Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jul 02, 2016 8:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 7:13 pm
Postovi: 6
Поздрав број два :)

Као што сам рекао у понедељак сам оперисан. Што се тиче болова, нисам их имао скоро уопште. Пре операције сам добио диклофен који има дуго дејство па први дан ни после операције све до ноћних ерекција нисам имао никакав бол.

У уторак ујутру ми је промењена газа завој или како се већ зове, речено ми је да је то вече скинем и да почнем са лаганим туширањем, водаи сапун, ништа више. Мало је необично то прво туширање.

Среда ујутру и увече туширање. Нема болова, не пијем ништа од антибиотика итд, с тим што сам узео octanisept спреј и наносио 3 пута дневно плус два пута туширање. Приметио сам то вече нешто жућкасто са леве стране.

Четвртак исти као среда.

У петак сам отишао да питам за ово жућкасто јер је почело да ме плаши. Доца је рекао да изгледа све одлично а да је ово што ме је бунило нормална реакција организма на рану и да немам разлога за бригу.

Данас је већ боље, и то изгледа јер сам смањио употребу спреја који изгледа да мало успорава зарастање.

То је за сада то, надам се да је неком од помоћи. Ако има питања ту сам.

Болова нема , није их ни било. Иритирају конци, мало и длачице које су сада најгоре дужине после предоперативног бријања и иритира мало део кожице који је ушивен испод френулума. због тих ствари још увек лешкарим мада могу да се крећем по стану и ишао сам на контролу без некох проблема. Ноћне ерекције су вероватно најгори део опоравка и да нема њих ово би заиста био за сада један лак опоравак.

Ако некога још нешто интересује, ту сам.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jul 04, 2016 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2016 7:45 pm
Postovi: 13
Zakazan mi pregled 10.8.2016 u drzavnoj ali necu cekati toliko... idem za par dana kod privatnog da se to sto pre resi... Javljam rezultate :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jul 05, 2016 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 7:13 pm
Postovi: 6
Neka je sa srecom! :D :)

Ako je jos neko tu kome je radjena cirkumcizija, mozete podeliti kakva su vam iskustva sa skidanjem koncica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jul 07, 2016 10:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Nikola Gvozdenac je napisao:
Zakazan mi pregled 10.8.2016 u drzavnoj ali necu cekati toliko... idem za par dana kod privatnog da se to sto pre resi... Javljam rezultate :)


pa ako ti je zakazan pregled, sta drkas osoblje ? idi avgusta kao sto ti je i zakazano.... ovako ces otici kod prijatelja i odvaliti 500 evra... coban


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jul 07, 2016 10:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
kod privatnika* ispravka cuj mene prijatelja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jul 08, 2016 10:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма, штампарска грешка.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jul 10, 2016 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 24, 2016 7:45 pm
Postovi: 13
Ima se, moze se ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jul 10, 2016 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
О хо хо. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2016 12:43 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima.

Operisao sam fimozu 25.06.

Ako se iko plaši, nema razloga, i ja sam dugo ovo odlagao, veoma me sramota jer sam i mator, tek kad sam ovo uradio shvatio sam koliko sam dugo grešio što nisam ranije uradio.

Posle operacije sam bio 2 puta kod doktora na pregledu u roku od 5 dana, dobio sam antibiotike posle operacije da pijem, i kasnije sam ispirao kamilicom ranu, doktor je rekao da je sve super, i ja sam veoma zadovoljan izgledom i kako rana zarasta, konci su mi sami otpali, ostalo je još jako malo.

E sad meni se dogodilo, to je moj slučaj, preksinoć sam ustanovio da sam dobio prsten otok između kožice i glavića, baš je debeo i čudno izgleda, sad sam guglao i parafimoza.
Pre toga je baš bio lep, sve je bilo okej, i sad odjednom ovo.

Ne znam kako se to dogodilo, vodim računa o higijeni, ispiram i ujutru i uveče kamilicom, radio sam vežbe, a opet se to dogodilo i baš čudno izgleda, doktor mi je na odmoru dolazi za koji dan da vidim šta će biti.

Nemojte da odlažete operaciju, sve bude brzo gotovo, i sve bude extra, nego se ovo meni desilo, ko zna zašto, vruće je, moram da radim u dugim pantalonama, ko zna zbog čega je....javiću šta se dešava posle pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 7:13 pm
Postovi: 6
Тако је, за одлагање заиста нема потребе!

Са срећом са опоравком, што се тиче камилице мени је од ње после испирања, после вађења зуба једном натекао читав образ и после тога сам чуо да она углавном помаже али некада може бити јако незгодна!

Опет, ја нисам доктпр али такво је моје искуство у вези камилице и од тада је заобилазим у широком лику.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2016 12:43 pm
Postovi: 2
Hvala Flinte

Da li je još neko imao ovakav slučaj kao ja, da se dogodi ovaj otok posle obrezivanja, parafimoza ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 11:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Parafimoza nakon obrezivanja može da se javi samo ako je rađeno delimično obrezivanje... Znači ako je predviđeno da ti recimo ostatak kožice pokriva pola glavića... Ako je tako rađeno moraš da kožicu vratiš u gornji položaj, znači da navučeš preko glavića toliko koliko je ostalo, i da nakon toga u gaćama upakujes penis na gore, spašće otok brzo... Al u svakom slučaju nek pogleda tvoj doktor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jul 21, 2016 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 21, 2016 1:56 pm
Postovi: 1
cao svima, nov sam ovde :D

situacija je sledeca, uradio sam potpuno obrezivanje pre 19 dana, 2. jula 2016.

da ne pricam sad o zahvatu, kontrolama i ostalom, generalno na momente jako bolno, uglavnom krajnje lako za izdrzati, i svakom kome treba preporucujem da uradi sad, sto pre, a ne da odugovlaci kao ja.

elem, 9. jula, dakle sedam dana nakon operacije su mi skinuti svi konci (imao sam 12 cini mi se), zatim sedam dana kasnije sam imao i prvu masturbaciju, sve je zaraslo, sve krasice otisle, sve urdno, dakle 14 dana posle zahvata, i tu dolazimo do mog pitanja.
ima sam strasan bol na momente tokom masturbacije, onaj krug kako su bili konci sad tacno ispod te novoformirane kozice osecam te brazde i uopste nije ispeglano i boli me kad povlacim, jedva sam ejakulirao, i evo danas 19dana posle zahvata i dalje me boli onako solidno na povlacenje i, takodje, jos uvek osecam te brazdice neravnine.

doktor mi je rekao da za vikend mogu da imam odnose, i to je super.

Medjutim, mene zanimaju sledece stvari:
1. Te brazdice znam da su normalne, ali da li postoji neka krema, mast, neki nacin da ubrzam zarastanje tih potkoznih oziljaka i brazdica, i da se to cim pre ispegla?
2. Penis mi je u punoj erekciji kraci jedno 1-2cm, citao sam da je to u pocetku moguce ali da se posle vrati u normalu, koliko treba da se vrati i da li imate iskustva sa tim?
3. I dalje nosim gazu boksericama jer mi je glans osetljiv, kada mislite da je najbolje da prestanem sa tim?
4. Da li da imam odnose, i masturbaciju, ili da mu dam bar jos nedelju-dve da se malo te brazdice srede, i da jos jace zaraste?

HITNO MI JE POTREBNO DA ZNAM OVO, MOLIM VAS ZA BRZ I KONKRETAN ODGOVOR.

Hvala vam unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jul 24, 2016 12:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
jel se neko od vas obrezao u lokalnoj anesteziji, dakle ne u opstoj da vas uspavaju.. znaci lokalna i budni ste.... recite mi jel osecate nesto jel boli? posto ja kad sam se obrezao meni su dali opstu anesteziju, bio sam uspavan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jul 24, 2016 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2016 7:13 pm
Postovi: 6
@cpb
Само на четврто могу да ти одговорим, тј. моје искуство је да сам сачекао 18 дана од операције, тј 19и дан је пала акција. Што се тиче осећаја мало је другачији, лепши, мада мислим да још то није то, мења се како време пролази пошто је та непријатност од операције још мало присутна па мало квари, не могу потпуно да се концентришем на уживање. Пази да не пожурујеш јер су неки овде имали лоших искустава. Увек се консултуј са својим лекаром.


@david
Мене су у локалној, није болело, али осећаш, отприлике знаш када шта раде ако знаш поступак како иде. Значи као зуб када поправљају под анестезијом. Осећаш али не боли те ништа.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: