Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Kod mene je vec sada sve ok, ali necu jos uvek prestati sa mazanjem.

Nego, ono za wc solju mi se posebno dopada, da se nikada ne sedi ni na jednoj pa cak ni na svojoj, to je ja mislim amin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Da li Canesten ima blago anesteticko dejstvo? Osecaj na samom glavicu koji je inace veoma jak mi se dosta smanjio a i koza koja ga prekriva je kao pod blagom anestezijom. Da li on isusuje kozu jer mi je ona sa spoljne strane da izvinite pocela malo da se peruta, suva je, iako ne mazem nju nego ispod nje...

Inace, da li candida kod muskarca ima obicaj da strasno bocka, meni se tako manifestovala, kao da me neko iglom bockao u kozu dole, jako je neprijatno... pored standardnog svraba i ociglednih simptoma koji se vide golim okom? I koza mi je malo okolo popucala, kao male ranice se napravile (mozda to u stvari bocka) i prvo sam mislio da je to od kandide ali mi se cini da i sam Canesten isusuje kozu pa mi je opet na jednom mestu malko pukla...

Kojom kremom se moze negovati koza tamo dole? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 12:08 am
Postovi: 5
Citam ovo i ne mogu da verujem, sad cu Vam napisati moj slucaj pa ako neko moze nek pomogne.


Kao prvo veliki pozdrav dr, izlecio sam kandidu pre 4 meseca sa canesten kremom i hipermanganom, u medjuvremenu sam primetio da mi je koza glavica (glans - ako se ne varam?) suv-a??

Ok nista drugo na oko se nije primecila mozda malo posle odnosa pocrvene sitne tackice hm....

Evo posle 4 meseca opet 99% isto na oko kandida isto crvene tackice , crvenilo po neka kao bela plocica kao kad se ljusti koza, ne znam sta vise da radim... Sumnjam da se pojavila jer vec 3-4 dana pijem antibiotik koji mi je zubar prepisao za infekciju koja se javlja na mesti gde mi nice umnjak...?


Danas sam bio u privatnoj klinici, pregledao me je spec. urolog, video je BARIKOCELA 1 stepena na levom testisu ali kaze da to nije opasno??? Pomozite ako bilo sta znate o ovome...

A drugo, razlog zbog koga sam otisao , pregledom je ustanovio da nemam KANDIDU nego HERPES SIM.... - nesto na izvestaju pise tako i BALANTITIS...?ne mogu da procitam a zaboravio sam jer sam bio jako uplasen.

Pitao sam kako je moguce da kada sam isto ovo imao pre par meseci receno mi je da je kandida i da koristim kanesten mast i hipermangan(od cega me je i proslo) on kaze ovo nije kandida i da je on retko vidjao kandidu na penisu??? Da to u 90% imaju zene u vagini?

U glavnom rekao mi je da kupim VIRUMERC mast ako ima i mazem a ako nema da vodim 101% posto higijenu(sto i naravno radim od kako znam za sebe) i da ce proci...?

I rekao mi je da u utorak odem kod njega da pogleda spermogram koji sam radio u aprilu mesecu...razlog zbog ove uvecane vene?

Izvini sto Vas uznemiravam , kada budete stigli, napisite nesto i pomogni te mi , jer ja stvarno vise ne znam sta se ovo desava.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Na ovom sajtu imas mnooogo slika kandide, herpesa i svega drugog sto postoji... stvarno je sjajan sajt, neko ga je svojevremeno dao ovde... ja sam tu i video kako izgleda kandida pa sam na osnovu toga zakljucio o cemu se radi kod mene... herpes je izgleda vise rana...

http://www.dermnet.com/thumbnailIndex.c ... &numcols=0

Ovo gore ti je kandida...

A evo ti jos jedan sajt sa herpesom, on stvarno ima i nesto belo kao manifestaciju:

http://www.dermis.net/dermisroot/en/11576/diagnose.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
I ne znam sta se taj tvoj tripuje... retko je vidjao kandidu na penisu? A jesi li ti siguran da je on urolog, dermatovenerolog ili tako nesto? Da nije autolimar? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 12:08 am
Postovi: 5
Gledao sam slike i vise mi lici na kandidu jer nemam nikakve plihve...

Prvi DR. (pre 4 meseca) koji mi je ustanovio, rekao da je kandida(BALA...S - tako nekako je napisao u izvestaju - ne mogu da procitam dobro) je Spec. Urolog

Drugi(pre 2 dana) koji mi je rekao da je kao herpes i koji mi je predlagao da mi obreze kozicu jer ce tako biti to mesto cistije i nece mi se vise vracati...??? Napisao je BALANTITIS . I ovaj je spec. urolog i obojia rade svoj posao vise od 25 godina.

Ima li neki naziv za herpes BAL....S?

I sta je BALANTITIS sto mi je napisano pre par dana i dat mi je VIRUMERC da mazem, a receno "da je obljenje "kao" herpes" ???

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 5:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 5:21 am
Postovi: 9
Moja devojka ima sekret VI grupu, sto bi znacilo da ima gljivice. Kolike se su sanse da se to meni prenelo (nekoliko odnosa bez kondoma) i da li bih ja to primetio nekako? Za sada nema nikakvih indikacija. Doktor mi je rekao da bi trebalo da mazem Canesten za svaki slucaj. Jel hoce neko ko je to vec koristio da ukratko opise kako se to koristi? Da li namazati samo glavic ili ima svrhe i ceo penis i da li treba sto vise, sto manje.... :-)
Ukoliko je korisna informacija... ni moja devojka ne oseca nista, nego je test "reda radi" kod ginekologa pokazao da ima VI grupu i sada koristi vaginalete, cini mi se takodje Canesten (ili nesto slicnog naziva).
Gljivice mogu, ali ne moraju biti samo prenete. Da li je neko od Vas imao gljivice koje su mu prenete ili koje ste preneli nekome? Svaki komentar, odgovor, savet... je vise nego dobrodosao i to ne samo meni, vec svima :-)
Molim Vas... :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 12, 2008 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Krema ze maze ujutru i uvece nakon toalete polnog organa,povuces kozu,namazes kremu u tankom sloju i vratis kozu.
Mogla je da ti prenese ali ti ne bi oboleo ukoliko su ti odbrambene snage organizma dobre.
Najbolje je da das bris glansapenisa i tamo ce se pokazati da li ima infekcije.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2008 12:10 am
Postovi: 3
koliko dugo treba mazati penis sa kremom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 24, 2008 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2007 3:24 pm
Postovi: 17
e ovo i mene zanima, koliko dugo treba mazati penis sa kremom?
moj decko maze canesten kremu ujutru i uvece, na upustvu ne pise koliko dugo, a procitala sam negde nedelju dana, negde cak 3 nedelje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje kreme za kandidu osim Canesten kreme?
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2012 1:08 pm
Postovi: 1
Hmm ovako...ja iskreno ni nzm dal je to kandida...posto mi je zesca frka da idem kod lekara...meni se pojavilo nesto belo na kozici kod glavica...i ne moze da se skine...sem da se pokida...kao krasta kad se skida...nemam problema ni sa mokrenjem ni sa vrsenjem sex. duznosti :p :D Pitao sam jednu osobu koja se razume...rekla mi je da se to pojavljuje zbog donjeg vesa...ako mi stoji sa cimerkinim donjim vesom u wc-u od nje mi kao preslo...al ja msm da ona nema nikakvih problema sa tim :/ Posle svrsavanja da izvinete na izrazu...meni ne iscuri sve...tek posle 1 jos malo...to osetim u gacama...pa nzm dal je to problem vezan za ovo gore...takodje ja nmgu da zavrnem kozicu preko glavica...zbog ovoga belog bas...steglo mi je sve :/ Nzm sta da radim...ako mi ne pomognete moracu kod lekara nema mi druge...al ja se nadam u vasu pomoc :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje kreme za kandidu osim Canesten kreme?
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
mora da se vidi kako to izgleda, tesko da bez toga moze da se zna o cemu se radi...treba videti da li se radi samo o nekim skorelim naslagama, prljavstini, ili se radi o nekoj infekciji, ili su promene u samoj kozi...ovako na slepo stvarno ne moze nista da se kaze...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: