Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Epididymitis
PostPoslato: Ned Maj 14, 2006 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Urolog mi je dao dijagnozu Epididymitis ac.sin. in sanationem/Uromicrolithiasis sin, medjutim posle terapije tabletama Marocen, Dovicin i Cliacil, i dalje mi je epidedim ispod levog testisa bolno osetljiv na dodir i kao da je nateknut, mada sam se nesto bolje osecao za vreme terapije. Sad cekam nalaze spermokulture i ABG, ali mi nije jasno zasto terapija ne ide pre tih nalaza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 14, 2006 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Pardon, mislio sam reci - zasto terapija ne ide posle nalaza? Nisam znao da editujem post. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Pon Maj 15, 2006 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
a sta je to ABG test-dugo imam uroloskih problema i imao sam i epidimitis(valjda sam dobro napisao) nakon operacije bruha-pio antibiotike i sad pomalo tegoba imam al niko mi nije spominjao taj ABG


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 15, 2006 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Mislim da je to bakterioloski test...Kako si ti to zalecio i cime?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ehehhe...simpaticno :lol:

ABG je antibiogram tacnije u ovom slucaju : urinokultura sa antibiogramom.
Ne trazi se rutinski jer se u 95% slucajeve pogodi antibiotik s obzirom da se zna koje bakterije obicno izazivaju upale mokracnih kanala.Upala epididima nastaje kao posledica sirenja infekcije iz mokracne besike.
Eustahije,ti si ispio antibiotika da ubiju i konja a kamoli tvoje bakterije,ali sacekaj anlaz sve jedno,,,kad su ti toliko menjali terapiju dobro da su se setili da ti urade ABG.
Epididim ce ti jos dugo vremena biti otecen i bolan na dodir pa cak i kada upale vise nema.Takav je jednostavno tok bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 7:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Citiraj:
Epididim ce ti jos dugo vremena biti otecen i bolan na dodir pa cak i kada upale vise nema.Takav je jednostavno tok bolesti.


I do mesec dana!!! Nemoj da te to zabrinjava. Elevacija skrotuma, mirovanje... verovatno ti je doktor već skrenuo pažnju na to.
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 5:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Izgleda da poznajete problematiku vise nego neki specijalisti! :D
Nalaz je naravno bio negativan i opet sam otisao kod doktora jer sam bio zabrinut zbog daljih bolova, a ovaj mi se iscudio i uputio na daljnje pretrage....I onda sutradan, uvece bol je jednostavno prosao! Sad sam sav u panici da mi se to ponovo ne vrati...Nisam uopste dobio takva objasnjenja od urologa...sta je to elevacija skrotuma? Sta se podrazumeva pod mirovanjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 12:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Mirovanje je ....hm...pa MIROVANJE :lol: ...lezanje u krevetu a ne hodanje ili sedenje.

Elevacija skrotuma se radi na sledeci nacin : legnes,skines vesh,stavis krpu ili peskir na butine i preko toga izbacis skrotum.Pokrijes se cebetom da se ukucani ne cude :lol:

Ali,tebi elevacija nije potrebna jer ti je bolest IN SANATIONEM sto znaci u sanaciji..znaci da prolazi,,,elevacija i mirovanje su neophodni u akutnoj fazi.

Ali ako bi ti elevacija pricinila zadovoljstvo..ti probaj :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Au, da mi je takav doktor, ne bi izlazio iz ordinacije! Reci su ti jace od antibiotika! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 21, 2006 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
jao,to mi svi kazu :oops: :lol:

ajde..dosta zahebancije,ja sam Dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ponovo
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 11:29 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
evo mene opet-da podsetim samo -posle operacije bruha imao sam epidimitis i upalu i semenovoda i testisa i cistu 5mm i pio antibiotike-doksiciklin vise tura a jednom cak mesec dana i to stanje se popravljalo medjutim pojavio se bol-tj neki pritisak kao u besici-urolog kaze da je prostata-nije uvecana al imam dupli mlaz mokrace cesto-i dao mi je comprostu al to me nije prolazilo i onda sam prestao piti i doksiciklim i comprostu i himoral forte i bilo mi je bolje oko 2 sedmice a onda opet poceo testis i semenovod da natice i da boli na dodir-opet sam poceo sa doksiciklinom i himoralom i cini mi se da pomaze-DALI JE PROBLEM STO PIJEM TOLIKO ANTIBIOTIKA?
U medjuvremenu mi se pojavio problem sa crvenom-krvavom spermom al nakon nekoliko odnosa to se izcistilo (na kraju su bili samo kao tamni grumenceci sperme u beloj-redovnoj) sad ih skoro nema.Taj problem sam imao i ranijih godina pa sam isao kod lekara a sad nisam bas tad isao-samo je proslo?????
Neki savetuju sto cesci sex-?????
nekad mi se cini da je bolje a nekad gore-pojma nemam-
pio sam i amer caj i kao da popravlja stanje neko vreme-neznam dal da ga cesce pijem-uvin i ostali sam pio do besvesti al nisam primetio vec cesce mokrenje???
STA CINITI
AMFIBIJA_
ocekujem savet-i hvala ti unapred iako sam te vec pohvalio jos jednom -TI SI DOKTOR_SVAKA CAST


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 11:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Vaso,ne mogu da te pohvatam na svim ovim temama i da ukapiram KOJE SU TVOJE TRENUTNE TEGOBE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sve
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 10:03 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
sve su to nazalost moji problemi koji se naizmenicno smenjuju-
Bas trenutno pijem Doksiciklin 1 na dan i himoral forte-i bolje se osecam-testis i zila koja ide na gore(valjda prolazi kroz mrezicu bruha) manje me boli na dodir i smanjuje se otok skoro da ga nema-al me zeza navodno isijas pa sam pio diklofen jutros na prazan zeludac i posle par sati mi je natekla usna-kao alergija-to mi se vec desavalo povremeno-obicno kad pijem vise lekova i cak multivitamine- pa sam popio ketotifen-protiv alergije-a kad prstanem da pijem onda se pojavljuju tegobe sa testisom,prostatom isijasaom itd.Bas sam u corsokaku-i bensedin sam pio i ranisan -ma jedno prodje drugo dodje a kao svi nalazi uredu-Neznam sta da radim -i kod doktora ako idem krece sa ispitivanjima ovog onog i na kraju se smiri sve-u principu-U svakom slucaju sam u nekom zacaranom krugu?????
Hvala ti na trudu da makar procitas-ako nije problem da kazes gde radis i da dali bih mogao doci na pregled-VELIKO HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Ti ces se razboleti od toliko lekova!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 06, 2006 3:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 6:57 pm
Postovi: 16
Pre 20 dana sam imao neprijatan bol, konkretno bol pri dodiru u predelu levog hemiskrotuma, a nalaz kaze - levi epididim u predelu repa lako zadebljan i odvaja se od semenika...i onda me je doktor uputio da uradim bris uretre na chlamy.trachomatis, ejakulat na ureapl urealyt, mycopl. hominis, i ejakulat nsa trich vagin, gljivice i naravno da dodjem na kontrolu sa nalazima......i onda je prekosutra bol jednostavno prosao kao da ga nikad nije bilo i ja sve to nisam uradio!.........Medjutim sad, posle 20 dana, bol je poceo da se vraca ............i sad cu otici da sve to uradim, samo mi nije jasno zasto se to sad vratilo?? Da li nije bolest bila dovoljno zalecena ili ima uticaja i moj partner, moja devojka?? :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: