Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
....ocigledno da je citava stvar in sanationem...a EHO u proceduri.
ZAKAZANO ZA SEPTEMBAR PO VAMA ZNACI U PROCEDURI :o PA SADA JE JUN, POBOGU!!!!!!!! :o VI KAO DA RADITE U PIO-FONDU (PENZIJE SU U PROCEDURI, BICE DOGODINE :lol: :lol: :lol: )
Sto se tice termina ITU krajnje je uopsten i obuhvata sve: od cistitisa do pijelonefritisa, Inace nisam video leukocitne cilindre u nalazu urina pa da govorimo o pijelonefritisu
ZATO POSTOJE SUBSPECIJALISTI, PA SE POSTAVI KONKRETNA DIJAGNOZA CISTITISA, PIJELONEFRITISA I TD, KAO STO JE ANGINA PECTORIS ZA LEKARA U DOMU ZDRAVLJA NAJCESCE ANGINA PECTORIS A ZA KARDIOLOGA JE STABILNA ILI NESTABILNA, STO DRASTICNO MENJA TERAPIJSKI PRISTUP. INACE, JAVITE KADA DOBIJETE NALAZ LEUKOCITNIH CILINDARA U URINU KOD PIJELONEFRITA :lol: JA IH LECIH DO SADA JEDNO 10000000 I NE VIDEH TE CILINDRE :lol: ZNAM, ZNAM JA DA TO PISE U KNJIGAMA ALI U PRAKSI..... :roll: CISTO DA ZNATE, DIJAGNOZA PIJELONEFRITA SE POSTAVLJA NA OSNOVU LEUKOCITURIJE, BAKTERIURIJE, VISOKE FEBRILNOSTI I BOLOVA U LUMBALNIM LOZAMA UZ JOS STO-STA ALI SE NIKAKO NE CEKA NALAZ LEUKOCITNIH CILINDARA!!!!!! DA PONOVIM - NE LECI SE LABORATORIJA VEC PACIJENT!
Ja se ne preslisavam ovde ,i opet nisam bas najsigurniji da ste prethodne postove pazljivo procitali kao i da niste ispratili temu od pocetka, jer ja ponavljam kao papagaj...
PAZLJIVO SAM PROCITAO, PA AKO NIKO NIJE POMENUO IVU, VEC STE SAMI POMENULI PA SE O TOME RASPISALI NASIROKO, ONDA NE ZNAM KAKO SE TO MOZE SHVATITI OSIM KAO PRESLISAVANJE :wink: INACE, NE ZNAM CEMU IVU U KONKRETNOM SLUCAJU :wink:
Sve ovo vase pisanije stoji ako nadjete hidronefrozu pa radite IVU kao dalju dijagnostiku.A sta ako na EHO nema hidronefroze??Tada sigurno necete raditi IVU.Ili mozda hocete??
PA UPRAVO VAM TO I KAZEM, VASA DEBATA O IVU JE INTERESANTNA ALI U KONKRETNOM SLUCAJU NE VIDIM RAZLOG DA STE UOPSTE I SPOMENULI TU VRSTU DIJAGNOSTIKE.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa ako vi mozete popraviti situaciju u zdravstvu ja vam predlazem da se prihavatite tog izazova i unapred se radujem povisici.Sto se lekara opste praxe tice kako kome su bitne nijanse imate i specijaliste koji ne obracaju paznju na nijanse a mnogi imaju i akademska zvanja.Osim toga kad vec navodite da cilindri nisu validni kako preko foruma mozete znati da je visceralni bol u lumblanom predelu od bubrega ili uretera obzirom da postoji preklapanje ovih Haedovih zona a niste bili u mogucnosti da pogledate pacijenta(osim ako nemate sposobnost telepatije pa se preko njegovog usernaema mentalno povezujete sa njim :lol: :lol: :lol: ).Opet niste pazljivo citali IVU na osnovu EHO nalaza ja znam sta sam pisao.Znate li vi sta sam ja pisao?? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Pa ako vi mozete popraviti situaciju u zdravstvu ja vam predlazem da se prihavatite tog izazova i unapred se radujem povisici.
NISAM U PRILICI DA POPRAVLJAM SITUACIJU U ZDRAVSTVU ALI PACIJENT MOZE DA PLATI PREGLED A NE DA CEKA SEPTEMBAR.
Sto se lekara opste praxe tice kako kome su bitne nijanse imate i specijaliste koji ne obracaju paznju na nijanse a mnogi imaju i akademska zvanja.
NISAM REKAO SPECIJALISTI, VEC SUBSPECIJALISTI. IMA TU RAZLIKE :lol:
Osim toga kad vec navodite da cilindri nisu validni kako preko foruma mozete znati da je visceralni bol u lumblanom predelu od bubrega ili uretera obzirom da postoji preklapanje ovih Haedovih zona a niste bili u mogucnosti da pogledate pacijenta(osim ako nemate sposobnost telepatije pa se preko njegovog usernaema mentalno povezujete sa njim :lol: :lol: :lol: ).
NE, NISAM TELEPATA, VEC SE VRLO LEPO UKLAPA KLINICKA SLIKA SA LABORATORIJSKIM NALAZIMA. TAKODJE NISAM REKAO DA SU CILINDRI NEVALIDNI, SAMO DA POSTOJI RAZLIKA IZMEDJU HIJALINIH KOJI SU NEVALIDNI I NEKIH DRUGIH KOJI SU VRLO VALIDNI ALI NEMAM VREMENA DA SE NA FORUMU OKO TOGA ZAMAJAVAM, ZA TO POSTOJI SPECIJALIZACIJA, PA SUBSPECIJALIZACIJA, PA SE NAUCI.....
Opet niste pazljivo citali. IVU na osnovu EHO nalaza. ja znam sta sam pisao.Znate li vi sta sam ja pisao??
ZNAM STA STE PISALI. NAPISALI STE UZ, PA U ZAVISNOSTI OD UZ-NALAZA DA SE URADI IVU. A ONDA VEROVATNO (PREDPOSTAVLJAM) U ZAVISNOSTI OD IVU PREDLAZETE - ANTEROGRADNU ILI RETROGRADNU PIJELOGRAFIJU, PA MOZDA DINAMSKU SCINTIGRAFIJU SA SEPARATNIM KLIRENSIMA ILI STATICKU SCINTIGRAFIJU ILI RADIORENOGRAFIJU ILI MOZDA CT ILI MULTISLAJSNI CT SA ILI BEZ KONTRASTA PA ..... VIDITE DA SAM SHVATIO :lol: :lol: :lol: JESAM LI NESTO ZABORAVIO? :lol: :lol: :lol:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da za ovo poslednje ste zaboravili ureteroskopiju sa biopsijom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Biopsijom cega?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ako niste znali iu tumor uretera bio on benigni maligni,lejomiom ,papilom,karcinom moze uzrokovati subokluziju i okluziju uretera i ispoljiti se hidronefrozom i renalnom kolikom i hematurijom.Uvescemo i ureteroskopiju onako formalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ma znao sam, samo mi nije palo napamet da cete otici bas tako daleko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Jaoooooo! :( Pa sta je ovo? Na kraju cete me sahraniti, a ja samo htela nekoliko bezazleih informacija! :roll: Nisam znala da forum sluzi i za strucna prepucavanja... Zao mi je sto vidim da se doktori ovako ``caste `` medjusobno. Ja vas i onako pola ne razumem... Ali uzmite u obzir da ipak pricate o zivom bicu, i to mladom... I da ljudi na forum uglavnom dolaze po informacije njima razumljive, a ne postavljaju teme da bi doktori pisali svoje disertacije (ponovo) o tome... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa batina ima dva kraja a ja umem da se zanesem zaista,inace vi odradite kako je odredjeno pa se kuckamo.Inace ovo pisanije se ne odnosi na vas ovo je cisto akademski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Toliko jos mogu da razumem, ali nije prijatno za citanje. Posecivace ovu temu jos ljudi sa slicnim problemima, pa... :o :o :o
A ja znam sta mi je ciniti. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Evo mene nešto ranije...
U međuvremenu sam završila terapiju ( u petak ), tog dana sam i dobila menstruaciju. Međutim, dva dana pre javio se bol u levoj preponi, tačnije, u tačno jednoj tački na preponi. Mislila sam da ima veze sa menstruacijom i da će nestati kada počne, ali nije. Bol nije onakav kako ste Vi opisali. Ne širi se i nije oštar. Više kao da sam nagnječila tu tačku, a nisam. Na dodir baš boli, a ne osećam nikakav otok ispod. Izraženiji je kada ustanem ili duže hodam.
Ako može neko usmerenje pre nego što obavim ultrazvuk i ponovo odem na vađenje krvi i urinokulturu. Povezala sam to sa svim ovim što mi se desilo prethodno,pa... Da li da odem ponovo kod doktorice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 8:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Mozda pre kod ginekologa,obzirom da je bio pre menstruacije moguce da je bol posledica ovulacije tj.pucanja De Grafovog folikula.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Svakako cu uskoro kod ginekologa...A mozete li mi malo pojasniti to sto rekoste? Ima li razloga za brigu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 10, 2007 5:08 pm
Postovi: 33
Ultrazvučni nalaz svih abdominalnih organa je uredan. Posle mokrenja zaostaje minimalna količina urina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 5:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Eto tako infekcija sanirana, nema ni hidronefroze niti rezidualnog urina da bi bila indikovana bilo kakva dalja ispitivanja.Nego sta je izolovano urinokulturom??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: