Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 29, 2011 2:49 am
Postovi: 1
Evo i ja imam isti problem kao Lamukafija , takve tackice imam bukvlano od kada znam za sebe .. I zanimame i ako pise da nema potrebe za skidanjem , da li postoji neki nacin ? Posto bih stvarno zeleo da ih se otarasim .. !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 5:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
@radoznalac: nakon pranja svakako osusiti...inace one prirodne izlucevine sto se nakupe ispod mogu usled lepljivosti da dovedu do iritacije...ako ima problema lubrikanti svakako mogu da pomognu...

@theproblem: radi se o nekoj upali, sad da li je infektivne prirode ili usled iritacije/povredjivanja ne mozemo da znamo...za sad samo dobro odrzavaj higijenu onako kao sto je mnogo puta ovde vec spomenuto i izbegavaj iritaciju i povredjivanje, pa ako se ne smiruje onda se javi na pregled...

@Currious: to nije nikakva bolest, kod nekih muskaraca se jednostavno javi, ne treba uklanjati...o uklanjanju iz estetskih razloga mozes da se raspitas kod nekog dermatovenerologa koji se eventualno bavi takvom procedurom, a radikalniji nacin bio bi uklanjanje cele kozice (cirkumcizija) sto bas samo za tu svrhu ne preporucujem...najbolje je da zaboravis na te promene i uzivas! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 11:47 pm
Postovi: 5
Doktore, ja imam nekoliko tih belih bubuljica vec duze vreme ali sam primetio sada da se jedna uvecala dosta i pocrvenela. Mozes li mi reci je li to normalno i da li ce proci samo od sebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
odgovor je u drugoj temi, a verovatno je to vec proslo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 01, 2011 12:03 am
Postovi: 1
Pomagajte ljudi! Do sad nisam imao seksualne odnose. Nakon masturbacije pojave mi se neke krvavo crvene tackice na glavicu. Niti bole niti svrbe. Traju nekoliko sati i onda nestanu. To je trajalo mozda mesec dana i onda samo proslo. Za to vreme nisam posetio lekara. I sad su mi se opet pojavile. Video sam u predhodnim komentarima da moze biti od nerpikladnog donjeg vesa da tako kazem, i mislim da je od toga. Ja sam rukometni golman, svaki dan imam treninge i obavezno nosim zastitu od cvrste plastike. Tackice su nestale za vreme pauze od treninga, koj i dalje traje, ali sam ovih dana nosio neke sumnjive bokserice pa je mozda od toga. Da li sam u pravu? Mada tackice nisu jedine, pojavi se i neko crvenilo, nije toliko izrazeno ali uocljivo, na vecjem delu glavica (ima sirinu i duzinu, nije samo tackica to ocju da kazem :P ) a nekad i na kozici koja ga pokriva. Sta to moze da bude? Ako treba, poslacju sliku. Hvala unapred :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 01, 2011 12:35 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, ja imam slican problem kao i korisnik theproblem.. Imam crvene tackice po glavicu, msm nisu tackice vec je to kao neko crvenilo koje je povezano.. Pojavilo mi se pre 5 dana i prekjuce se sklonilo.. I penis mi je mnogo olaavio i ispusta neke gadne mirise.. A ispusta i neke tecnosti i kad god ispusti ja to osetim.. A te tecnosti prave neke bele mrlje po gacama i smrde pa cesto moram da menjam gace.. Imam i ja par uskih bokserica koje nosim mozda je i zbog toga ?? pls odgovorite..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 01, 2011 12:35 pm
Postovi: 4
i da zaboravio sam.. Uvek kad hocu da mokrim nemogu iz prvog mlaza, vec 2-3 puta pocne izbaci malo pa tek onda veliki mlaz..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 9:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
crvenilo moze biti zbog iritacije, ali i zbog infekcije...bele mrlje u vesu mogu biti od presemene tecnosti i semene tecnosti koje su normalna pojava, ali i kod infekcija kad postoji iscedak...neprijatan miris moze postojati kod neredovne higijene, ali i kod infekcija...znaci moze biti i normalno ali i infekcija, a to na slepo ne mozemo da znamo, javite se na pregled...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pet Sep 16, 2011 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 12:12 am
Postovi: 12
Evo mog problemčića, post će biti malo poduži ali se nadam brzom odgovoru! :)
Elem, na sredini penisa (kada se povuče kožica) imam 2 izrasline. Male su, ne bole, ne pucaju niti peku. Imam ih otkad znam za sebe, sećam se da su me kao dete to jako istraumiralo kada sam ih video. Nalaze se sa leve i desne strane i simetrične su. Sad ne mogu da se setim, ova sa desne strane se možda pojavila kasnije, uglavnom - ona sa leve je sigurno bila tu sve vreme (od negde 3-4 razreda osnovne). Evo i slike:

Leva strana:

http://i.imgur.com/XEz7e.jpg

Desna strana:

http://i.imgur.com/lDxgx.jpg

Još jednom napominjem, kvržice su simetrične.
E sad, zašto se ja brinem oko nečega što mi ne predstavlja problem?
Naime, moja devojka je bila na ginekološkom pregledu i doktorka je napipala nešto, za šta misli da je kondilom. Još ne znamo šta je, čekamo rezultate PAPA testa. Ona je radila PAPA test u novembru, pre toga nije imala odnose 5 meseci i nalaz je bio čist (idealan). Pre mene je bila samo sa jednim dečkom, naravno sa zaštitom. Prema tome, po svoj logici jedino je mogla dobiti kondilome od mene. Međutim, ona je meni bila prva i svaki put smo koristili zaštitu (znam da ne vredi mnogo protiv HPV-a, ali je uvek bila tu), što znači da ih ja nikako nisam mogao dobiti seksualnim putem, jer meni je prvi put, a njeni nalazi su bili uredni. Međutim, u jednom trenutku sam se setio ovih kvržica i živ sam se isprepadao! Još na sve imam par bradavica na šaci, podlaktici i na peti jedne noge, u jednom momentu sam bio siguran da je to uzrok, ali drugar sam medicinskog fakulteta mi je rekao da ta vrsta HPV-a ne izaziva kondilome, da to pospaljujem i ne brinem. Tako da mi je sumnja pala na ove kvržice, iako ih imam praktično ceo život. Čitajući po forumu, video sam da to mogu biti i lojne žlezde, koje su bezopasne, osim što kvare estetski doživljaj. Napominjem da planiram da odem kod urologa za 15-ak dana, pošto sam trenutno na terapiji zbog gadne upale mokraćnih kanala (presekla me je klima znojavog), pa kad odem na kontrolu priupitao bih ga u vezi ovoih kvržica. Informacija mi treba samo da se malo smirim i da, ako ikako mogu, saznam barem okvirno šta je po sredi.

Hvala unapred na odgovoru! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
savetujem da se to uzivo pogleda, moglo bi se raditi i o kondilomima ili samo o nekim neinfektivnim promenama...ako su kondilomi trebalo bi to pecnuti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Uto Sep 20, 2011 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2011 10:40 pm
Postovi: 5
Da li je canesten dobra krema za crvene tackice i svrab na glavicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ako su uzrok gljivice, da...Canesten je antigljivicni lek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 24, 2011 1:10 pm
Postovi: 6
Imam slican problem :D isto su mi izasle crvene tackice ,ali posle seksualnog odnosa,vec vise puta tako,ranije je su se povlacile posle 1h i manje,ali sada ih imam 3 dana,i ne povlace se... :O Do cega moze biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Ned Okt 30, 2011 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 8:42 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima... Imam problem koji me muci vec duze vreme. Pojavila mi se jedna crvena tacka na glansu penisa, precnika 3 do 4 mm. Ne siri se dalje, samo se povremeno isperuta, kao i predeo ispod glansa nakon masturbacije. Ne svrbi me i ne pece samo je koza glansa, bas tu gde je ta tacka, nekako glatkija i sjajnija. Da li neko zna sta bi to trebalo da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CRVENE TACKICE NA PENISU !!!
PostPoslato: Pon Nov 07, 2011 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Deki91, jesu li se povukle? ako se brzo povlace to je samo usled iritacije, i to je normalno, ako nesto duze potraju mozda je iritacija bila veca (grublji seks, duzi, "suv")...bitno je voditi dobro higijenu i izbegavati dalju iritaciju dok se trenutna ne smiri...ako bas ne prolazi mozda se radi o nekoj infekciji, u tom slucaju se treba javiti lekaru...

Diger, mora se pogledati kako to izgleda, ne moze se na slepo sa sigurnoscu reci sta moze da bude...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: