Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 26, 2014 11:09 pm
Postovi: 2
poz,juce i danas je bolje sto se tice curenja rane,skontao sam da je to bilo posle koriscenja spreja,juce sam prestao koristiti (7 dan),evo danas nista ne curi...rana je samo vlazna zato sto koza prelazi preko (otok) nje pa nije na vazduhu...to je u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 28, 2014 8:40 pm
Postovi: 2
Planiram u skorije vreme da se obrezem, ali imam par pitanja, Koliko traje postoperativni tok i posle operacije kad mogu da se vratim da treniram?Inace treniram rukomet. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:24 pm
Postovi: 112
Stray je napisao:
Planiram u skorije vreme da se obrezem, ali imam par pitanja, Koliko traje postoperativni tok i posle operacije kad mogu da se vratim da treniram?Inace treniram rukomet. :)


Zavisi, otprilike 30 minuta .. Samo nije nikako bolja lokalna anestezija..

Za treniranje ces odmarati dobra 3 meseca, barem ja preporucuje toliko, a odnose tek posle godinu dana, radi sebe, a i zbog otoka, od moje op proslo je 6meseci a jos uvek je malo prisutan otok tako da. .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 4:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ih Đoko, pretera ga malo :D
Za treninge je individualno, zbog preosetljivosti glansa je nekima neprijatno. A što se tiče granice, kada se sme trenirati, to je do same rane, znači 20ak dana je i više nego dosta. Kada rana lepo zaraste nema tu šta da se povredi više.

A za sex nemoj da plašiš ljude :lol:
Isto je potrebno recimo najmanje mesec dana pauze. Što se tiče otoka, jeste da oni mogu biti jako dugo prisutni, a i sam ožiljak sazreva godinu dana, al mogu se odnosi imati pre. Otoci retko kada smetaju toliko, u početku se može desiti da se nakon odnosa pojavljuju otoci ali oni brzo spadaju i nisu problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Apr 05, 2014 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2014 1:31 am
Postovi: 2
pozdrav, operiran sam tocno prije 3 tjedan, obrezivanje..jos uvijek je nateceno, negdje više negdje manje, zanima me jel to normalno jos i otprilike koliko taj otok moze trajat, hvala puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Maj 11, 2014 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2014 11:09 am
Postovi: 2
Operiran sam pred mesec dana i sve je prošlo u najboljem redu pa da podelim svoja iskustva.

Bol od rane je nestao već nakon par sati posle samog zahvata, telo valjda samo blokira bol, ne znam drugo objašnjenje, tako da je ostao je samo oset otečenosti koji se ne može nazvati pravim bolom već sporednom nelagodom. Nikakve tablete protiv bolova nisam pio ali da bi uzeo da me je duže i jače bolelo.

Po meni je daleko najvažnija stvar potpuno mirovanje prva 2 dana. U ležećem položaju smanjen je pritisak na penis čime se pospešuje brz oporavak. Kad god sam trebao ustati do wc-a već je bila razlika jer se oseti pritisak na penis i otok, zato sam prva dva dana isključivo ležao, čitao knjigu i gledao tv.
Na zahvat svakako dođite autom (da vas neko drugi vozi) i posle zahvata obavezno lezite na zadnjem sedištu. Ako idete drugim prevoznim sredstvom (autobus, voz) neka vas na kolodvor odveze taxi i obavezno budite u (polu)ležećem položaju i u taxiju i u autobusu/vozu.
Ležanje vam je najbolja terapija i najbolji lek protiv boli. Izbegavajte hodanje i izbegavajte sedenje prva dva dana što više možete.
Nakon toga sve je pesma.

Trećeg dana bio na kontroli, rana je počela zarastati, još blaga nelagoda kod dužeg hodanja i sedenja, ali se oseti da sve ide svojim tokom.
Nakon 10 dana prva masturbacija što je neka prekretnica, nekome je prva masturbacija malo kasnije, što je možda bolje ali ja sam ocenio da mi nije problem tako da sam poranio. Imao sam samorazgradive konce a ne kopče, tako da je i u tome verovatno razlika.

Za kraj mogu reći da je obrezivanje prenaduvana stvar po pitanju težine zahvata i još uvek je neki tabu kod većine a bespotrebno. Nakon 3-4 dana rana već lagano zaraste a vi nastavite normalan život kao pre zahvata. Uostalom, bez malo žrtve ne možete ni da cenite taj zahvat.

Preporučam svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Maj 14, 2014 5:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2013 10:58 pm
Postovi: 2
Eee moji vi,operisao sam se pre 9 meseci,i dalje imam problema i to velikih otok ne spada posle 9 meseci,doktor me je lose operisao,sve sam zivo koristio i tablete i inikcije ali mi nista nije pomoglo,svi smo razliciti svi mi imamo razlicita iskustva,a ja boga mi imam mnogo lose,sada jedini nacin je plasticna operacija na koju moram da idem za par dana da bi se taj otok uklonio,posle ovoliko vremena i dalje nosim gaze i dalje imam bolove eto i moje iskustvo sa obrezivanjem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
Hteo bih da pitam u vezi obrezivanja kada to odradim,kako tece navikavanje da je glavic napolju posto je meni za sad dosta ne prijatno kada ga pipnem i tako to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Maj 24, 2014 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
obicno bude neprijatno samo prvih nekoliko dana, a onda se postepeno to sredi, u prinicpu relativno brzo se naviknes...sad je preosetljivo jer nije naviknut na dodir, a jako je bitno da postane naviknut i zbog samih odnosa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jun 03, 2014 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2014 3:08 pm
Postovi: 11
Da vas pitam ako je problem u fimozi i ako bi trebao da radim cirkumciziju, kako tece privikavanje na otkriven glavic? Posto mene poprilicno pece kada ga pipnem i nisam navikao da mi stoji otkriven..

i kada se odradi cirkumcizija kako traje oporavak,koliko ne sme da se ide na bazen i da se trenira?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 06, 2014 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 12:25 pm
Postovi: 5
Pozz imam pitanja vezana uz oporavak koloko dana ne smijem nosot bokserice,koloko dugo ne smijem obuc trenerku oticu prosetat, koliko cesto moram mijenat gaze i omotavat penis iii da nakon koliko dana ili tjedana vise ne moram stavljat gazu jer za 10dana imam iperaciju al se dvoumim jer nezz kad cu moc otic s ribom na kavu koliko moram nosit samo majicu bez iceg dolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 06, 2014 2:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ako moraš da ideš na operaciju idi što pre, u svakom slučaju te čeka oporavak.

Inače, sve što si pitao nije nikakav problem. Naravno da možeš odmah da nosih bokserice, čak su uske i poželjne da bi penis pakovao na gore. Trenerka isto jer je komotnija. Previjaš penis dok rana ne zaraste, tj otpadnu/skinu konce, nekih 10ak dana. Prvih dva-tri dana odmiruj kod kuće i onda možeš normalno sve lagane aktivnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 15, 2014 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 28, 2014 8:40 pm
Postovi: 2
Evo mojih utisaka:
Operisan sam 10.06.2014. Operacija je bila katastrofalna, radjena je u lokalnoj anesteziji.Osim uboda iglom (koji su bili najmanji problem) skoro sve sam osetio, operacija je trajala dobrih 30 minuta. Odmah posle operacije sam kolabirao(mucnina, nesvestica, mutilo mi se pred ocima), odmah su mi ukljucili kiseonik i infuziju, brzo je proslo. Posle je sve islo kao pesma, malo me je boluckalo, ali brzo je proslo cim mi je dosla devojka u posetu. Bas tada su pocele i prve erekcije koje su bas bolne. Sutradan su mi skinuli gazu,dezinfikovali i pustili kuci.Dr mi je dao cicadrina sprej da prskam na ranu i rekao da se u pocetku ne kupam, a posle kad se budem kupao da zastitim ranu, da dodjem za 10-15 dana na kontrolu i da ce se glans naviknuti za 2-5 dana. Meni se brzo navikao vec za 1 dana, samo je rana osetljiva na mestu gde je frenulum(ili je bio frenulum, ne razumem se :D ). Otok nije bio veliki i sada je bas mali.Samo sam jednom krvario i to zato sto se gaza bila zalepila za ranu -.- . Imam 2-3 nocne erekcije koje kao sto sam vec rekao su bolne. Dr je rekao da sa seksom moram ta pauziram mesec dana, to je samo jos 25 dana xD . Kad bih ponovo morao da se obrezem verujte da ne bih, nadam se da ce se sve isplatiti. Jel zna neko kad mogu da pocnem da masturbiram? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 15, 2014 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 14, 2014 2:38 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima, juce otvorih novu temu u vezi mog pitanja jer je glavna tema zastarela a iskreno pretraga mi nije otkrila ovu temu pa da ponovim moje pitanje i ovde.

Potrebna mi je informacija o nacinu previjanja penisa nakon operacije fimoze. Elem, uradjena mi je operacija fimoze pre dva dana (cetvrtak) u drzavnoj bolnici. Operacija je odradnjena laserskim putem relativno brzo i bez ikakvih komplikacija. Zadrzali su me u bolnici jedan dan cisto iz predustroznosti i u petak sam pusten kuci. E sad u otpusnoj listi pise pored terapije lekovima i da se svaki drugi dan javljam u nadleznoj ambulanti na previjanje, kako je meni to cimanje, odlucio sam da se sam previjam. Tokom boravka u bolnici doktor mi je rekao da kupim onu mast za oci i da je mazem na celom glavicu i gde su konci pre svakog previjanja dok su mi sestre rekle da koristim cedjenu mlaku vodu od kamilice za ispiranje penisa. Juce pre pustanja doktor mi je previo ranu tako sto je samo skinuo neku vrstu samolepljivog zavoja ispod koga je stojala samo omanja gaza. Tokom previjanja sam video da nema nikakvog otoka niti krvarenja (tada mi je i rekao da mazem onu mast za oci). Ponovo je samo uzeo omanju gazu i stavio manju dozu povidona (jod) i umotao je u predelu savova i opet vratio taj neki elasticno-samolepljivi zavoj.

Ono sto mene sada konkretno zanima je da li da ranu, predeo gde su savovi, ispiram hidrogenom za ispiranje ili samo da koristim tu vodu od kuvane kamilice i da li nakon toga trebam da stavljam jod i onu mast za oci ili jedno ili drugo ili samo suvu gazu, znaci ovaj deo mi je najbitniji, sa cime da ispiram ranu, da li moze prvo hdrogenom pa onda opet sa tom vodom od kamilice i onda nakon toga da namazem mast pa da li da stavljam jod uopste preko masti ili ne?

Takodje juce prilikom previjanja sam primetio neku belu liniju sa donje strane glavica gde se kozica bila spajala sa vrrhom. Koliko sam mogao da opipam i vidim ne radi se o gnoju jer mi je on prvo pao na pamet pa me interesuje da li je to normalna pojava?

Zahvalan unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 15, 2014 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@Strajder69: mozes ispirati ranu hidrogenom pa povidon-jodm i onda to pokriti gazom, ne moras cvrsto da umotavas i lepis...a mast ako ti je vec preporucio mozes koristiti nakon ispiranja hidrogenom, pa posusis i namazes to, tad ne moras povidon-jod...ima i nekih drugih tecnosti za ispiranje rana, kao sto je Octenisept (ako se to koristi samo to je dovoljno)...sto se tice bele linije to je verovatno oziljak na mestu gde je otkacen frenulum, to ce proci...

@stray: sacekaj minimum 3 nedelje od intervencije, ali videces vec uostalom i sam kad rana lepo zaraste, pre toga nemoj da ne povredis ranu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: