Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: 30 godina - hronična upala prostate
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Imam 30 godina i hroničnu upalu prostate duže od godinu dana. Doktor mi je prepisao alfa blokator Alfapres i taj lijek me bukvalno održava u životu svo ovo vrijeme. Najprije sam uzimao po 1 mg dnevno, ali se stanje pogoršalo i sada pijem po 2 mg. Kada lijek redovno pijem bolove gotovo da uopšte nemam, ali ne smijem ni da pomislim da prestanem sa uzimanjem. Ovih dana sam pokušao da se vratim na 1 mg, ali su se odmah vratili i bolovi iznad penisa (često oštar bol koji podsjeća na osjećaj uboda insekta), te bolovi lijevo i desno od testisa (tj. između testisa i nogu).
Od ljeta pijem i neke čajeve koje pravi poznati travar ovde u Banjaluci i u prvom periodu su mi pomogli, ali onda sam, nakratko, napustio savjet da ne smijem da pijem alkohol i sve što sam napredovao se vrlo brzo vratilo na staro. Od tada nemam napretka.
Nemam volju da idem kod nekog novog urologa u Banjaluci jer je moje iskustvo da su prilično neljubazni i da ne znaju šta rade kada je u pitanju prostata. Kod takvih ljekara mi se ne radi uopšte bris uretre niti drugi pregledi, jer mi je to samo maltretiranje a pročitao sam na internetu da u 95% slučajeva nikakav bakteriološki uzrok ne bude pronađen. Pronašao sam da u svijetu postoji nekoliko specijalizovanih klinika koje se bave prostatitisom i koje ga prilično uspješno liječe. Najbliža je u Italiji, kod izvjesnog doktora Federico Guercini.
Zanima me da li je neko od vas forumaša imao iskustvo ili bar čuo za nekog dobrog doktora u Srbiji koji se bavi ovim problemom i koji postiže dobre rezultate? Sjećam se da sam prije koju godinu pronašao web stranicu nekog doktora koji je, navodno, postizao dobre rezultate, ali sada nikako više ne mogu da je pronađem.
Simptomi mi se lagano pogoršavaju, prognoza izlječenja je sumorna i hvataju me apatija i strah od toga šta će mi donijeti godine koje dolaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Moj je savet da prelistas forum,ovde se dosta govorilo o hronicnoj upali prostate.
Ali takodje moram da ti kazem i da izraz HRONICNO znaci da ce bolest ostati prakticno zauvek,znaci da ne moze da se izleci,vec se moze jedino spreciti da se stanje ne pogorsa.
Znaci,moras biti spreman na pogorsanja ili stagnaciju svog stanja ali na poboljsanje bas i ne toliko.
Takodje,moras se pridrzavati saveta koji ti se daju ,inace sve je uzaludno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Koliko sam do sada pročitao na raznim medicinskim sajtovima, ima mnogo slučajeva da su ljudi izliječili[/b] hroničnu upalu prostate. Ne pada mi na pamet da tako lako dignem ruke.
Jesi li ti urolog, amfibijo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
Nemos
:( DALI JE BAKTERISKI PROSTATITIS ili nebakteriski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pisao sam svakom ko ima slicnih problema-na ovom forumu pa mozes procitati-inace imam tih problema vec 15 godina i nekako uspevam da drzim pod kontrolom (prostamol uno,amer caj,bundevino seme-nepeceno,sedenje u mlakoj vodi,masaza prostate,polen,sex-redovan)nikad sesti na hladnu podlogu, nikako prehlada a posebno od nogu a o hrani i da ne pisem-verujem da znas sta smes sta ne samo da je redovna stolica i ne tvrda-sto manje sedenja itd
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:58 pm
Postovi: 5
vasa je napisao:
pisao sam svakom ko ima slicnih problema-na ovom forumu pa mozes procitati-inace imam tih problema vec 15 godina i nekako uspevam da drzim pod kontrolom (prostamol uno,amer caj,bundevino seme-nepeceno,sedenje u mlakoj vodi,masaza prostate,polen,sex-redovan)nikad sesti na hladnu podlogu, nikako prehlada a posebno od nogu a o hrani i da ne pisem-verujem da znas sta smes sta ne samo da je redovna stolica i ne tvrda-sto manje sedenja itd
SRECNO


Koje je to nepeceno bundevino seme? Ja ga cesto jedem samo ne znam da li je to to. Kupujem u prodavnici zdrave hrane.
Masaza prostate sam ili kod lekara?
Koliko cesto pijes prostamol uno a koliko amer caj?
Kako osecas probleme, ukratko?
Hvala ti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 11:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
mane74 je napisao:
Koje je to nepeceno bundevino seme? Ja ga cesto jedem samo ne znam da li je to to.


Kod nas se zove golica. Bogata je visokokvalitetnim proteinima, gvozdjem i raznim drugim mineralima, ali u celoj prici je najbitnije sto sadrzi veliku kolicinu cinka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:58 pm
Postovi: 5
maboleth je napisao:
mane74 je napisao:
Koje je to nepeceno bundevino seme? Ja ga cesto jedem samo ne znam da li je to to.


Kod nas se zove golica. Bogata je visokokvalitetnim proteinima, gvozdjem i raznim drugim mineralima, ali u celoj prici je najbitnije sto sadrzi veliku kolicinu cinka.


Jel to to sto ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane? Sto se prodaje u kesicama ili na meru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
mane74 je napisao:
Jel to to sto ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane? Sto se prodaje u kesicama ili na meru?


Da. Prodaje se na meru. Ja sam je trazio u kesicama zato sto su mi te na meru cesto preslane, ali nigde nisam nasao. Alternativa je da sve preslane semenke stavis malo u vodu da se so rastopi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
vasa je napisao:
pisao sam svakom ko ima slicnih problema-na ovom forumu pa mozes procitati-inace imam tih problema vec 15 godina i nekako uspevam da drzim pod kontrolom (prostamol uno,amer caj,bundevino seme-nepeceno,sedenje u mlakoj vodi,masaza prostate,polen,sex-redovan)nikad sesti na hladnu podlogu, nikako prehlada a posebno od nogu a o hrani i da ne pisem-verujem da znas sta smes sta ne samo da je redovna stolica i ne tvrda-sto manje sedenja itd
SRECNO

Vaso,
malo je teško pronaći sve te tvoje savjete jer imaš preko 200 poruka i ne vidim način da istražim šta si pisao osim da ih sve pročitam.
Možeš li mi reći da li je kod tebe pronađena ikakva bakterija kao uzročnik ili tvoj prostatitis spada u tzv. "nebakterijski"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:58 pm
Postovi: 5
maboleth je napisao:
mane74 je napisao:
Jel to to sto ima da se kupi u prodavnicama zdrave hrane? Sto se prodaje u kesicama ili na meru?


Da. Prodaje se na meru. Ja sam je trazio u kesicama zato sto su mi te na meru cesto preslane, ali nigde nisam nasao. Alternativa je da sve preslane semenke stavis malo u vodu da se so rastopi.


Dobro, sad znam. Ali kako onda nepecene na nadjem? Zar ove na sta mi mislimo nisu pecene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
BATE22 je napisao:
Nemos
:( DALI JE BAKTERISKI PROSTATITIS ili nebakteriski


Za sada ne znam da li je moj prostatitis bakterijski ili nebakterijski. Od kako sam počeo da intenzivnije istražujem ovu bolest, saznao sam da postoje ugledni doktori u svijetu koji tvrde da nebakterijski prostatitis NE POSTOJI, već da se isključivo radi o tome da je teško pronaći uzročnika.
Ja ću se rado podvrći DETALJNOM pregledu, ali pokušavam da nađem doktora koji će odmah HTJETI da sve preglede uradi.
Budući da simptome, zahvaljujući lijeku koji pijem - alfapresu, držim pod kontrolom i oni za sada nisu drastični, bojim se da ću opet doći kod urologa koji NEĆE HTJETI da uradi sve preglede (npr. rektalni pregled radi dobijanja prostatičnog sekreta).
Znači, tražim doktora koji je provjereno stručan, koji ima rezultate u liječenju prostatitisa iza sebe i koji je dovoljno strpljiv i profesionalan da svakom pacijentu prilazi sa punom pažnjom.
Imate li takvog nekoga u Srbiji da mi preporučite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: s
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 3:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
mane74 je napisao:
Dobro, sad znam. Ali kako onda nepecene na nadjem? Zar ove na sta mi mislimo nisu pecene?


Imas i nepecene da kupis, jos su jeftinije. Ove sto sam ja rekao su pecene. Meni su one ukusnije... ove nepecene su nekako zilave, sta znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 11:07 pm
Postovi: 23
Lokacija: MK
Nemos
Sigrno znas da upale prostate (prostatitis) imaju muskarci koji , menjaju partnerke a ne koriste pri sexu kondome i osobe koje previse sjede.

Jednostavna labaratoriska urinokultura utvrdice BAKTERISKI PROSTATITIS (koja je bakterija ili bakterije )

:( Mnogo je veci problem sa NEBAKTERISKI PROSTATITIS
Bio si u pravu , Lekari jos tragaju po uzrocima i zato lecenje je komplicirano.
:cry: Mogu ti preporuciti (iz iskustva )izbegavaj alkoxol , gazirano i kafu

:o Mnogo mladi muskarci pate od PROSTATODINIJA, nalik je na nebakteriski prostatitis a i simptumi su slicni

:oops: Ja se tri godine zajeavam sa taj BAKTERISI PROSTATITIS


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 18, 2007 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 4:56 pm
Postovi: 18
Bate22,

ako su ti našli bakterije, u čemu je problem? Ne mogu da ih odstrane, ili?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: