Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
evo, juce naprimer sam upoznao super curu, sa kojom bih verovatno danas trebalo da odem u krevet. Ali, ako sam dobio herpes, verovatno mogu da joj prenesem... Da li treba da drzim malog u fioci, i da nemam sex sa njom? 8 dana je proslo, nema nikakvih simptoma, ali, ako nekome prenesem nesto, ubicu se... a jel zna neko gde moze da se uradi brzi test na herpes neki? neki za koji ne treba 2 nedelje da stignu rezultati? Verovatno nije nista, ali paranoican sam jako, vec gubim razum polako... Ajde ako neko ima neke brojeve nekih organizacija gde mogu da nazovem telefonom, i da popricam sa nekim, cisto da ne prolupam... molim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 2:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
nsodbojkas je napisao:
pa, citao sam da prezervativ nije zastita od herpesa naprimer...
ili sifilisa...


Kako nije zastita od sifilisa? Ja koliko znam jeste, i to dosta dobra.

Manje dobra zastita (ali ipak, najbolja koja postoji) je od herpesa, HPVa (kondilomi), jos nekih virusa koji se prenose koznim kontaktom i parazita (stidne vasi).

Ako si zakacio neki od ovih virusa (sto je moglo da se desi i neki prethodni put, kad si koristio kondom!) kondom je najbolja zastita tvojih partnerki u buducnosti, i naravno izbegavanje seksa kada si najinfektivniji (kada imas vidljive simptome). To ne znaci da neces biti potencijalno infektivan sve vreme, jer ti virusi se najverovatnije nikada ne izbace iz organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 3:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
hm, ok, mozda moji informatori nisu bili bas dobri, ali od herpesa ne stite, citao sam da je prezervativ stiti samo oko 40% slucajeva kod herpesa. Pa, jel treba apstinirati do kraja zivota da se nesto ne dobije i prenese? Ili sta raditi? Koliko ljudi u srbiji ima genitalni herpes? Jel neko ima podatak? Treba uvesti seksualno obrazovanje u srednje i osnovne skole, majke mi... covek se izgubi kad procita sve ove strahote od polno prenosivih bolesti, ludilo... ja se jos nisam smirio...sto vise citam na netu to sam vise paranoicniji da sam mozda nesto dobio...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 4:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Sumnjam da postoje podaci za Srbiju, ali u SAD se radi oko 20-25% ljudi. I naravno da to ne znaci da svi oni apstiniraju!

Na kraju krajeva, velika je verovatnoca da imas oralni herpes (jer maltene svako ga ima kod nas, zbog tradicije ljubljenja u obraz pri susretu), da li to znaci da nikog ne smes da poljubis do kraja zivota? Naravno da ne, samo jacati imunitet i ziveti normalno! I naravno, ako jos ne znas svoj status reci devojci da si imao nezasticen odnos i za sta sve cekas rezultate, pa neka ona odluci sta dalje.

Seksualno obrazovanje nam je ocajnicki potrebno, ali plasim se da bi vrlo mala podrska za pokretanje takve akcije bila u nasem narodu... pokrenula ja tu temu ovde:

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... highlight=


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
hm, sexualno obrazovanje je 100% potrebno, sa slikama i svime zivime, samo da se spasu ljudi. Kako je krenulo, za 10-15 godina svi ce imati neku bolestinu. Ko zna, mozda ja vec i imam nesto... jel postoji neka peticija koja moze da se podnese da bi se takvo nesto desilo? tj, da se uvede sexualno obrazovanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj da se suzdrzis dok ne procitas jos malo o tim rabotama-koliko je neophodno za koji slucaj al nije lose i da ispitas-a dotle DESANKAAaaaa
onda si siguran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
hm, pa, eto, desanku praktikujem jos 4 nedelje dok ne odem da se testiram u beograd. Ali, zanima me, koliko sam opasnost i sto se tice ljubljenja? Ako sam dobio neku bolest, sta sa ljubljenjem? Da prestanem i to? Cuo sam da je bilo slucajeva da se Hiv preneo preko ljubljenja... Jel ima negde u srbiji neki brzi test za hiv osim onaj u studentskoj poliklinici koji daje 99% tacne rezultate posle 6 nedelja? Jel ima u srbiji PVR hiv test vec negde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 19, 2008 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
greska, PCR hiv test...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
evo, 12 dana posle orala, rezultat na chlamydiu negativan i na nesto Neisseria go(o sa dve tacke) ne znam, pretpostavljam da je to ghonoreja, negativno,normalna bakterijska kultura. A sada ove nedelje NAT-PCR hiv i hepatitis b test. bice zanimljivo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 27, 2008 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
evo, danas se vratio sa rezultatima NAT-PCR testova, oba hepatitisa negativna, hiv negativan, doktor kaze cestitam! :)
ipak, naravno, potvrdicu ovo testom normalne "elisa" varijante na 2-3 meseca, ali, on kaze da NAT-PCR tehnologija je 100% tacna posle 3 nedelje, pa, iako nije ni bilo velike sanse da uhvatim hiv ili hepatitis samo oralnim sexom, ipak mi je laknulo, ali, ipak, 2-3 meseca jos cekanja. Ma, sigurno ce biti negativno. a, cuo sam i da se testovi na chlamydiju, herpes i sifilis rade posle 6-8 nedelja, koliko je to tacno? Dermatovenerolozi u ns-u su me iskulirali, kao dodji kad budes imao simptome... Reko, ej, dok budem imao simptome mogu da zarazim jos nekoga...mada, nijedan od njih mi nije rekao neke tacne periode prozora... Ajde neko ko se od vas razume da mi makar na private message napise sve sto sam mogao da zakacim(lecivo ili neizlecivo) preko oralnog sexa, i koji su periodi prozora. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 10:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Odbojkaš nemoj više da paničiš molim te i drugi put pokušaj prethodno malo da se edukuješ pre nego ponoviš istu stvar.
Oralnim seksom mogu da se prenesu skoro sve polnoprenosive bolesti ali u odnosu na klasičan seksualni kontakt ( pod ovim mislim kontakt između penisa i vagine ) ta verovatnoća je daleko manja iz prostog razloga što je pljuvačka dezinfekciono sredstvo tako da praktično onemogućava prenos seksualno prenosivih bolesti ali ovo ne smeš da shvatiš bukvalno jer određen procenat ljudi se zarazi i na ovaj način a najčešće putem ranica u ustima koje svi imamo - oko zuba. Dakle nemoj ponovo da se k.... pa da ponovo kasnije paničiš nego lepo pamet u glavu pa pre bilo čega koristi prvo mozak da ga ne bi kasnije koristio jer ti neće biti od pomoći.
Najopasnije seksualno prenosive bolesti kao što i sam znaš a i drugi su te uputili su AIDS i Hepatitis B i C i Sifilis ! U principu ne znaš koja je gora od prethodno nabrojanih ali barem u slučaju Sifilisa ima leka ako se ode na vreme inače ode glava, dakle u prvoj fazi Sifilisa ima leka i takođe na početku druge faze. O AIDSU pretpostavljam da znaš dovoljno ( barem o tome znaju i mala deca ) ali ipak da ti naglasim da se može preneti oralno ( manja verovatnoća prenosa ) , normalnim seksualnim kontaktom i analnim seksom ( posebno opasna opcija ). Leka kao što znaš još nema ali sa postojećim lekovima može se živeti relativno normalno. Hepatitis C je takođe jako opasan i za njega bukvalno nema leka niti usporavanja napredovanja bolesti kao što je to slučaj sa AIDS-om.

Na dalje slede sledeće polno prenosive bolesti :
- Gonoreja ( kapavac ): leči se antibioticima
- Klamidija - leči se antibioticima i simptoma najčešće i nema tako da zaraženi ne zna da je oboleo. Ako i postoje simptomi kod muškaraca onda je to najćešće providan iscedak iz cevi penisa a u kasnijoj fazi može da dođe do infeksije prostate i čestog mokrenja. U nekim slučajevima se teško leči. Kod žena može da ostavi trajne posledice u reproduktivnom smislu i u većini slučajeva trudnoća kod osoba koji imaju ovu bakteriju nije ostvariva mada ne često i to se dešava pa novorođena beba od takve žene ima problem sa plućima ili može da bude slepa - ima slučajeva kada sve prođe bez problema.
- Ureaplazma i mikompazma - ne ostavljaju neke posledice kod muškaraca ali zato kod žena mogu da dovedu do trajnog steriliteta.
- Pediculus Pubis ( picajzle ) - ako te ovo snadje onda ima da se odereš od češanja oko polnog organa - leči se uspešno.
- Gljivična oboljenja i još razne bakterije takođe mogu seksualnim kontaktom da se prenesu - leče se uspešno.

Osnovno pravilo koje treba da poštuješ je : Nikada nemoj da se petljaš sa prljavim osobama, sa osobama čiji polni organi imaju neprijatan miris, sa promiskuitetnim osobama ( osobe koje često menjaju partnere ) kao što si ti i tebi slične devojke jer si sam rekao da si upoznao devojku danas a sutra si trebao da imaš sex. odnos. Zamisli koliko njih ona sabere za godinu dana - nisi valjda pomislio da si lep i zgodan pa da je tebi baš zato popustila za jedan dan :)) !

Sve u svemu koristi kondom i tamo gde se najmanje nadaš da devojka može da ima neku polnoprenosivu bolest. Barem je dovoljno dobra zaštita za većinu bolesti koje sam ti naveo a to i jesu najčešće polno prenosive bolesti.

Tako, sada lepo spavaj a drugi put debelo se razmisli pre nego što ponoviš istu ili sličnu grešku.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 2:54 am
Postovi: 29
SQL, o svemu tome sam se informisao maximalno posle ovoga, i hvala na odgovoru koji si mi pruzio, ALI, ja sam samo hteo da se istestiram pa da ne bude kad nadjem neku pravu curu da ispadne da joj prenesem nesto. Ali, ocigledno niko ni ovde ni doktori nece da mi odgovore na pitanje koje mene zapravo zanima : Posle koliko dana od rizicnog kontakta treba se testirati na sta...? A inace za tvoju informaciju nisam nesto promiskuitetan, za tu devojku sam rekao tek onako da bih dobio sto pre odgovor neki, ovo mi je prva glupost dosad, nisam seksualno aktivan extra, imao sam dve duge veze, i to su mi jedini seksualni kontakti dosad, pa nisam neki j..c kao sto ti mislis, ovo mi je jedina glupost dosad, i posle toga sam se uputio u sve bolesti maximalno, ali ipak hocu da se testiram zato sto sam poceo vezu sa super curom, objasnio sam joj sta se desava, i ona je spremna da saceka kod se ne testiram, ali ne mogu se testirati ako ne znam kada to da odradim, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Naravno u pravu si ! Od tebe jako pohvalno što misliš i na druge što je danas , mora se priznati retkost pa u tom smislu sve pohvale za tvoju odgovornost. Kada bi svi razmišljali kao i ti polnih bolesti verovatno ne bi ni bilo.
Ako te zanima kad možeš da odeš da se testiraš na raznorazne polne bolesti možda bih mogao da ti dam univerzalan odgovor a to je najkraće 30-40 dana ( bolje 40 ) od dana rizičnog seksualnog kontakta. To je neko minimalno vreme za sve polnoprenosive bolesti.
Danas su to najčešće : AIDS, Hepatitis B i C , Klamidija ( pa u sklopu Klamidije i Ureaplazma i Mikoplazma - one mu dodji kao prateći vokali uz klamidiju ).
Polne bradavice možeš i sam da prepoznaš kao i gljivična oboljenja. Neke polne bolesti možeš samo zalečiti a nikad izlečiti pa imaj i to u vidu !

Eto toliko ! Pozdrav !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
SQL je napisao:
Najopasnije seksualno prenosive bolesti kao što i sam znaš a i drugi su te uputili su AIDS i Hepatitis B i C i Sifilis ! U principu ne znaš koja je gora od prethodno nabrojanih ali barem u slučaju Sifilisa ima leka ako se ode na vreme inače ode glava, dakle u prvoj fazi Sifilisa ima leka i takođe na početku druge faze.


Hepatitis C u sustini, nije polono prenosiva bolest odnosno virus!

"Sexual transmission of HCV is considered to be rare. Studies show the risk of sexual transmission in heterosexual, monogamous relationships is extremely rare or even null.
The CDC does not recommend the use of condoms between long-term monogamous discordant couples (where one partner is positive and the other is negative)."


Ipak, to ne znaci da covek ne treba da koristi kondom, naprotiv ali kada se objasnjava studiozno onda neka bude sa validnim informacijama.

Citiraj:
Hepatitis C je takođe jako opasan i za njega bukvalno nema leka niti usporavanja napredovanja bolesti kao što je to slučaj sa AIDS-om.

Prilican nonsens - bukvalno nema leka?! Da li imas info da ljudi lakse zalece hronicni HCV nego HBV interferonom i ostalim dostupnim anti virusnim lekovima danas?
HBV je 100x zarazniji od HIV-a, a od C-a da ne pricamo posto je HCV 'blood-borne' virus. A o HBV-u nisi nista rekao, to je pre HIV-a bila najcesca i najteza polno prenosiva bolest.
Na srecu, danas preko 95% odraslih osoba uspe spontano da izbaci HBV u akutnoj fazi a mnogi ga preleze bez ikakvih simptoma.

Citiraj:
Osnovno pravilo koje treba da poštuješ je : Nikada nemoj da se petljaš sa prljavim osobama, sa osobama čiji polni organi imaju neprijatan miris, sa promiskuitetnim osobama ( osobe koje često menjaju partnere ) kao što si ti i tebi slične devojke jer si sam rekao da si upoznao devojku danas a sutra si trebao da imaš sex. odnos. Zamisli koliko njih ona sabere za godinu dana - nisi valjda pomislio da si lep i zgodan pa da je tebi baš zato popustila za jedan dan :)) !


Da li je ovo sala - prljave osobe, neprijatan miris?! Sta, dodje mu cura i on kaze izvini sestro a jel mogu ja malo da te njusnem, znas dole... ako vonjas necemo imati nista osim prijateljstva :lol: :lol: :lol:
Da li ti je poznato da sexy napucane, nafackane cure koje izlgedaju kao da su sisle sa modne piste mogu imati najgore bolescine?! Eto, cista je, uredna, lepa, doterana... po tvom receptu sve OK, al' eto imala je decka pre par godina koji se malo bockao u venu pa navukao HIV koji je njoj preneo sex. putem... a 'teo da je zeni leba mi, al' nazalost overdose ga sprecio da stane na ludi kamen. I eto tako... super cura cista i uredna.... sta nosi sa sobom.. :roll:
Meni je slucajno neko u porodici ginekolog - najjace ribe koje su dolazile na preglede bile su pune razno raznih gadnih stvari 'dole'.... ovako da je polizes, a ono unutra... samo sto crvi ne izlaze!!! "Spolja gladac, a unutra jadac' sto bi reko' nas narod :)

A seljanke zene, smrde na lukac i papriku, nisu bas uredne ali dole ciste kao suza... obican sapun resava sve + sto su ceo zivot maltene imale samo jednog partnera muza kome su bile verne... eto ti sad pravilo je da pravila nema!!!
Kljucni element danas jeste promiskuitet kao najveci fakor rizika. A nikome ne pise na celu sa koliko je spavao osoba... i da li je svaki put koristio/la zastitu.
Covek koji je pokrenuo ovu temu svakako spada u promiskuitetne osobe i pravo je cudo da tek sada ima ovoliki strah i paniku na ovu temu... kod promiskuitetnih osoba cak i sa zastitom svaki put rizik exponencijalno raste, a kondom moze da pukne, da spadne... mislite o tome.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Smatra se da na svijetu ima gotovo šest puta više osoba sa
hepatitisom B nego osoba zaraženih virusom HIV-a.

lHepatitis B je 100 puta zarazniji od HIV-a i 10 puta zarazniji od hepatitisa C.

http://www.abchepatitis.hr/download/pdf/HBV1.pdf


Takodje ne vidim da je neko pomenuo infektivnu mononukleozu iliti Epstein Barr virus, tzv. bolest poljupca, samo ime kaze kako se prenosi :)

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: