Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Moram jos jednom da ponovim----
BUNDEVINE SEMENKE__SIROVE_SVAKI DAN POJESTI PO SAKU
AMER CAJ
BRUSNICA
SEKS-na brzaka-(najprostije receno)
NIKAD NA HLADNO NI SEDETI NI HODATI PO HLADNOJ PODLOZI
HRANA-NIKAD LJUTO PRESLANO PRESLATKO ALKOHOL KAFA
UVIN CAJ
ako imate bakterije onda antibiotike po antibiogramu
malo sedenja i vise setanja po mogucnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nije mi jasno kako su ti za Candidu dali da primas antibiotike,kad je oni pospesuju.Koliko si pio Diflukan? Jel samo jednu od 150 mg?
Da li te je pekla uretra pre ili posle mokrenja?
Za sve urinarne infekcije je mnogo dobro ulje od divljeg origana.Ono je jaci antiseptik od bilo kojih antibiotika i antimikotika.
I naravno da oralnim seksom mozes da preneses Candidu ili bilo koju bakteriju.Za Candidu je vazno drzati dijetu bez sesera,mlecnih proizvoda,piva,bilo kog alkohola,jer njoj prija kisela sredina.
Dobro ti je da pijes i prokuvanu sodu bikarbonu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2011 12:54 pm
Postovi: 1
Ljudi imam slican proble kao vi samo sto ja nisam imao problema sa prostatom..Inetresuje me dali je moguce da se dobije upala pasemenika a da predhodno nije bilo nikakve ranije upale prostate ???
Hvala unapred :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 5:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
aki92 je napisao:
Inetresuje me da li je moguce da se dobije upala pasemenika a da predhodno nije bilo nikakve ranije upale prostate ???

da, moguce je, epididimitis moze da postoji bez upale prostate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 11:12 am
Postovi: 2
Kod upale prostate mnogo pomazu cajevi svih vrsta, sve vrste sjenemki i suvih zitarica, sve vrste kostunjavog voca, a NAJVISE SJEMENKA odnosno KOSPICA KAJSIJE :D :D :D kospice kajsije poceti sa 5-6 dnevno i povecavati do 30 komada na dan. 2 mjeseca pa na kontrolu :) :) provjereno pomaze,,,, SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
eto mene opet uhvatilo--tj neocekivano, jako me bolela prostata posle odnosa prosle subote (bol je trajao oko sat vremena) i poceo sam da pijem caj protiv upale prostate i prostamol-uno i do sad nisam osetio nikakav problem-sad me strah da se ne ponovi pa izbegavam seks..pre toga sam imao malo problema sa mokrenjem-slabiji mlaz i malo pecenja al nisam pridavao paznju..
SAD STVARNO NE ZNAM OD CEGA JE OSIM OD LEKOVA KOJE PIJEM- za smirenje, za kolitis, vrtoglavicu-vec par meseci--MISLIM DA KOD MENE I RANIJE BILO PROBLEMA KAD PIJEM VISE LEKOVA-?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Čet Apr 05, 2012 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 1:48 pm
Postovi: 2
Kiki, naisao sam na tvoj post... Ja sada imam probleme kao i ti, pa me interesuje kako se osecas sada? Da li ima poboljsanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 9:42 pm
Postovi: 21
Zdravo svima. Jel ste resili ove probleme? Kako? :) AKo niste, kako se borite, dajte neki savet :D

I ja se uclanih u ovaj klub. Krenulo je tako sto sam ozimus nesto napipao na levom testisu nakon jake prehlade, bilo je bez ikakvih simptoma (sam sebi sam zbog nekih nerviranja oborio imunitet + alkohol za novu godinu). Otisao kod urologa, on uradio pregled pipanjem (ko za baksuz, kod njega kad sam ni ja ne mogu da opipam tu kvržicu), pa UZ, i kaze sve u redu, samo ima malo viska tecnosti u levoj mosnici. Tada dao neke savete da nosim slip veš, da nosim šire pantalone, da se više krećem a što manje sedim. Ako mogu uopste da ne sedim...

Nedelju kasnije, krenu bolovi, ali ne jaki već više neki neprijatni, tišteći, i ne stalni već jednom u dan-dva, s vremena na vreme. A ponekad je znao da žigne i desni testis i tada prostruji bol do stomaka. Šta više, kad žigne desni bio je veći bol nego levi koji je proizvodio. A bol koji je postojao, obično je bio sa donje strane testisa, prolazio bi kad bih podigao testise. Isto tako, znalo je da zaboli oko penisa, a i sam penis. Čim mi bude hladno na tabanima, odmah jurim u WC po pola dana. Odem ponovo kod istog urologa, kažem mu siptome, lekar odmah na osnovu toga kaže da mu zvuči kao jedan prostatitis. Opet kompletan pregled (pipanje, i opet ništa ne može da se opipa, + UZ svih organa), sve savršeno osim minimalne tečnosti koja postoji i dalje. Uradio i urinokulturu, ima 1000 enterokoka, nedovoljno za davanje anitbiotika. Dao mi savet da pijem malo više vode, opet da se krećem više, da izbegavam hladno, da se ne prehlađujem, da menjam veš odmah nakon sporta, itd itd. Ako bude jačih bolova, da dođem obavezno ponovo. A za ono što napipavam, kaže verovatno neka cistica koja se nije ispraznila. Ispadam kao kreten, tj da izmišljam, jer kod njega kad sam ne mogu ni ja da napipam :(

Odem ja i kod drugog urologa, čisto radi još jednog mišljenja. On mi tek uradi komplet pregled :D I pipanje testisa i epididima, i pipanje prostate, i UZ. Kaže ima nešto više tečnosti, očigledno je neka upala ili je bila upala pa prošla. Onda mi uradi briseve na hlamidiju, na mikroplazmu i ureaplazmu, a na moj zahtev radili smo i tumor markere za testise. Svi rezultati u redu, ništa nije nađeno. Lekar kaže ne možemo da nađemo uzrok trenutno, i da ono što ja napipavam je deo epididima koji je malo zadebljan zbog upale, mada mi je čudno jer je jedno par milimetara pored epididima. I on rekao da ako bude oticanja ili jacih bolova, hitno dođem. Inače, njegova dijagnoza je bila hronični epididimitis. Na netu videh da prostatitis i epididimitis često idu zajedno, tj da jedno povuče drugo.

I tako, napatih se, nikakve terapije ne dobih. Ono što je primetno da dok nosim slip veš, bolovi se još ređe jave. Na moju ruku sada popijem turu Uvenola na nedelju dana, pa pravim malo pauze. Radim i na podizanju imuniteta (povrće, voće, vitamini, propolis, matični mleč,...), ne znam šta bih drugo mogao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2012 1:12 pm
Postovi: 13
vjmm, Meni je urolog rekao da upala epididima najcesce pocinje od repa i vrlo cesto taj deo ostaje udebljan. Neznam zasto nisu ti dali antibiotike, ako epididim je bolan na palpaciju ondak se radi o upali bez razlike dali ima bakterije ili ne, meni je tako urolog rekao. Jel' upala pasemenika moze nastati kako rezultat refluksa sterilne urine ili mehanicki...
Ja sam pio prvi put ospen i himoral forte zbog otoka, drugi put kad me ponovilo reciproks i himoral forte. Bol na dodiru je prestao u prvih 3 dana, ali subjektivnih bolova sam imao jos 2-3 meseca iako ultrazvuk je pokazao da je sve u redu.
Tumor markeri se rade kad se na UZ vide suspektne promene i slicno, ali kad je ultrazvuk uredu ondak to ti je gubenje novca a i zivaca i nerve, nepotrebne traume. Veruj svome doktoru, zna sta radi. :) Plus ima puno tumora koji su vidlivi na UZ a ne daju pivisene tumor markere.
To sto napipavas ako je na gornjem polu testisa do glavu pasemenika moze biti appendiks testisa, on je velicine svega 3-4mm, to je normalna struktura koja ima 90 posto muskaraca, najcesce se javlja na jednom testisu a moze i obostrano, nije vidliv na UZ osim ako nije prisutna hidrocela, ima slicne UZ karakteristike kako i tkivo testisa i je sasvim normalna stvar. Ja imam na levom testisu.
A posle upale i za vreme upale na doljen polu testisa ostaje zadebljan epididim jos dugo vremena, koje moze da se povuce posle nekog vremena. Moze biti i vena koja ulazi u testis, ili mediastinum testis - srvzno mesto gde se sastaje te tunike i daje onu svetlu liniju na ultrazvuku po sredini testisa. :)
Ako si radio UZ i ako je uredan, ondak sve je ok, barem ja tako mislim. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 9:42 pm
Postovi: 21
Epididimis mi nije bolan na dodir, pa verujem i da je to jedan od razloga sto nisam dobio antibiotike. Bol se javi nekad sam od sebe, a najcesce kad mi je hladno ili ako nosim siroke bokserice, potraje par sekundi i prodje. Bolan na pipanje je samo kad ga urolog dovati i stiska ga, ali kazu da je to normalno jer je to najosetljiviji deo :-) Ovaj drugi urolog je rekao da postoji to zadebljanje epididima, da je to posledica upale koja je najverovatnije bila i sad je prosla.

Za tumor markere, znam to, ali nemoj da mi pricas :P Psiha je cudo. Bolje 2 misljenja + to, da ne razmisljam je li neko pogresio ili nije. Toliko sam shokova imao ove godine. Odem na sistematski, ispadne da imam trombocitopeniju. Pocnem da ludim, na netu sve najgore naravno (hiv, limfom, leukemija...) Krvi sam dao za mesec dana kao za celog zivota. Da ne pricam koju sam proceduru trebao da prodjem (razna testiranja krvi plus punkcija kostane srzi). Isao sam na testiranje za hepatitise i hiv, isti shok kao i ovi markeri. Na kraju ispalo je da moji trombociti drugacije reaguju na taj neki standardni koagulans koji se koristi pri odredjivanju KKS, i da imam pseudo trombocitopeniju i sad moram uvek sa sobom da nosim tu potvrdu ako ne daj Boze treba operacija ili vadjenje zuba i tome sl. Na kraju cu zavrsiti u ludari :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 18, 2012 1:12 pm
Postovi: 13
Pa i meni je slicna situacija, ali sta je tu je. Ja sam se mucio jedno 2 meseca sa epididimitisom, zatim je prestalo jedno 4 meseca i sad u martu me je opet ponovila upala...
Psiha je cudo i meni kad se prvi put javila upala prosle godine radili su tumor markere, iako UZ sve je bilo u redu, kao prvi put me nesto takvo snaslo pa da vide dali je sve tu kako sto treba. Iako sam znao da je nemoguce da su poviseni posto mi je doktor rekao da nema losih stvari ipak ostale su neke traume...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Apr 04, 2021 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2021 4:30 pm
Postovi: 2
Drugari hteo bih da vas pitam da l ste se resili problema, naime meni je ustanovljeno da imam hronicno zapalenje pasemenika. Svi rezultati su dobri, traje vec 4-5 meseci, nekad je slab bol kao da ga i nema i to traje par dana nekad i jace, a nekad se usili tako da moram brufen da pijem, i onda se opet smanji i tako u krug. Kao sto sam reko radio sam urinokulturu,spermokulturu, tumor marker, dopler testisa, obican UZ testisa, provera prostate, cak sam proveravao i jetru i stolicu, sve u redu. Pio sam 2 antibiotika, serapin, lekove za bolove, al' nikako da prodje pa rekoh da vidim da l ste se resili tih problema i na koj nacin, iskreno bolovi nekad uticu na psihu i bas je tesko ziveti kad imate bolove i znate da doktori ne umeju da pomognu ( bio sam do sada sigurno kod 5 urologa ), trenutna terapija mi je Bitonicman 2x dnevno, neki suplement za imunitet (cink, vitamin c, selen i neki esktrakti) ali naravno ne pomaze. Unapred hvala na odgovorima vidim da je star post pa ne znam hoce li neko odgovoriti :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: