Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Mar 15, 2016 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2015 11:37 pm
Postovi: 24
Hitno mi je potreban odgovor :(
Jel moguce da je deo reza gde je usivano urastao? Da se podvukla kozica u ranu i zaraslo sa ranom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Mar 15, 2016 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 26, 2015 12:35 pm
Postovi: 24
Evo da se javim nadam se poslednji put. Proslo meseca dana, konci poispadali, sve u redu. Nisam imao nikakvih komplikacija.
Imam na jednom mestu kao sto su neki pre govorili ''zrno graska'' ili kao kuglicu koja se nadam se da se povuce vremenom. Ne smeta, ne boli, nekad je manje vidljiva nekad malo vise. Sve u svemu, zadovoljan, Problem resen. Svima preporucujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Mar 15, 2016 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
zacaranikrug je napisao:
Ne kontas. Ja sam operisan. Ali glavic je preosetljiv. Pa me zanima kako to resiti na najlaksi nacin i da li brufen pomaze prilikom bola izazvanog pipanjem glavica


preosetljiv je.. zato sto imas previse receptora na glavicu, ja kada sam se obrezao...trenje nisam ni osetio. jer imam manjka receptora.. nisam imao problema sa tim... navicices se na to trenje.. treba mu malo vremena jbg...opusti se samo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Mar 27, 2016 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
Ima li netko problem pri bavljenju sportom ili trcanju da se neki dio glavica ili koze zacrveni? Evo ja sam danas malo intenzivnije to napravio i zacrvenio mi se tocno dijelic koji se tare o donji ves..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Mar 27, 2016 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Janjak je napisao:
Ima li netko problem pri bavljenju sportom ili trcanju da se neki dio glavica ili koze zacrveni? Evo ja sam danas malo intenzivnije to napravio i zacrvenio mi se tocno dijelic koji se tare o donji ves..


brate al si ti opsednut, cuti brate i sacekaj da zaraste rana.. sta svaki minut postavljas debilna pitanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
Oprosti, nije mi to bila namjera, nego ne znam sta je normalno sta nije i koliko vremenskog perioda teba za neke stvari,ocito neka navikavanja nemogu preko noci ici .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 8:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Janjak je napisao:
Oprosti, nije mi to bila namjera, nego ne znam sta je normalno sta nije i koliko vremenskog perioda teba za neke stvari,ocito neka navikavanja nemogu preko noci ici .


ma ok, ali previse se tripujes oko toga... pusti to ... zasrasce... ja ti iz mog iskustva govorim, posto je meni obrezivanje radjeno u opstoj anesteziji..bio sam uspavan.... kada sam se probudio posle nekih pola sata, jer intervencija je trajala 5-10 minuta plafon... znaci budim dizem onu belu posteljinu vidim gace na sebi... izdigao gace vidim penis zavijen u zavoju...posle 5 minuta dodjem ti ja sebi od anestezije... pravac wc .. skinem zavoj , interesovalo me kako izgleda.... kada sam skidao zavoj ocekivao sam krv... skinem ti ja zavoj,, nema krvi nema koze... samo konci... i blago blago peckanje... vratim zavoj... sacekao urologa... dosao je.. reko jel treba neka mast nesto, bilo sta da mazem.. kaze ma kakva mast... kad dodjes kuci skini zavoj i dodji za 2 nedelje na kontrolu..i tako bude... znaci bukvalno taj dan kad me je obrezao... bukvalno taj dan sam mogao sve da radim... da trcim da radim cucnjeve, sklekove vozim bickli... sve zivo... nesta tu mene nije bolelo niti sam ja ista osecao... samo blago blago peckanje... i posle 3,4 sata nestalo je to peckanje.... i tada vise nista nisam osecao... cak i kada sam dodirivao konce i pritiskao... nista ti ja brate tu nisam osecao... koliko je proslo od tvoje intervencije ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Mar 28, 2016 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
sve ja razumijem sto pises ali stvar i je u tome sta je svaki slucaj ovdje ocito pojedinacan i nijedna osoba nije ista i ne osjeca jednake bolove, smetnje ili ostalo..ti ocito nisi osjecao bolove i to je odlicna stvar,jedina zajednicka stvar s mojim slucajem je ta da ni ja nisam previse mazao ili stavljao kojekakve pripravke,kao ni ti.
od intervencije je proslo 3ipo mjeseca, jos me smeta na dodir ona kozica iznad savova i bas jucer nakon malog treninga kosarke od 15 minuta mi se zacrvenilo i svrbuckalo kao i dio glansa..ocito na trenje o donji ves jos reagira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 1:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Janjak je napisao:
sve ja razumijem sto pises ali stvar i je u tome sta je svaki slucaj ovdje ocito pojedinacan i nijedna osoba nije ista i ne osjeca jednake bolove, smetnje ili ostalo..ti ocito nisi osjecao bolove i to je odlicna stvar,jedina zajednicka stvar s mojim slucajem je ta da ni ja nisam previse mazao ili stavljao kojekakve pripravke,kao ni ti.
od intervencije je proslo 3ipo mjeseca, jos me smeta na dodir ona kozica iznad savova i bas jucer nakon malog treninga kosarke od 15 minuta mi se zacrvenilo i svrbuckalo kao i dio glansa..ocito na trenje o donji ves jos reagira.


ma sta se tripujes... ne mozes da se povredis.. samo furaj samo guraj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 05, 2016 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2016 9:58 am
Postovi: 2
Imao sam obrezivanje pre 4 dana, Zanima me, posto imam neki prsten mesa ispod glavica jel je to normalno i jel ce to da se povuce, stvarno ruzno izgleda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 05, 2016 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 31, 2015 7:36 pm
Postovi: 33
Resto je napisao:
Imao sam obrezivanje pre 4 dana, Zanima me, posto imam neki prsten mesa ispod glavica jel je to normalno i jel ce to da se povuce, stvarno ruzno izgleda


Ja cu ti pokusat odgovorit, ne trebas se sekirat jer mislim da je to vecina imala, al ja osobno cu ti rec da je i meni tako bilo i jos uvijek jest ,tek mi se dosta povuklo nakon 2ipo mjeseca a sad nakon 4 mjeseca jos i vise, iako je jos malo "nabubreno" i crveni se, al kontam da vrijeme lijeci sve pa tako i to, daj si vremena koliko god treba, individualno je sve to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 18, 2016 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2016 9:58 am
Postovi: 2
Imam problem zadnjih par dana, potpuno sam obrezan pre 2 nedelje i sada nakon neke intenzivnije aktivnosti ili samo sedenja u tesnim gacama Kozica mi se navuce na glavic sa svim onim Prstenom mesa tako da mi bude vidljiv 20%, veoma je neprijatan osecaj kada treba opet da se navlaci na dole, jel je imao neko slican problem i kako mogu da zaustavim da se to desava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 25, 2016 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2016 1:04 pm
Postovi: 7
Hej narode treba da idem na operaciju, imam 23 godine i ovo sam odlagao najviše zbog tog nekog stida, išao sam na prvi pregled u Dragišu Mišovića i zakazao operaciju ali vidim da je većina vas ovde išla kod privatnika, pa bi voleo da mi pošaljete kod kog privatnika ste išli u Beogradu kao i da li je neko to odradio u Dragiši?

_________________
YOLO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 25, 2016 3:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Generalno je dobra urologija u Mišoviću, ne znam zašto misliš da je privatnik bolji? Pa privatno rade i neki lekari odatle, a ima i gorih privatnika od njih.

Najvažnije je da popričaš sa doktorom koji će raditi operaciju, kako će raditi.šta bi ti želeo, da li to može itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2016 11:19 am
Postovi: 1
Pozdrav svima, javljam se iz BiH.
Odrađena mi je cirkumcizije prije 8 dana u lokalnoj anesteziji, pod dijagnozom Phymosis Relativa. Dakle, nije totalna već djelimična fimoza, ali ipak sam se, posle više godina, odlučio javiti urologu. Pregled je bio u srijedu, operacija već u ponedeljak. Ljekar je smatrao da treba uraditi cirkumciziju, iako nije hitno, ali bi bilo dobro što zbog odnosa, što zbog osjetljivosti glavića, koji je bio mnoooogo osjetljiv na dodir. :-? :-?
Sama operacije je protekla dobro, trajala je oko 20-ak minuta. Da je bilo bolno, jeste, iako je bila anestezije, ali vjerovatno jer zbog te pretjerane osjetljivosti. Mada, nikakav neizdrživ bol. Malo stisneš zube. :) :) Osoblje je bilo izuzetno ljubazno kao i sam ljekar koji mi je sve detaljno objasnio.
Prva 4 dana sam imao zavoje. Hodanje je bilo jako teško... Tako da, potrebno je strogo odmaranje. Napisao mi je sol Rivanol 1% za ispiranje rane i Bivacin antibiotski prašak te analgin po potrebi kod bolova.
4. dan imao sam kontrolu, ljekar je rekao da je sve odlično, i da skinem zavoje.
Glavić se već prilagodio na novu sredinu i danas već lako hodam i nemam problema, a konci će sami spasti, rekao je nakon 2 ili 3 sedmice. Prisutan je još uvijek manji otok. Jedino što me muči jeste što moram izbjegavati tuširanje, bar još nekoliko dana... :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: