Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
Obzirom da su se i meni pre duzeg vremena pojavile crvene tackice na glansu (i mozda par sitnijih bubuljica) odradio sam bris glansa i bris uretre.Bris glansa je pokazao da patogene bakterije i gljive nisu izolovane, dok je bris uretre pokazao Escherichiu coli u malom broju. Da li doticna bakterija moze da izazove promene na glansu obzirom da bris glansa nije pokazao prisustvo nikakvih drugih bakterija ni gljivica.

Takodje me interesuje sta da koristim protiv ove bakterije. Na izvestaju pise da je bakterija osetljiva na Amikacin, Gentamicin, Pipemidinsku kiselinu, Ofloksacin, Ciproflosacin, Nitroxolin, Ceftriakson i Trimetoprim+Sulfometoksazol. Sta koristiti i kako.

10x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 12:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ako nisi radio urinokulturu,potrebno je i to da uradis !
Moze i eserihija iz uretre da da promene na glansu,jednostavno,mozda bris nije pravilno uzet.

Sto se tice antibiotika,bolje sacekaj i nalaz urinokulture pa onda.
A ako neces to da radis (ja savetujem da odradis) uzmi neki od sledecih lekova :Amikacin,Baktrim,Pipem,Ciprocinal i pij 10 dana po uputstvu za koriscenje tog leka.Naravno,ako nisi alergican na te lekove !!!! Posle toga sacekaj jedno nedelju dana pa opet daj bris i urinokulturu da vidis da li je antibiotik delovao.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 7:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
@ Vragolasta Amfibija

Zasto se radi urinokultura ako je bris uretre vec pokazao prisustvo bakterija ?

btw. Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 2:48 pm
Postovi: 4
Ja sam skinula kondilome. Decko je sumnjao da ih ima, jer je primetio neke sitne tačkice.
Bio je kod urologa, koji mu je rekao da to nisu kodilomi, nego blaga kao iritacija kožice, kao neka reakcija, da je bezopasno, da to svaki muškarac ima.
Ali, na izveštaju piše: bowen papulosis. Šta to znači?
Samo to piše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 7:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
supergenije je napisao:
@ Vragolasta Amfibija

Zasto se radi urinokultura ako je bris uretre vec pokazao prisustvo bakterija ?

btw. Hvala na odgovoru.

pa da vidis odakle bakterije tu,posto nikako da ih otklonis,znaci da se stalno naseljavaju od negde.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
cokolada je napisao:
Ja sam skinula kondilome. Decko je sumnjao da ih ima, jer je primetio neke sitne tačkice.
Bio je kod urologa, koji mu je rekao da to nisu kodilomi, nego blaga kao iritacija kožice, kao neka reakcija, da je bezopasno, da to svaki muškarac ima.
Ali, na izveštaju piše: bowen papulosis. Šta to znači?
Samo to piše.

To su virusom izazvane promene u predelu genitalija.Vrlo cesto se mogu pomesati sa kondilomima.Put prenosenja je najverovatnije seksualni,znaci slicno kondilomima.
Lecenje se treba sprovesti i lokalno je,znaci deluje se direktno na promenu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 20, 2005 1:11 pm
Postovi: 36
Zaboravih da pitam, da li se prilikom ispitivanja brisa uretre na bakterije i gljivice radi i test na Hlamidiju ili ne ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ne,taj test se radi posebno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 2:48 pm
Postovi: 4
To su virusom izazvane promene u predelu genitalija.Vrlo cesto se mogu pomesati sa kondilomima.Put prenosenja je najverovatnije seksualni,znaci slicno kondilomima.
Lecenje se treba sprovesti i lokalno je,znaci deluje se direktno na promenu.[/quote]

Hvala na odgovoru!
Njemu je receno da se to ne leci.
Kakva vrsta lecenja se sprovodi?
Da li mislite da treba da se opet pregleda kod nekog drugog urologa?
Inače, to mu se nalazi samo na rubu glavica, znači kondom prekriva..tako da meni ubuduće neće škoditi, ali ne bih da mu se to proširi i iskomplikuje i naškodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 4:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Da,treba da se javi drugom urologu.
Mozda ce on reci da je nesto drugo u pitanju,jer reci da su to bowen-ove papule i reci da se one ne lece je malo neozbiljno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 15, 2009 2:48 pm
Postovi: 4
Jao, dobro. Onako bi bilu suviše lepo da bi bilo istinito. Urgiraću da ode na još 1 pregled kod nekog drugog lekara. Smorila sam se sad.. Taj lekar važi za jednog od boljih. Zar baš na mom dečku da pogreši?!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Eh,pa ne mora da znaci da je pogresio,neka tvoj decko ode kod drugog urologa po drugo misljenje.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Molim vas!!!u februaru je moj suprug isao kod urologa zato sto su mu se pojavile bele tackice po penisu koje su se nakon par dana kao otvorile i to su bile kao crvene ranice koje su se gnojile tada je urolog rekao da mogu i ja da uradim briseve na ureaplazmu,mikroplazmu i hlamidiju(kao ako ja to nemam da nema ni on DA LI JE TO TAČNO)rezultati su svi bili ok pa je urolog rekao da je to od antibiotika koje je pio,elem njemu se to često pojavljuje nekada baš kada je koristio antibiotik(zbog zuba)nekada kakad je imalo prehlađen a desi se i bez bilo koja ta dva slucaja da se pojavi.dali neko mozda zna sta bi to moglo da bude i kom lekaru da se obratimo(urolog,dermatolog itd. )vec duze vreme pokusavamo da ostanem u drugom stanju(kod mene su svi brisevi u redu i sve sa zenske strane)i interesuje me sta dalje,da li neko ima neki savet sta pokusati??

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Potrebno je da se javi dermatovenerologu ali pre nego sto ode kod njega,mora prethodnih 10 dana da bude bez bilo kakve terapije tih promena.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 13, 2009 2:31 pm
Postovi: 4
imam problema sa aknama i poceo sam prije mesec dana da pijem doksiciklin. kad sam poceo terapiju posle 15 dana su mi se pojavile crvene tackice na glavicu i crvenilo na kozici oko glavica i trajalo je 7 dana i cini mi se da se sve maklo,ali posle 15 dana ponovo se javlja,ali duplo manje nego prvi put.i svremena na vreme kao da se glavic guli! belo oko njega! nista me ne boli,ali sam se bas prepao! zvao sam dermatologa sto mi je prepisao tu terapiju,ali mi kaze da to nema nikakve veze!

zna li ko o cemu se radi????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: