Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Generalno O Higijeni Penisa
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 6:58 am
Postovi: 5
Pokusah na searchu, ali mislim da ne postoji tema na kojoj se moze naci, da kazem, univerzalni spisak pravila za ocuvanje zdravlja muskog ponosa(unapred se izvinjavam ako postoji)....Zeleo bih da nam neko relevantan za to nabroji neka opsta pravila i smernice!
Molim vas da se uzdrzite od plitkih i dosadnih komentara tipa: "Operi ga" itd. jer zelim da ova tema bude svima nama od koristi...
Par pitanja kojih se ja setih...
1.Da li je preporucljivo umesto klasicnog sapuna korisititi neki intimni antibakterijski gel tj sapun i koliko cesto (da li moze doci do kontraefekta preucestalim koriscenjem)?Ako da, koji bi ste preporucili?
2.Da li je preporucljivo nakon svake masturbacije oprati penis sapunom ili cime god?
3.Postoji li neka univerzalna krema za pojacavanje elasticnosti kozice, da se moze kupiti bez recepta ili slicno?
4.Da li je istina da se neprijatan miris penisa znatno smanjuje ako isti osushimo fenom nakon kupanja(vlaga i bakterije itd)?
Ovo sam delom pitao jer zelim da moja devajka potpuno uziva u oralnom sexu (iako je on koliko ja znam za izvrshioca vrlo nehigijenski :)))) znajuci da sam "totalno cist".....
Voleo bih da mi neko ko se razume odgovori,a i da ostali ljudi postavljaju svoja pitanja...
Unapred hvala svima i nadam se da cemo razviti korisnu diskusiju.POzdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DOBRO
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
1. DOBRO JE OPRATI PENIS NAIZMENICNO HLADNOM TOPLOM VODOM
2. OPRATI SVE OSTATKE SPERME-NAJBOLJE NEUTRALNIM SAPUNOM (SA STO MANJE MIRISA I DODATAKA)
3. TESKO DA SE OSECA NEGATIVAN MIRIS KOD ZDRAVOG COVEKA KOJI IOLE BRINE O CISTOCI
4.CISTE PAMUCNE GACE-BOLJE SU BOKSEDICE
5.POSLE ODNOSA MOKRITI
6. NE NOSITI TESNE GACE,PANTALONE
7. KOZICU PENISA STO MANJE DRZATI PREKO GLAVICA
8. OPRATI VISE PUTA CAJEM OD KAMILICE
ITD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ok je sve osim 7 i 8 .
Priroda vam je dala tu kozu s razlogom i ona treba da stoji tu gde stoji,naravno ako nije suzena i pravi probleme.
Nema potrebe penis svakodnevno ispirati cajem od kamilice.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 6:58 am
Postovi: 5
Svaka chast, hvala puno :D .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
hvala Amfibija i od mene,
nema potrebe svaki dan prati kamilicom--naravno-slazem se ukoliko nemate nikakvih problema vec ako vam nesto sumnjivo-ako vam se cini da ima nekih promena pa prbati nekoliko dana.
Za kozicu sam citao da je dobro povlaciti je da ne bude preko glavica (kod nekih ljudi je to tako iako nisu obrezani) i da manje problema imaju ako se stekne navika-da ostaje golisav glavic--naravno ako nema nekih vecih problema-neko je bas preosetljiv pa ne moze podneti.
Fimoza je vec drugi problem?
NADAM SE DA IMA ONIH KOJI NEMAJU NIKAKVIH PROBLEMA A POSTAVLJAJU PITANJE_ da bi bili informisani MADA SUMNJAM,_MISLIM DA SE VECINOM ODLUCUJEMO KAD NESTO POSUMNJAMO_KAD OSETIMO PROBLEM
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 1:19 am
Postovi: 11
Znas kako meni je vise koznih lekara pa i profesor sa med fakulteta rekao da se treba umivati SAMO mlakom vodom a sapun 1 u nedelju dana, jer je sluzokoza glansa ista kao i sluzokoza u ustima, a usta ne peremo sapunom zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pechinjo je napisao:
Znas kako meni je vise koznih lekara pa i profesor sa med fakulteta rekao da se treba umivati SAMO mlakom vodom a sapun 1 u nedelju dana, jer je sluzokoza glansa ista kao i sluzokoza u ustima, a usta ne peremo sapunom zar ne?


Pa nije bas.Sluzokoza glansa je nesto na pola puta izmedju usta i koze.Koza ima pravo orozavanje(ortokeratozu) a usta ne orozavaju dok glans ima parakeratozu(str.corneum sadrzi piknoticna jedra).I vidljivo je da sluznica glansa je nesto deblja i tvrdja u odnosu na usnu duplju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 23, 2008 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 6:58 am
Postovi: 5
Moze li neko da mi preporuchi neki dobar sapun koji je pravljen iskljucivo za genitalije???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 8:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
kao prvo
budi konkretan-ako imas neki konkretan problem (pretpostavljam da imas
kad si vec bio kod doktora-) pa ce ti verovatno neko odgovoriti a ako nemas nikakvih problema mislim da je sasvim dovoljno receno.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 3:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 2:13 am
Postovi: 6
U poslednje 2-3 godine penis mi je sve tamniji. :/ Ne ceo, vec na po nekim mestima, to se bolje vidi kada je u erekciji. Najtamniji je na mestima gde su palac i kaziprst kada masturbiram. Redovan sam sa higijenom.

Osim odlaska kod lekara (koznog, pretpostavljam?), kod kojeg planiram da odem, moze li neko malo da me uputi u situaciju dok ne odem? :oops:

Ironicno, kada se setim, "Higijena je pola zdravlja". :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ak osi u pubertetu,onda je normalna pigmentacija polnih organa.
inace,ako si zabrinut,potrebno je odes kod koznog.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 6:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 2:13 am
Postovi: 6
Vragolasta Amfibija je napisao:
ak osi u pubertetu,onda je normalna pigmentacija polnih organa.


Nisam u pubertetu.

Vragolasta Amfibija je napisao:
ako si zabrinut,potrebno je odes kod koznog.


Razumem da kako se s'godinama stalno trlja jedno te isto mesto da ce vremenom postati sve tamnije, ali meni ovo deluje suvise brzo. '86. sam godiste, inace. Da ne bude zabune, nije da on nesto menja boju, samo je ten sve tamniji na nekim mestima, kao sto rekoh, najvise tamo gde su palac i kaziprst kada ga drzim. U svakom slucaju, videcu kada budem otisao kod koznog, samo sam hteo da znam koji bi najcesci uzroci ovoga mogli da budu (u koliko nesto ipak nije u redu) pre nego sto odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalno O Higijeni Penisa
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 26, 2010 1:41 pm
Postovi: 1
Pozdrav, nisam se odmah ukljcio, imam pitanje, pise na jednom od postova da treba sto manje drzati spustenu kozicu preko glavica, kako to uciniti, mislim ne mozes stalno nekad da, ali nije mi jasno to?I da li je bolje obrezati se ili ne, i gde se to vrsi,sta je potrebno za to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalno O Higijeni Penisa
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
polonije je napisao:
Pozdrav, nisam se odmah ukljcio, imam pitanje, pise na jednom od postova da treba sto manje drzati spustenu kozicu preko glavica, kako to uciniti, mislim ne mozes stalno nekad da, ali nije mi jasno to?I da li je bolje obrezati se ili ne, i gde se to vrsi,sta je potrebno za to?

kao sto piše u postu iza tog koji si video, kožica je tu sa razlogom, da štiti glavić, i prirodna pozicija kožice u spuštenom stanju jeste preko glavića...mada ima zaista dosta muškaraca koji nisu obrezani a navikli su da kožicu nose stalno zavrnutu i kod kojih je glavić uvek otkriven kao kod obrezanih...razlozi su estetsko preferiranje izgleda penisa sa golim glavićem, higijena, smanjivanje preosetljivosti glavića...a kod nekih je kožica prirodno toliko kratka da glavić sam izađe napolje i u spuštenom stanju...bitno je da kod onih koji žele da nose uvek zavrnutu kožicu ona nije tesna, jer u tom slučaju kada se ostavi zavrnuta može da vrši pritisak na glavić i da nastane parafimoza...ako je kožica uredu onda možeš po želji...kod nekih muškaraca nije čak ni izvodljivo da se ona zadrži stalno zavrnuta pošto se automatski vraća preko glansa (priroda i jeste udesila da tako bude, da se kožica sama vrati preko, a tu funkciju naročito obavlja frenulum), i to zavisi od oblika penisa, dužine kožice i frenuluma, tako da nekim muškarcima uspeva da kožicu naviknu da stoji uvek pozadi, kod nekih to neće uspevati... ali opet kažem ne moraš da se brineš što se tiče toga jer prirodni položaj je upravo da prekriva glans...

sto se tiče obrezivanja ono se iz medicinskih razloga obavlja kada je kožica tesna (fimoza), inače to neki narodi praktikuju iz verskih razloga (muslimani, jevreji), običajnih u nekim sredinama (Amerikanci...), ili ličnih razloga (estetsko preferiranje golog glansa i ostalo gore pomenuto)...ako ti je kožica zdrava nema potrebe da se radi obrezivanje, ako imaš fimozu (ili ako estetski to preferiraš) onda možeš da obaviš tu intervenciju, i to se vrši kod urologa...ako imaš fimozu imaš posebnu temu o tome pa možeš dosta da se informišeš u njoj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Generalno O Higijeni Penisa
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 15, 2010 4:24 am
Postovi: 16
evo ispade kako je uopste ne vodim racuna o higijeni penisa jedino sta radim operem ga obicnom vodom i to je to nikad nisam prao cajem od kamilice sad se pitam kako to radite -.- bas malo znam o svemu ovome a nisam primijetio nista cudno i kakav je to sapun potreban :/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: