Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 3:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Uh, to je ono na sta i idem - vec trazim dobrog endokrinologa. Samo je kod njih problem sto moras naci reproduktivnog endokrinologa, jer oni "obicni" nemaju pojma!

SQL, ima mojih rezultata na vise mesta, ali ponovicu opet. ;)

Dakle, FSH mi je 1,6 (ref. vrednosti 1,5 - 12,4). U isto vreme LH je negde oko sredine 5,4 (ref. ide od 1,7 - 8,6), dok je testosteron blizu gornje granice 26,2 (ref. 9,9 - 27,8 ).

Sto ce reci da mi je sve normalno osim FSH koji je na samoj donjoj granici. E sad, posto je on u granicama referentnih vrednosti (1,6), vecina lekara gleda na to kao "ma ok je".

Ja mozda jesam laik, ali razmisljam: i LH, a posebno testosteron su visoki, ali normalni. Pitam se kakav znacaj na relativno visok testosteron (i LH) ima nizak FSH?
Ja to posmatram kao 3 ekvilajzera: 2 su povucena skoro do maksimuma, a treci je na donjoj lestvici. Kakav je zvuk? Pa los - kao iz bureta!
I do sada nisam sreo normalnog lekara da mi na ovo pitanje odgovori jasno, glasno i samouvereno! Jedini je Micic rekao da bi to moglo imati neke veze, ali daleko je i on bio od nekog opsirnog i lepog objasnjenja.

P.S. Sta reci kada urolog koji me je pregledao i dao da uradim hormone, nije uopste napisao da radim FSH! To sto ja znam vrednosti FSH je zato sto sam _ja_ nalozio laboratoriji da i to urade, s obzirom da sam citao koliko FSH ima znacaja. I zato jos jednom - ima mnogo gorih od Micica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 5:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
maboleth ima tu "nešto" kod tebe !

Baš interesantan primer za dva naročito važna hormona ! Koliko sam ja upućen u ovu problematiku tvoj slučaj je baš zamimljiv jer i do sada smo razgovarali o tome ali si sada prvi put napisao hormonkse rezultate.
Dakle, ono što ja znam ( ako ti to šta može pomoći ) je da baš testosteron iznad granice može da smanji spermatogenezu ili da je ukine totalno ! Kod tebe je na samoj gornjoj granici uz istovremeno mali FSH koji je baš na donjoj granici i pravi identičan problem kao i testosteron samo na svoj način. Dakle u tvom slučaju i Testosteron i FSH sigurno utiču na tako loš spermogram, samo je pitanje koliko ?
Možda si ti ipak u pravu kada kažeš da bi bilo bolje da se posavetuješ sa nekim dobrim endokrinologom jer to i jeste endokrinološki a ne urološki problem ( meni je moj urolog davao hormonske terapije i rekao da radim spermogram 15 dana posle terapije ???? , kao da se spermatozoidi stvaraju za 15 dana a ne 72 dana )!

Ako ti šta znači sada mi je malo jasnija situacija kod tebe i mislim da ti spadaš u grupu onih koji imaju velike šanse da se izleče ! Ja ti to želim od srca a ti se potrudi da nadješ proverenog endokrinologa.

Srećno !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Ranije su parovi sa foruma (sa problemom muskog steriliteta) hvalili jednog dr endokrinologa sa VMA. Nisam zapamtila kako se zove. Mozda ti ova info pomogne, a mozda i ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
SQL hvala ti k'o bratu! Iskreno se nadam da je tako. I ja mislim isto sto i ti.
Jedno je sigurno: vise ne idem kod urologa, samo endokrinologa!

Zabrinuta, pretrazio sam ovaj forum, ali bezuspesno. Pominjali su nekog endokrinologa sa VMA, ali za potpuno druge stvari.

Trazio sam i na sajtu instituta za majku i dete - ispada da oni uopste nemaju endokrinologa za reproduktivne stvari?!?! Da li je moguce... mozda je to ipak samo sajt (koji je ocajanje!). Zvacu ih sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 8:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Maboleth, meni su o tom dr sa VMA parovi sa problemom steriliteta pisali na PP, ali nisam sacuvala te poruke. Najbolje je da otvoris posebnu temu sa jasnim naslovom, pa ti mozda neko od njih i napise ime tog doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2007 5:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Hvala zabrinuta, to cu i u ciniti.
Inace, sad se selim u svoju temu, jer smo prilicno odlutali od ove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ista pricha
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 12:05 am
Postovi: 4
Ista pricha se ponovila mom suprugu i meni evo vec dva puta kako smo ishli kod doktora Micica i sve shto si ti napisala napisala bih i ja. Svi rezultati su se pogorshali!!! A moj muz nije ni malo naivan, nisam ni ja ali valjda smo ocajni... Na kraju nam je doktor rekao da kod mog muza nista nije stereotipno, da je on neki vanserijski slucaj i da njemu tu nista nije jasno, pa kako moze nama da bude. Popizdeli smo! I definitivno smo doshli do toga da cemo potraziti mishljenje nekog drugog. Na kraju nam je doktor rekao da dva meseca probamo sa cinkom, matichnim mlechem i propolis kapima, ne mogu da verujem da se neko ne razume u ono shto radi. Pa i ja sam medicinski radnik, fizioterapeut pa znma svoj posao, i ne delim maglu ljudima. Inache plata mog muza je 14ooo dinara mesechno a pukli smo 5000 juce, 2000 za spermogram a 3000 za konsultacije koje shto kazes traju 10 minuta... bruka. Ali kod koga dalje. Mi smo pobegli iz Panceva bas zbog nestrucnosti a shta sad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i jos nesto da dodam
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 12:05 am
Postovi: 4
Zaista mi je zao svih ljudi, brachnih parova koji moraju da prodju kroz sve ovo , jer samo mi sa takvim problemima mozemo da razumemo jedni druge. Mom muzu i meni jako teshko ovo pada jer je on mlad ima 23 godine, ja imam 30 i svi nas zezaju kao gde nam se zuri, shta smo zapeli... ali pomisao da svaki put kad idemo kod lekara se svadjamo po ceo dan a ne znamo ni zasto me uzasava i to sto moramo da se raspadamo od posla i on i ja da bismo sve to finansijski izdrzali, ne znam ni kad da stignemo da pravimo decu! Sve u svemu ja sam nashu cerku sanjala i pre nego shto smo bili u braku i to u par navrata i ubedjena sam da cu je roditi samo je pitanje vremena. Imamo i ime za nju UNA. Ima ochi moga muza a shashava je na mene. Takvu sam je sanjala, i znam da ce da se rodi, samo je pitanje vremena. Inache da napomenem da je moj muz jos dodatno isfrustriran jer su njegovi roditalji se 10 god lechili od steriliteta i na kraju su usvojili njega... tako da smo i sa prichom o usvajanju potpuno ok(on je normalno rastao sa tom prichom, nisu njegovi cekali da napuni 18 pa da mu kazu, tako da nije emotivno vezan za to, jer je imao godinu i po kada su ga usvojili roditelji). Odlucili smo da cemo ovaj problem zajednicki resiti i da cemo jednog dana biti roditelji, a kako cemo ga resiti samo od Boga zavisi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 11:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
O najnovijim "dostignucima" "cuvenog" profesora dr Save Micica, citajte ovde:

http://www.roditelj.com/forums/index.ph ... 5703&st=60


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 1:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Dragi moji, da li neko od vas ima iskustva sa klinikom Papić iz BGD i naravno ako ima voleo bih čuti vaše mišljenje.
Da li su uspešni, ozbiljni, edukovani i snabdeveni opremom za ISCI oplodnju sa spermatitidima ( obratite pažnju ne sa spermatozoidima nego sa spermatitidima ) ?

Ono što sam pročitao za njih ( na netu ) ukazuje da ih treba izbegavati počev od preporuka pacijenata, pa do afera poput pokušaja kloniranja ljudskog klona sa nekim italijanskim profesorom. Koliko sam primetio ima puno laganja ( mislim na laganje sa njihove strane ) jer su te stvari novinari dokazali fotografijama što možete pročitati ako malo proguglate.
Sa druge strane čitam da se žena Z. Čolića tamo porodila kao i Ana Mihajlovska.
Dakle ako može vaša iskrena iskustva oko dotičnih i sa dotičnim kao i da li je moguće ono sa spermatitidima ? Znam da se to u svetu radi ali nisam znao da to ima i kod nas mada ... ???

Hvala !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sava Mćić
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
Ovo su NAJNOVIJE PREVARE SAVE MIĆIĆA
MM su operisani nespušteni testisi,jedan odstranjen,drugi malo spušten ali i dalje visoko u kanalu.Sava Mićić u Uromedici ga leči već 7 godina.Navodno u testisu punkcijom pronalazi dosta spermatozoida i radi sa njima 2 IUI i 1 IVF.Uz to mu daje FSH,pregnil,pronizon,trental,proxeed...iako nije proverio hormonski status
koji je očajan FSH:48,9 testosteron:13(on je začuđujuće dobar).
Posle svih tih godina odemo kod dr Vinke koja kaže da u takvom testisu nikada nije bilo spermatozoida sudeći prema veličini, položaju testisa i hormonima.Plus je testis u takvom stanju podložan tumoru,te se ne bi ni smeo punktirati(jer i onako nema u njemu ništa).
Jedina solucija je donor IUI
Šta reći posle ovakve prevare.Pa Sava bi trebalo da bude na stubu srama svoje profesije.DA LI TAJ ČOVEK UOPŠTE ZNA KOLIKO LJUDI NOSI NA DUŠI?
MM je mogao ugroziti zdravlje tim silnim punkcijama ,a znao je da nema ničega.
DA LI JE MOGUĆE DA TAKVI LJUDI IMAJU DOKTORSKU DIPLOMU,koju
zloupotrebljavaju pri tom otimajući,ne baš mali,novac?
Može li se tome u Srbiji već jednom stati na put i da svaki lekar odgovara
za (namerno) učinjene prevare pacijenata.
Puno pozdrava vam šaljem sa nadom da nećete ponoviti iste greške kao mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
FSH mu 48,9 i uz to mu davao pregmil :o ? ? ? ?

Jel' taj čovek normalan ?

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 5:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Mika43 opet ja !

Nekako kada čujem ovakvo ponašanje lekara u situaciji u kojoj se nalazi tvoj muž jednostavno ne mogu da verujem da postoje toliki KRETENI koji su u stanju da vas LAŽU na tako jedan pokvareno opasan način. Treba da budeš svesna činjenice da vi "samo" hoćete da postanete roditelji i da ćete sve uraditi da se to i desi. Takodje, ono što vi niste imali u vidu je da to i druga strana jako dobro zna ( mislim na "lekara" - čast izuzecima ako ih još ima ) te da će se znajući to potruditi da što više novca uzmu od vas - žalosno ali istinito.
Malo mi je čudno da vi niste informisani oko tih stvari i da ste tako lako pali na tu jednostavnu otimačinu. Koliko sam ja upućen ( nisam lekar ) čitajući puno o tome na internetu, toliki FSH kao kod tvog muža ukazuje da postoji jako veliki problem sa testisima tvoga muža a to dalje znači da ako je taj problem trajao od ranije ( a očigledno da jeste s obzirom va vrednost FSH i probleme koje si opisala ) da on nikako nije mogao imati spermatozoide sa tolikim FSH a o još dodatnom davanju Pregnila to je ... ne mogu da se izrazim a da to ostane u granicama pristojnosti !


Da sam ja na vašem mestu, ja ne bih sedeo ovde i pisao po forumu nego bih lepo podneo jednu tužbu protiv tog "lekara" za: nestručno lečenje, laganje pacijanta ( zbog spermatozoida ), obmanjivanje zbog lične koristi ,izlaganje pacijenta životnoj opasnosti i tražio bih zabranu njegovog rada i oduzimanje diplome !
Ako ja za svoj posao i postupke snosim odgovornost ( kao i verujem svako od nas ) , onda ne vidim zašto on to ne bi morao "a pogotovo u vašem slučaju" .

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2007 2:01 pm
Postovi: 55
To što vi predlažete je potpuno u redu i ja bih njega izvela pred lice pravde,ali da živimo u nekoj drugoj zemlji koja ima zakon.
U našem slučaju završili bi kao i mnogi ljudi koji su pokušali da dokažu grešku lekara,bez obzira na neoborive dokaze.Bili bi akteri neke od emisija na B92 istražuje ili Ključ.Dali bismo ogroman novac ,koji nam je sada veoma potreban,advokatima i ne bi dokazali NIŠTA.
Pa ljudi da li vi znate da je Sava direktor Instituta za urologiju i nefrologiju,a toliki je prevarant.Taj bi se izvukao a mi bi ostali i bez para i bez živaca.
Samo znam da smo sada na kraju puta,pri tom smo izgubili dragocenih 7 godina.Sada stvarno ne znam šta dalje i kome više da verujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 12:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
mika43 u pravu si, samo ja nisam mogao da kontrolišem moj bes u trenutku kada sam pročitao šta vam se desilo.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: