Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 29, 2006 10:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
@ ceda

Potrebno je da ti se uradi ultrazvuk bubrega kao i nativna grafija urotrakta jer to sto ti navodis meni vise lici na pesak ili kamence u ureteru sa te strane.U tim slucajevima se bol prenosi na testis,otvor mokracnog kanala je crven zbog mehanicke iritacije peskom,iz istog razloga nastaje i peckanje.

@svi ostali na ovoj temi

Postoji u urologiji jedna dijagnoza : Chronic pelvic pain syndroma.U prevodu hronicni bol u maloj karlici.Na zalost uzrok nije poznat.Terapija je simptomatska (supp DIklofen).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za vragolanku....
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Tek sam sada video misljenje na moje simtome i zahvalan sam....
Da skratim pricu, isao sam u OTC kod DR Vinke Vukotic koja je demonstrativno negirala prostatitis kao i epididimitis. Merila je i mokrenje na nekom levku, nisam siguran kako se zove aparat. Medjutim, pokazao je uredno mokrenje, nezaostajanje urina u mehuru, normalan mlaz i sve ostalo. Medjutim, ultrazvuk bubrega nije pokazao nista neobicno (doduse bio je nagladjeni pijenol na desnom bubregu sto ja ne znam sta znaci), tako da je doktorka rekla da ni tu nista nije neobicno....
Eto, ne zna.....
Da li se pesak vidi na ultrazvuku i sta treba da uradim kako bi otklonio i tu sumnju (obican urin ili nesto drugo).....
HVALA:... :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 7:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Kamen u ureteru se NE VIDI na ultrazvuku ili radiolog mora da bude izuzetno vest(sto je retko) da bi to mogo da vidi.Znaci,treba da uradis nativnu grafiju urotrakta(onaj veliki crni snimak).
Naglasen pijelon govori u prilog neke sitne opstrukcije u tom ureteru sto moze da oznacava pesak ili kamence u ureteru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: izvini
PostPoslato: Sre Feb 15, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Izvini sto smaram, znam da nisam jedini....
Na netu sam vrlo malo nasao o nativnoj grafiji.
Gde to mogu da uradim kod nas i imas li bilo kakvu informaciju o ceni iste....ZAobisao bih upu i cekanje pola godine na istu.
Hvala i jos jednom zivini....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 10:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Jao, pa to je obican rengenski snimak,kao sto snimas pluca ili ruku,nogu... :lol:
Obicno se izrazavam tako da me ljudi razumeju ali ne znam ovde sta mi bi..izvini :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2006 9:17 pm
Postovi: 2
E prijatelji moji ja imam slicnih problema. Vec godinu dana vucem prostatitis imam 27 godina. Prostata je normalne velicine ali jako bolna. Svi testovi i brisevi su negativni. Zadnje tri nedelje pijem ciprocinal, trebalo bi jos jednu nedelju. Doktor mi je posavetovao i lek #omnik# ako se ne varam, koji ne mogu da nadjem. Trudim se da iskuliram, jer dva razlicita doktora su mi rekla da do 50-tih godina ne moze doci do uvecanja prostate sa ozbiljnim problemima. Od kako sam poceo sa ciprocinalom bolovi su prestali ali evo posle 18 dana opet pocinju. Da li je ovo izlecivo i sta vise raditi. Molim vas da mi kazete kako ublaziti posledice dugotrajne primene jakih antibiotika kao sto je ciprocinal. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 09, 2005 10:51 pm
Postovi: 47
dragi Daki ne bih da Te obeshrabrim ali meni antibiotici nisu nista pomogli nego su mi cak stavise odmogli- oslabili su mi imunitet i tako sam navukao neku gripchinu da sam bio u krevetu 2 nedelje.
Inace za ublazavanje bolova probaj sledece : treba sedeti u kadi sa vrelom vodom(pazi da se ne sprzis) nekih 20 min,sto vise bavljenje sportom(ali bez bicikla),pokusaj da ubacis sto vise semenki od bundeve u ishranu,ja sam jos pio hiljadu litara cajeva,sokove od brusnice mada ne verujem da mi je to nesto pomoglo.
Sto se antibiotika tice ,ne zam sta da Ti kazem . mene su bas upropastili - ja sam bio bas u bedaku ali sada vec pokusavam da zivim sa tim i da uzivam u zivotu .
Inace pre neki dan sam bio kod dr i opet uradio neke preglede pa cekam rezultate .
Videcemo sta ce biti i NE BRINI ozdravicemo i to je SIGURNO - inace generacija smo!!!;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zdravo ljudi!
PostPoslato: Sub Jun 10, 2006 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 9:47 pm
Postovi: 6
Znaci imam potpuno iste simptome kao i vi, samo sto mene uz to prati i slaba erekcija sa vremena na vreme. Blagi bol u predjelu prostate i presjetljivost testisa su skoro konstantni. Neznam vise sta da radim posjecivao sam urologa vise puta i nalazi za urin su ok! takodje sam snimao prostatu i testise i tu nema nikakvih vidljivih problema. jedino mi je jos ostalo da se testiram na te hlamidije i to cu uskoro uraditi. Ako je iko uspeo da resi ovaj problem zamoli bih ga da se javi ili ako ima neki savet kako resiti ovu muku. POMAGAJTE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 26, 2008 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 2:37 pm
Postovi: 2
Ja u kesi sa testisima ima nesto velicine zena psenice i to se slobodno krece po kesici ali kad se zakaci za testis oci otpadaju da li neko zna sta je to?
Sto se tice epididima ja sam pre devet gfodina iamo upalu epididima i sada kad god nesto tesko podigmen imam bolover u preponi i epididimu, za bol u preponi su mi rekli da mi je otvoren kilni put pa zbog toga boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 01, 2008 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:23 am
Postovi: 45
Zahvalan
Cedo
jer neko provalio sta vam je jer i ja imam iste iste simptome ????

_________________
ZDRAVLJE JE SVE !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bol u testisima
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 03, 2008 10:24 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Bol moze biti i zbog duge apstincencije od seksa, tako mi je i lekar
rekao. Tako da navalite........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moze li mi neko protumaciti simptome,da ne mislim svasta!!
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 12, 2013 10:09 pm
Postovi: 1
Pozdravljam sve koji imaju probleme kao i kolega ZAHVALAN iste simptome kao i ti imam vec 4 godine zagreb,sarajevo,banja luka nigdje nisam nasao rijesenje, potpuno iste simptome koje si naveo ,molio bih te ukoliko si imao od bilo cega kakvo pobiljsanje da mi javis i dali si zbog tog crvenila ,zarenja i peckanja isao kod dermatovenerologa .
L.p.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: