Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hronicna upala sluzokoze besike
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 2:32 pm
Postovi: 3
Volela bi da znam iskustva drugih ljudi sa hronicnom upalom besike imam 32 godine i ove godine mi se vec treci put javila upala u razmaku od 2 meseca radila sam citoskopiju doktor kaze da mi je sluznica jako osetljiva i da moram da se cuvam svaki put mi je dao da pijem marocen i pila sam monural 2 meseca posle zadnjeg monurala proslo je 10 dana ponovo mi se pojavila krv u mokraci pijem dosta cajeva vode i koristim brusnicu. Pre dve godine sam imala isti problem ali sam tada imala E.coli primala sam terapiju 3 meseca i bila sam mirna 2 godine sada nemam bakterija u mokraci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 9:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Pretpostavljam da se radi o intersticijalnom cistitisu, gde je sluzokoza besike ostecena pa do bola i krvarenja dolazi kada urin iritira unutrasnje slojeve zida besike. Moras da otkrijes sta tacno izaziva upalu, kod nekoga su to caj, kafa, gazirana pica, kod nekoga razne vrste hrane, slana ili kisela... nazalost i cokolada. Ovo je koristan sajt ako znas engleski: http://www.ic-network.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hronicna upala besike
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 2:32 pm
Postovi: 3
Hvala Vam na odgovoru, mozda ce zvucati glupo da li postoji nacin na koji mogu da saznam sta kod mene izaziva upalu, cajeve koje pijem su rastavic, zalfija, uva, hajducka trava to sve se koristi kod urinalnih problema gazirano popijem 2dl uz rucak, za cokoladu znam i ne koristim je, jedino kad nam dodu oni dani, ali i onda ne preterujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Jedino da sami sprovedete test eliminacije! Najbolje zapisivati sta ste jeli i pili svakog dana, i onda kad se pojavi upala izbacivati jednu po jednu od tih namirnica dok ne ustanovite sta je izazvalo problem. Cesto problematicne namirnice mogu da se konzumiraju u manjim kolicinama ako se ne kombinuju, ali ako istog dana pijete kafu, gazirano pice i pojedete neko zacinjeno jelo, paradajz salatu i pomorandzu, moze doci do problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hronicna upala sluzokoze besike
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 18, 2008 2:32 pm
Postovi: 3
Jos jednom hvala na sugestijama svaki savet mi je dobro dosao.
Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2008 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 10:43 am
Postovi: 16
Ja ima m takodje veliki problem sa cistitisom. U poslednjih 4 - 5 meseci imam konstantno peckanje verovatno zbog peska jer imam pesak, ali onda kad dobijem menstruaciju 2 -3 dan krene nenormalno pecenje i svaki cas idem u wc dobila sam uput za ultra zvuk bubrega i besike, ali pre toga ima li neko neka iskustva ili slican problem. Takodje me interesuje kako se radi ultrazvuk besike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 10:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj izbaciti cajeve sasvim-jedan duzi period a piti samo vise vode al ne preterano,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mokrenje ne do kraja
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 4:08 pm
Postovi: 1
Imam pitanje kada mokrim ne mokrim do kraja ja mislim jer su na kraju kapljice pa posle ponekad ponovo pomalo krene mlaz a kad zavrsim osecam u penisu kao da i dalje ima mokrace,da li bi trebao da radim ultrazvuk besike i ako treba kako se to radi.Hvala unapred.Da li neki caj jos moze da mi oteza ovo stanje a koji moze da pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 10:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mislim da bi trebalo lekar da te uputi kod specijaliste-urologa verovatno i da uradis sta ti preporuci


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: