Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Sa gljivicama nemam problema, nisam ih imala ni kada sam preventivno uzimala male doze antibiotika. E. Coli mi nije izolovana ni na cervikalnom brisu, uvek je sterilan. Infekciju sam dobila i nakon upotrebe kondoma, što znači da nije momak kriv, već ja. O higijeni vodim računa i više nego što bi trebalo :lol: pa mi se opet desi. Vole bakterije moju bešiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 22, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 2:00 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Danas sam pocela sa belim lukom i vinom,samo ne znam da li treba da za vreme terapije konzumiram cajeve,pa ako neko zna da mi kaze ko je vec bio na ovoj terapiji? Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 24, 2008 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 2:00 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Jagnje,hvala na savetima....evo ja poceh pre tri dana sa belim lukom i vinom..pa videcemo.javljam rezultat :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 27, 2008 12:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Beli luk i vino lece escherichiu coli ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 3:11 pm
Postovi: 24
ja sam imala problema sa e.coli godinu i po, u poslednjih tri meseca sam pila srebrnu vodu, sad nemam bakteriju. stvar je u tome da ja bakteriju imam u uretri pa ju je jako tesko izbaciti odatle. bar su mi tako rekli, jer kako kazu lekari ona mi je intermedijarna (stagod to bilo, ako ima lekara neka pojasne malo). ne znam da li je voda delovalo ali sam se dobro osecala dok sam je pila i planiram da nastavim. pomogla mi je oko imuniteta. celu zimu sam prosla bez prehlade sto je neverovatno za mene. preporucila bih svakome da pokusa.
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 3:11 pm
Postovi: 24
da, jedna prijateljica je takodje imala ovu bakteriju i vracala joj se par puta, pored srebrne vode pila je i sok od belog luka. odvratan je, smrdecete ali mozda deluje. naime, potopi se 4 ili 5 cena belog luka (iseckanog na kolutove) u kafenu soljicu uvece i popije se ujutru (samo tecnost, bez luka:)a ujutru stavite istu kolicinu za uvece pred spavanje. problem je sto snizava pritisak ali ako deluje na bakteriju onda vredi.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo vam rešenje za SVE bakterije urinarnog trakta
PostPoslato: Pon Maj 12, 2008 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 2:59 pm
Postovi: 1
Auu, ljudi koliko vas ima problem sa Ešerihijom i drugim bakterijama. Od srca mogu da vam preporučim biljnu mešavinu koja se zove GramNet. Provereno je efikasna. Moja cimerka je jako dugo patila od infekcije Ešerihijom i čule smo za taj čaj. Bukvalno od jedne kutije je rešila svoj problem i definitivno se otarasila te dosadne bakterije. Evo prošlo je godinu dana, bakterija se nije vratila. Nedavno je moja mama imala Clebsielu, takodje je pila taj čaj i rešila je se za kratko vreme. Postoji jedino fora u vezi uzimanja tog čaja, važno je da se pije uz sodu bikarbonu koja je odvratna ako se razmuti u čaši vode ali mi smo pronašle sodu bikarbonu u tabletama (ima ih skoro u svakoj apoteci) i to i nije tako strašno. Evo vam sajt gde smo mi pronašli taj čaj: www.neonetdoo.co.yu

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 1:43 pm
Postovi: 2
Moja sestra ima 13 godina i skoro je dobila eserihiju koli.Mene zanma koji lekovi i koji cajevi su pogodni za decu njenog uzrasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Neka uzima sok od brusnice. Postoji i čaj od iste. Vrlo je važno uzimati puno tečnosti.
Da li je infekcija u pitanju (broj bakterija u ml urina preko 100.000) ili bakterija ima manje, pa nije uključena antibiotska terapija?
Da li je bila na pregledu kod nefrologa/urologa pedijatra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Ljudi,strah me i da kazem,ali mislim da sam sredila problem!Bila sam 2 meseca na terapiji antibioticima,a sve vreme pomalo osecala tegobe,prosto lekovi vise ne deluju dovoljno da pobiju sve bakterije.Kad sam zavrsila sa lekovima,vec posle par dana sam opet bila u stadijumu kad bez nalivanja vodom i cajevima ne mogu da preguram dan.
Resim onda da primenim nesto sto sam skoro cula,da napomenem da se mucim sa ovim problemom vec osam godina,a nikad mi niko nije spomenuo CAJ OD BADEMA.
Pije se 2 dana,vec prvog dana nisam osecala nista od pomenutih neizbeznih tegoba,a sada je vec proslo desetek dana od kada sam ga popila,jos uvek nista,da ne cuje zlo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Za ovaj caj mora se nabaviti badem u ljusci,onoj tvrdoj slicnoj kao od oraha.Toga nema u zdravoj hrani,jedva sam nasla od neke zene.Dve sake badema se operu u hladnoj vodi i izlupaju.Ljuska i jezgro,sve se stavi u lonac,nalije sa 3 litra hladne vode i kuva u polupoklopljenom loncu dok ne uvri do 1,5 l.Odstoji da se ohladi i pije se 2 dana,po pola kolicine svakog dana.Obavezno paziti da se ta dva dana NE JEDE NISTA OD MLEKA I MLECNIH PROIZVODA!!!
Probajte obavezno,ja jos uvek ne mogu da verujem da deluje.Zena tvrdi da se njoj bakterije nikada nisu vratile i da zna bar jos 50 ljudi kojima je ovo preporucila i kojima se takodje tegobe nikada nisu ponovile.Nesto kontam,pa sve i da se ne daj Boze vrate,bolje da tad pijem ovo nego ciprocinal i ostale trovace,koji mi i onako vise ne deluju.
Iwa probaj obavezno,mozda sex povrati svoje cari ! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 1:43 pm
Postovi: 2
Sestra ima oko 100,000 (a imala je 16,000) bakterija i vec koristi neki caj od persuna i belog luka i neki antibiotik. Sutra ide na kontrolu pa ce joj valjda reci neke bolje vesti.Sve u svemu hvala za savet.
Cuo sam za jos neke cajeve ali kako kazu najdelotvorniji je ,,MEDVEĐE GROŽĐE''.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
JecaP, probaću taj čaj, srećom moj ujak ima nekoliko stabala badema u dvorištu, tako da ću biti obezbeđena na jesen. :D
Pošto već nekoliko dana opet imam tegobe i u stalnom sam strahu da će prerasti u pravu bolnu infekciju, počela sam da uzimam kapsule Kordiceps za jačanje imuniteta uporedo sa Primrose čajem po preporuci jedne doktorke. Popile sam tek dve. Doktorka reče da bi peckanje trebalo da prestane već nakon 12 sati. Videćemo.
I dalje apstiniram, a ove godine mi je grozno bez obzira na to. Ne valja više ni apstinencija kao preventiva. :lol: Šalu na stranu.

@milosbor
Neka devojčica uzima puno tečnosti, "razblaživanje" urina mnogo olakšava tegobe. Nadam se da njena infekcija nije tako bolna kakve budu moje. Ja ne mogu da hodam, niti da se ispravim od bolova u donjem delu stomaka.
Antibiotici će joj sigurno pomoći. Bilo bi dobro da se urade i pretrage u smislu da se vidi da ne postoji slučajno neka anomalija ili poremećaj u funkciji mokraćnih organa. Puno sreće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 12, 2008 3:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2008 3:38 am
Postovi: 1
milosbor je napisao:
Sestra ima oko 100,000 (a imala je 16,000) bakterija i vec koristi neki caj od persuna i belog luka i neki antibiotik. Sutra ide na kontrolu pa ce joj valjda reci neke bolje vesti.Sve u svemu hvala za savet.
Cuo sam za jos neke cajeve ali kako kazu najdelotvorniji je ,,MEDVEĐE GROŽĐE''.


MEDVEĐE GROŽĐE ili kod nas se zove jos i UVA. Latinski Arctostaphylos Uva Ursi je vrlo dobra za sve infekcije mokracnih kanala ali treba da se pije razblazena sa Kamilicom ili Preslicom.

Sto se Eserihije Koli tice ja sam vrlo dobro upoznata sa tegobama posto sam i ja imala infekciju i borila se sa eserihijom vise od dvije godina.
Izlijecio me, sada na zalost pokojni, Dr Hasanagic iz Sarajeva njegovim kapima.
Ovdje mozete naci vise informacija o Dr Hasanagicu i njegovom radu http://hasanagic.org a ovdje ima clanak o eserihiji http://hasanagic.org/dr_hasanagic_blog/?p=6

Nadam se da se kapi mogu jos kupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 14, 2008 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 9:57 pm
Postovi: 27
Lokacija: Istocna Srbije
Kratko pitanje. Suprug vec sedam meseci pokusava da izleci bakt enterokokus fekalis, vec je pio razlicite vrste antibiotika po preporuci urologa (ampicilin, ciprocinal. panklav...) Urolog nam je opet prepisao panklav i ako definitivno ne deluje, a u antibiogramu pise da je enterokokus osetljiv na panklav!? Da li je neko mozda imao slican problem?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: