Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 3:56 pm
Postovi: 9
E da, htela sam i nesto da pitam. Da li su se ikome ispoljila nezeljena dejstva u toku uzimanja ciprocinala, tipa vrtoglavice, glavobolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Tri infekcije sam lečila Ciprocinalom, ali nikakvih neželjenih efekata nisam imala.
Ako ih ti imaš trebala bi da obavestiš svog lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 3:56 pm
Postovi: 9
Savakako, samo sam trenutno van grada... a i nisam sigurna sta je uzrok glavobolji i vrtoglavici: nezeljeno dejstvo leka ili vremenske promene :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Pila sam ciprocinal,nisam imala problema,ali mislim da i na samom uputstvu u kutijici leka pise da moze da izazove takve pojave,secam se da sam procitala da ne bi trebalo da vozim dok ga pijem.To je zato sto je jak,sto bi moja mama rekla,pijemo te lekove koji bi i konja ubili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 12:49 pm
Postovi: 2
Sapatnice, rasplakale ste me. Vec nekoliko godina u borbi sa E. Colli, poput Iwe, gubim nadu da mogu da imam normalan zivot. Pre dva meseca urolog mi je rekao da na tako malu kolicinu E. Colli u uretralnom brisu koriscenje antibiotika je "kao pucanje na komarca iz topa". Taj isti urolog preporucio mi je da menjam kiselos ti baznost. Npr. da 3 dana uzimam kiselo (pomorandze, c vitamin) a onda 4 dana bazno (soda bikarbona, jogurt), pa onda opet 4 dana kiselo, pa 3 bazno...Mozda nekom pomogne.
Od silnih antibiotika, i pored uzimanja antimikotika, imam Candidu u fecesu vec duze vreme. Malo mi pomaze to sto mazem Nistatinom analni otvor svako jutro i vece posle higijene, pa se bar nije rasirila u vaginu (bar se nadam). Ipak stalno je prisutno peckanje i svrab, negde u potaji. Izbegavam odnose jer mi je posle njih jos gore. Partner hoce da me ostavi. Sta da radim. (Vise retoricko pitanje.) Poslednjih 1,5 mesec pijem eliksir (beli luk i vino) i caj (kantarion, podubica, hajducka trava i list borovnice), i sve do poslednje menstruacije stanje mi se znatno popravilo. Medjutim, peckanje i svrab su se vratili. Da ne duzim sa mojom mukom, da vas pitam nesto: da li je neka od vas probala homeopatsko lecenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Ja nisam.

Eh, da - spomenula sam na jednoj od prethodnih strana sok od brusnice koji je meni bio odličan, a malo pre pronađoh flašu u ostavi. Na etiketi piše Cranberry Muttersaft Original amerikanische Cranberries.
Uvozi ka neka firma iz Beograda.
www.andrijana.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 3:56 pm
Postovi: 9
nisam ni ja probala homeopatiju. mislim da je to moj sledeci korak, ukoliko sve ovo sa antibioticima ne pomogne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
E zene,znam da nam znaci to sto se jedne drugima zalimo,ali kuknjava ne pomaze.Imam utisak da sto vise mozgam i brinem,sve mi je gore.Ne klonite duhom,niko nije ceo zivot proveo sa time,necemo valjda ni mi!Kaze moja sestra,kad budemo babe i prestanemo sa sexom,proci ce i to...Salim se,valjda necemo toliko da cekamo...
Lekar mi je rekao da u toku terapije ne preterujem sa cajevima i vodom,to dovede do izbacivanja antibiotika mokrenjem pa zato pazite,do 1,5l
Nego imam jedan banalan problem.Ova brusnica koju sam kupila u biospajzu,valjda je susena,kad je skuvam kako su mi rekli,dobijem tecnost bez boje i ukusa(da ne kazem vodu...),pojedem ja te bobice ali vodica mi je nesto sumnjiva,bas ne lici na caj...Tako da nisam sigurna,kad kazete caj od brusnice,iz zdrave hrane,da li je to u ovom obliku i kako se tacno sprema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 11:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Čaj koji sam ja uzimala sam pripremala tako što supenu kašiku sušenih brusnica prelijem sa 2dl ključale vode. Imalo je intenzivnu boju, miris i ukus. Možda si ti isuviše razblažila. Ne znam.

Hmmm, meni se nekako ne čini da se ove napasti možemo osloboditi. Muči me već 8 godina, predugo je to.
Ipak, nadam se najboljem. Moja sestra je muku mučila sa astmom do svoje 27. godine. Sada više nema nikakvih problema. Samo je odjednom prestalo. Sada ima 32.
Bilo bi dobro da se to i nama desi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 2:24 am
Postovi: 6
Lokacija: Stara Pazova
Ja popila prepisane antibiotike pa cu sad par dana prestati sa cajevima kako bih uradila urinokulturu pa cemo videti...ali imam neki osecaj da ima jos bakterija mada su bubrezi i jajnici prestali da bole.

Sto se tice caja od brusnice, treba skuvati malo jaci kako ne bi pili samu vodu, inace bi trebao caj malo i da odstoji pa da brusnica pusti sok, a ja sam je malo i izgnjecila nakon kuvanja pa je caj bio bas prijatan i sladak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 2:00 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Da li moj decko moze da dobije od mene eserihiju,koju imam u mokraci,ako ne koristimo zastitu? I ako moze,sta je sa onom pricom da nikom ne mogu da prenesem niti mogu od nekog drugog da je dobijem jer je to moja bakterija koja se preselila.Ja sam je dobila u urinu kad sam postala seksualno aktivna,i citam ove vase postove -istu muku delim- stvarno bas bedak, da ti seks presedne od glupave dosadne bakterije,a kamoli komplikacije u trudnoci,bubrezi i ostalo...
Elem,reko da vam napisem recept sa jednog drugog foruma:
7 glavica belog luka se prokuva sa pola litre belog vina.luk se ne cisti,samo se razdvoji na chenove.Kljuca 2,3 min,sacekati da se ohladi,procediti i drzati zatvoreno u tegli u frizideru i piti 3-4 puta dnevno po veci gutljaj.
Ova je doza za 3 dana.Ponoviti sve i konzumirati najvise 21 dan.Par dana nakon zavrsetka uraditi urinokulturu.
Ja krecem sa ovim cim popijem Palin do kraja,ljudi su jako zadovoljni,svi koji su probali kazu da im je nalaz bio sterilan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Samo napred i javi kakvi su ti nalazi nakon tog caja.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 2:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Meni urin bude sterilan i bez čajeva. Kad nemam odnose, nemam ni bakterije.
Apstiniram nekoliko meseci, uradim to pridržavajući se svih preventivnih mera - pranje pre i posle, puno tečnosti, pražnjenje bešike pre i posle, a sutradan bolovi, krv u urinu - E. Coli.
Živela sam normalno i imala normalne odnose dok sam svako veče (kasnije svako drugo) uzimala male doze antibiotika. Na ovom forumu se zgražavaju kada spomenem to, ali nisam uzimala na svoju ruku, već po preporuci nefrologa. Sada mi je to predložila i opšti lekar kod koje odlazim. Posećujući razne strane sajtove koji se bave ovom tematikom primetila sam da i tamo isto to preporučuju. Nemojte misliti da sada zagovaram gutanje antibiotika, naprotiv.
Mogu se ja nalivati kojekakvim čajevima mesecima, biće mi dobro sve do vođenja ljubavi, a onda ništa drugo neće pomoći - samo antibiotici.
Već mesecima ne uzimam lekove, ali isto toliko i apstiniram.
Skoro sam zaplakala kada mi je nefrolog rekla da mi bubrezi nisu mnogo oštećeni od silnih infekcija i da bih mogla planirati porodicu, samo ne znam na koji način ću moći da zatrudnim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 12:49 pm
Postovi: 2
Eserihija koli se prenosi na partnera, provereno. Moj partner i ja smo zivi primer. Problem je u losem imunoloskom sistemu.

Sto se tice belog luka i vina, pila sam oko mesec dana i do prve menstruacije mi je bilo OK. Onda sve jovo nanovo.

Sada sam na sledecem caju i solidno se osecam: 10-tak minuta prokuvam kasiku zalfije u 1 litri vode, pa skinem sa ringle i dodam po kasiku maticnjaka i kantariona. ne cedim caj, pijem 3 put na dan, a uz to jos oko 1 l caja od kukuruzne svile umesto vode. Svako vece stavljam vaginaletu kantariona sa aloje verom i mazem se nevenovom kremom. Cak sam uspela da ima odnose, a da mi se stanje ne pogorsa. No, tu je i dalje nepodnosljivo peckanje i svrab. Doduse, verovatno su i gljivice pojacale aktivnost, te se ujutro i uvece zapiram rastvorom soda bikarbone.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: