Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Desni testis
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Lijep pozdrav.

Već 7 dana imam problem sa desnim testisom.
Simptomi su sljedeći:
- Kada diram skrotum cijeli podignem oba testisa, ili ih maknem u stanu, zna se desiti nelagoda u desnom testisu, odnosno desnoj strani skrotuma.
- Dok hodam, kao baš da osjetim da imam desni testis, koji je nekako čudan ili nelagodan pri hodu, ne mogu to opisati kao bol. Dok lijevi i ne osjecam.
- Mnogo puta do sada sam uzimao oba testisa u ruke, i prelazio prstima preko njih, ne uocavam nikakve kvrgice ili nesto na ni jednom od njih.
- Desni testis je više postavljen u skrotumu, i kada su opusteni ako podignem penis tako da zategne skrotum, desni testis dođe ispred i iznad lijevog i lijevi je dole, malo u pozadini.
- Prema liniji skrotuma koja bi trebala biti kao podjela između lijeve i desne strane, odnosno lijevog i desnog testisa, ta linija ustvari prelazi preko desnog testisa kada su opsuteni.
- Pri ejakulaciji, ereciji i tome slicno, desni testis mi dođe skoro pa skroz desno od penisa, u slucaju da se skrotum smanji, ukruti, ili kako se vec to strucno zove.
- Desni testis nije, ili nije mnogo veći od lijevog. Lijevi mi pod rukom izgleda malo spljošteniji.
- Uzmem prstima desni testis iz skrotuma, podignem ga ka gore, pipam cijela, ne mogu nać da negdje boli sam testis na dodir, samo je nekad mesi, nekad tvrđi.
- Nisam napipao nikakve tvrde čvoriće ni na jednom od testisa, osim vena i ti stvari koje nisu na testisu.
- Neko veče sam u par navrata osjetio treperenje ispod desnog testisa, kao ttranje nečega, i malo mi je olaksalo.
- Simptome uglavnom i nemam dok lezim, nekada kada sjedim, dok se nelagoda javi u uspravnom polozaju, odnosno pri hodu.

O čemu se najvjerovatnije radi ovdje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Desni testis
PostPoslato: Pet Mar 02, 2018 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Bol je trenutno izrazena u gornjem desnom kuku, cini mi se i bubregu, jer nekad osjecam nelagodu u dijelu iznad desne lopatice i u njoj samoj.
Urin mi je ujutro tamno zut ili narandzastkast.

Osjecam nadutost u malom stomaku u sredini ako lezim na boku.

Trenutno na testisusamom po sebi nemam nikakvih problema, i ne osjecam ga dok hodam, jedino nekad belagodu pri nekom od dodira.

Je limoguce da se iz bubrega prvo odrazilo na testis, da bi kasnije pokazalo pravo zariste, odnosno bubreg, ako vec bubreg moze da boli u gornjem kuku, i nekad trzne na pokret.

Ako ima beko da odvojimalo vremena da mi pojasni moguce uzroke bio bih mu zahvalan.

Inace, imam 30g.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Desni testis
PostPoslato: Sub Maj 05, 2018 5:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Prije mjesec i pol bio kod urologa na pregledu.
Inace penzionisani urolog.

Pregledi izvrseni:
- palplacija testisa oba
- uv bubrega
- uv prostate

Poslije pregleda nije mi bilo jasno sto nije uradio uv testisa pa sam ga zvao telefonom, a on je rekao da je mogao uraditi ako zahtjecam i da ce opet, ali nikakve potrebe nema, te da to rade oni koji nisu urolozi, a poslije njih urolog opet radi palpaciju.

Nalaz je bio sve uredno.

Sedmocu dana posloje odem na ultrazvuk cijelog abdomena, ekg, krvna slika.

Sve uredno.

I kasnije na magnetnu kolonografiju, slikanje svih crijeva.

Sve uredno i tu.

Imam problem sa nadutosti, odnosno cudnim radom digestivnog sustava, ali s tim navikavam da zivim.

Naime, provlem sa nelagodom, zatezanjem, narocito zatezanjem u testisu pri ejakuoaciji, te isti tedtis bjezi dosta gore desno od penisa pri ejakulaciji.
Nekad bocne do stomaka bas ondje gdje imam nekakav problem cudnog proclacenja hrane kroz crijeva.

Testis stalno kao da mi je neko stipaljku stavio tamo iza njega na skrotum.

I da, urolog me pitao da li sam seksualbo aktivan, kako nisam bio, on je rekao da nema potrebe traziti dalje neke infekcije.

Fakticki ja uradih masu pregleda, skoro pa cijeli organizam, a i dalje testis bridi svakodnevno.

Imam osjecaj ako darnem testis ili ruzno stanem da ce zabolit, a ustvari na dodir ne boli, samo jeste da je osjetljiviji od lijevog na neke dodire, lakse se osjeti u stomaku.

Ni ja nista ne mogu pod prstima primijetiti kad god diram, nema nikakvih vidljivih promjena vec 3 mjeseca od kako ovo traje.

Ne pece me kad mokrim.

Je li moguce da testis ili neka vena, nerv, spermovod ili nesto moze da daje takav osjecaj zbog cudne gradje testisa, ili nekog zivotnog sportskog itd ostecenja u nercu ili negdje tu.

Imam osjecaj da reaguje na ejakulacije vise, ali nisam siguran.

Opet nije zahvalno, ali se pitam, jesam li trebao gurati na taj ultrazvuk testisa, osim da vjerujem palpaciji, s druge strane, nema promjena u skrotumu, u vodu otejline, izrasline, otvrdnuca, pa opet odustanem od tih misli.

Citao sam da je i preko 25% testis boloca ostalo nerazrijeseno.

Ne znam sta da uradim, ima li neko nekakav savjet, je li se neko nosi sa slicnim problemom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Desni testis
PostPoslato: Sub Maj 05, 2018 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2018 6:46 pm
Postovi: 17
Uradi i taj ultrazvuk, mozda ces se osecati mirnije i lakse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Desni testis
PostPoslato: Pon Maj 07, 2018 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онда вероватно имаш проблема са кичмом. Проанализирај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: