se da do tada nece biti nikakvih problema.....Nikakve lekove ne uzimam i doktor tvrdi da nece biti ni potrebno garantuje ceo oporavak bezbolno.
Citao sam mnogo po forumima i kojekuda pre nego sto sam se odlucio da to uradim. Bilo je tu strasnih postova zbog kojih sam zahvat neko vreme odlagao, mada eto po mom iskustvu od nekoliko sati, nije to nista strasno.
Neko je u predhodnim postovima pitao za cenu....
Mene je kostalo sve sa pregledima 200 evrica i radjeno je u zrenjaninu....
Ako je nekome od pomoci ovaj moj post drago mi je, ako nije paaaaaa......
Javljam se za par dana da javim kako se stvari odvijaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2015 2:42 pm
Postovi: 18
Evo treci je dan od operacije, danas posle podne idem na skidanje zavoja.
Bola apsolutno nema, mogu cak skoro normalno da se krecem. Jedino otok je ogroman, tj kozica oko savova je nenormalno otecena (bitno bez bola), tako da mi vrsnjak lici na tenisku lipticu a ne na onu stvar..... Videcemo sta ce doktor danas reci.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: