Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 26, 2008 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Hehe, mogle bismo preci na pp i tako se jadati jedna drugoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2008 2:24 am
Postovi: 6
Lokacija: Stara Pazova
e drage moje, ja se iznenadila kad sam podigla rezultat urinokulture...nema Eserihije!? ali je zato tu Enterokoka.Doktorka kaze da je to skoro isto s**nje, i da ove dve bakterije umeju da se razmenjuju,pijem AB,bolovi polako nestaju, samo jos moram da proverim briseve ako me ne prodju jajnici.
I jedan savet za sve, kada dajete urin na analizu za urinokultutu,najbolje je ne piti mnogo cajeva 3-4 dana pre toga jer ce rezultati biti u redu, nece pokazati bakterije iako su one jos tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 3:29 pm
Postovi: 41
To sto je urinokultura nekad sterilna, je zato sto e.coli ne izadje iz cahure. One negde naprave leglo - cahuru, na koju antibiotici ne deluju. I kad opet padne imunitet, one pocnu izlaziti odatle. I tako moze celi zivot!!! Strasno. U stvari uroloski cajevi i ne ubijaju bakterije, vec samo pomazu njihovo izbacivanje.
Da vam ja ne tupim puno, evo vam link sa informacijama hr. lekara
http://www.medicina.hr/clanci/ponavljan ... ustava.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 3:29 pm
Postovi: 41
JecoP, treabalo bi da budes sigurna da nemas bar par meseci e.coli. Jer je ona najcesci uzrok pobacaja. Mislim da je to da ti se desi prekid trudnoce veca tragedija, nego da ne ostanes trudna. Pokusaj sa vinom i belim lukom napitak - nadji na ovom forumu. Pij to mesec dana i vidi da li ce ti pomoci. A istovremeno i tablete i caj od susene brusnice /ne u kesicama/. Ako meni ova terapija pomogne za par meseci - dacu vam podatke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 3:29 pm
Postovi: 41
Iwa, i kod mene su strasni bolovi i pecenje kao vatra ziva kad se ona prenamnozi. I strasna drhtavica, takodje. Neizdrzivo!!! Ovo blago peckanje sad mi dodje kao nista naspram toga. A tacno je da pomaze sto vise tecnosti. Valjda se smanji koncentracija, pa ne boli toliko puno. Znam tacno o cemu pricas, ali nemoj se odricati vodjenja ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 3:56 pm
Postovi: 9
vec nekoliko godina se patim s E.coli. imam pa popijem antibiotike pa nemam, pa sve tako u krug. nisma do sad isla kod urologa, sve sam resavala sa lekarom opste prakse :o I evo od sutra pocinjem s ciprocinalom, pocela sam da pijem neki sirup od brusnice (celasa).
inace, pre sam imala onaj grozan osecaj oce piski nece piski, ovaj put nista - samo znam da je tu :evil: i rezultati su to potvrdili.
da li je neophodno da se obratim nekom urologu, iako moj lekar nije do sada smatrao da je to neophodno? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
alexan, uvak je dobro konsultovati specijalistu, jer uzrok ponavljajućim infekcijama može biti neka anomalija na bubrezima, mokraćnoj bešici i dr. Ja čitav svoj život nisam praznila bešiku u potpunosti, pa mi se urin vraćao nazad u bubrege. Tek pre godinu dana sam uspela to da "popravim" zahvaljujući doktorki nefrologu koja me je jedino shvatila ozbiljno i uradila gomilu pregleda pre nego što se odlučila na određenu terapiju.
Tu moram da napomenem kako lekari opšte prakse nekad ne slušaju ili na osnovu nekih svojih pretpostavki postavljaju dijagnozu i propisuju neadekvatnu terapiju. Kada sam imala pretposlednju infekciju nisam bila kod svog lekara, već kod doktorke koja radi u školskom dispanzeru (tada sam još studirala) pošto studentska ambulanta preko leta nije radila. Rekla sam joj da godinama muku mučim sa infekcijama i kako je uvek u pitanju bila E. Coli. Ona je samo odgovorila "Pa šta radite to? Ti si peta studentkinja koja se žali na iste simptome" i prepisala mi Hemomicin. Zgrozila sam se kada sam u uputstvu pročitala da je to antibiotik koji deluje na hlamidiju, a nikako na ešerihiju.

Pre nekoliko godina sam jednu doktorku pitala da li urološki čajevi mogu dati lažno negativan rezultat, ona je rekla da ne. Ne znam. Sve mi se čini da možda stvarno mogu, jer se konstantno nalivam kojekakvim čajevima, urinokultura sterilna, a peckanje prisutno.

Toliko sam uplašena. Čini mi se kao da više ne mogu da uživam ni u čemu u tolikoj meri kao pre. Strah od vođenja ljubavi je još veći. Zato i kažem da bi mi trebala stručna pomoć, jer nije normalno da se u toku odnosa tresem kao prut od straha ili rasplačem (i to se dešavalo). Sam čin odlažem i po nekoliko meseci do dana kada se najbolje osećam i kada peckanje nije toliko prisutno. Počeli smo da koristimo kondom, a sad je problem što u toku odnosa postanem suva, pa me sve iznutra užasno peče.
Često u šali svojoj majci kažem "Mama, ja sam stvarno degenerik". Da, često ne našalim na svoj račun, a zapravo me sve to iznutra mnogo izjeda. Ne govorim nikome o ovome, pa ni momku previše, lakše je izjadati se Vama koje ne vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 8:22 pm
Postovi: 18
Meni je brusnica dosta pomogla. Ali ne čaj, već sam je jela kandirnu pijući uz nju dosta vode, Prolom.
Trba biti uporan i istrajan.
Zato ja svako malo grickam brusnicu, jako je ukusna, već 2-3 god. infekcija se nije ponovila. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Da li si imala ponavljajuće infekcije ili samo jednu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 8:22 pm
Postovi: 18
Pa,jedno 2 god. stalno sam pila antibiotike, i ona se vraćala oko 2 mesca po prestanku uzimanja .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Super je ovaj link koji je nianimfa ostavila,ima mnogo korisnih informacija.Ko god ima hronicnih problema,neophodno je da uradi ultra zvuk,da se eliminise ta mogucnost anomalija u gradji isl.To je i meni lekarka rekla,odradila sam ga sad pre par dana,a i pre 4 godine jednom,nista oni tu cudno ne vide.Ali ima i toga,eto Iwa je taj slucaj.Iwa,zar ti nisu predlozili neko resenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Taj problem je rešen. Uzimala sam 6 meseci lek koji mi je doktorka prepisala. Sada normalno praznim bešiku, bubrezi više nisu napeti, ali je peckanje i dalje prisutno. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 3:46 pm
Postovi: 23
Kako se pravi caj od brusnice?Ja sam do sad pila brusnicu u obliku kapsula,Natural wealth,a sad sam ih kupila u biospajzu.Rekli su mi da stavljam 1 kasiku brusnice na 1l kljucale vode,ali mi je ovo nesto slabo,skoro da nije ni pustilo boju,a ni ukus nema...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
U bioshopovima ima da se kupi i gotov sok, ne sirup, nego baš sok, ali se isto razblaži vodom. Neki nemački proizvod. Ako nađeš tako nešto, uzmi, meni je odgovaralo.
Čaj sam uzimala, ali samo kao mešavinu sa drugim voćem i nisam bila zadovoljna. To je imalo izrazito crvenu boju i prepoznatljiv ukus brusnice.
Sada uzimam kapsule (Strong Nature), nekako nisam sigurna da "radi".
U Subotici ima da se kupi i Prim-Rose čajna mešavina. I ovaj čaj je dosta dobar.
Videh reklamu na tv-u za HerbaVita Therapy čaj, pa me zanima da li ga je neko uzimao i ima li efekta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 3:56 pm
Postovi: 9
Hvala Iwa na odgovoru. Videcu kako ce lecenje ovaj put da se odvija...
Tebe u potpunosti razumem, kada postoji neki problem takve vrste nije lako opustiti se, posebno u sexu... Dobro je to sto se salis na svoj racun, ali mislim da bi trebala i sa majkom i sa deckom da porazgovaras o tome. Bitno je da i oni znaju kako se osecas. Mozda ti razgovor sa nekim od njih pomogne da se opustis i rasteretis briga. Mislim da ne bismo trebale da dozvolimo da nas takve stvari ometaju u "normalnom" nacinu zivota i nekim lepim stvarima koje zivot nosi... Da li si razgovarala s ginekologom o tvom problemu? Mozda je uzrok peckanju nesto drugo...

Sto se caja od brusnice tice, tj. mesavine cajeva, ja sam ga spremala tako sto jednu supenu kasiku caja prelijem soljom vruce vode (2 - 2.5 dl). Kad vecina vockica i travka padne na dno solje, caj procedim (a vockice pojedem:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 235 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: