Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Da li je infekcija prisutna moze se proveriti samo novim laboratorijskim ispitivanjem.Sacekaj da prodju praznici pa odi na kontrolu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
upalice jos imas,neki proces jos tece, terbalo bi neke druge antibiotike da pijes po antibiogramu tvome....
krv ne moze da se "ustoji" jer se resorbuje i razgradjuje....ako je u pitanju krv....jer je to u tragovima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ponovo na stari problem
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
nazalost, ponovo sam se vratio na stari problem.

ponovo skoro da nema ejakulata, a samim tim nema ni braon boje istog. nisam uzimao nikakve ljekove, jednostavno je prestalo samo od sebe:(

popricao sam sa urologom, koji je rekao da ne brinem i tako to , i da je cesto tesko otkriti uzrok...

ali mene bas muci i dalje moj osnovni problem. vec 3 mjeseca imam problema sa skoro nepostojanjem ejakulata, a posle pojave obilne kolicine(ejakulata) u braon boji, ostao sam totalno zbunjen. sada kada se se sve vratilo na staro, ne znam sta da mislim.

sada ponovo ne mogu da dam uzorak za spermokulturu i nerviram se sto to nisam uradio kada se javio braon ejakulat( bila je Nova Godina, a ja sam bio daleko od bilo kakve laboratorije)



razmisljem da uzmem na svoju ruku neki antibiotik....sad ovo zvuci skoro kao suicidno:)

da li je moguce da moja supruga ima istu bakteriju (ukoliko je bakterija uzrok) a da je javljanje ejakulata bio rezultat nekog zalijecenja posle antibiotika, a da se sada ponovo vratilo (putem odnosa)?...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: strasno zabrinut
PostPoslato: Pon Feb 11, 2008 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 17, 2007 3:08 pm
Postovi: 10
Trazim pomoc....

Jos nisam rijesio problem.

Nemam ejakulata vec tri mjeseca ( samo vodenasti, sto su mi objasnili da je iz prostate)...
Ima jos toga za reci, ali sam, to napisao u mailovima do sada.

Sada sam uradio analize tog vodenastog ejakulata i rezultati kazu da u njemu nema spermatozoida i da ima masa bakterija.

U urinu takodje nema spermatozoida ( gledalo se da li je retrogradna ejakulacija).

Pronasao sam mladog ali mislim dobrog urologa na Uroloskoj klinici KBC, preko veze, ali mi nije bas lako doci do njega. Brinem se da jos cekam... Znam da u medicini nema brzih odgovora, ali sam strasno zabrinut.

Pitanje je :

Da li mi mozete nesto reci, sta to moze da bude kod mene?

I da li znate nekog dobrog urologa koji radi privatno, da odem kod njega, ako ne uspijem zakazati na Uroloskoj klinici?

Puno hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BIG PROBLEM nema sperme pri ejakulaciji
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 9:43 am
Postovi: 1
Poštovani.
Moj muž ima sličan problem kao i marko81.
Naime prije otprilike 1,5 mjeseca odjednom mu je nestalo u ejakulatu sperme (pri ejakulaciji izbaci samo manju količinu vodenastog sadržaja). mogući povod je bio da ga je u tom periodu nekoliko puta malo žignulo (2-3 dana) u predjelu iznad anusa i nekoliko dana poslije (čini mi se) pojavio se problem.
nalazi su svi u redu koje je radio (PSA, urin, ultrazvuk abdomena i karlice, nalaz krvi (jedino sedimentacija je na gornjoj granici-20, a crp u redu).
Urolog mu je propisao nakon nalaza 10 dana dva puta dnevno doksiciklin i narednih 10 dana jedan puta dnevno, te da nakon toga uradi spermogram (bez spermokulture, jer kaze da će se to lako riješiti ako je u redu spermogram).
Kaze da je mozda zbog upale slijepljen kanal kuda ide sperma, ali da to ne vjeruje. Za sad (5 dana nakon terapije nema još i dalje sperme.
Da naglasim da nema nikakvih tegoba,osim onog što je prethodilo pojavi problema i što je prije nekih 10-15 dana imao blagu povremenu tupu bol u predjelu iznad anusa.

Pitanje: 1. da li je doktor pogodio terapiju

2. kako se liječi inače ako su zatvoreni kanali kuda ide sperma

3. nekakav prijedlog šta dalje (koje nalaze)-doktor koji mi je radio ultrazvuk kaže da on moze još da uradi, ako ja hoću, pregled ultrazvukom kontrastom urina i sperme.

Još da napomenem, a mozda je bitno, da je prije nekih 2,5 mejseca imao otok limfnih žlijezdi na vratu (par dana), nakon čega mu je vjerovatno pao imuni sistem, te je dobio herpes zoster, nekoliko virusnih infekcija usta (afte) i sad ove probleme. Prije 2 godine je imao problem da mu je sperma bila nekih 10-15 dana braon boje i prošlo je samo od sebe, te smo nakon toga dobili bebu i želimo ih još, samo da se problem riješi.
HVALA NA BUDUĆEM ODGOVORU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BIG PROBLEM nema sperme pri ejakulaciji
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moguce je da se radi o infekciji...da li je pogodio terapiju ne moze da se zna bez uradjene kulture i antibiotika, mozda je to prvo trebalo da uradi, ali videce se kakav je efekat te terapije...uraditi spermogram i spermokulturu svakako, tu su i druga testiranja na infekcije (brisevi)...
tek nakon postavljene dijagnoze odlucuje se za odgovarajuci nacin lecenja...
ako su zatvoreni kanali semenih kesica onda se sperma nakuplja u njima, to bi se videlo na ultrazvuku...
pored testiranja na infekcije kontrolni pregled ultrazvukom takodje treba uraditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BIG PROBLEM nema sperme pri ejakulaciji
PostPoslato: Uto Feb 09, 2016 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2016 2:55 pm
Postovi: 1
Dobar dan.
Od pre neki dan mislim da imam isti problem, ustvari prvo kad treba da odem da uriniram treba mi najmanje 10-12 seundi da pocne. A evo i nema sperme pri ejakulaciji.
Bio sam kod maticnog doktora i napravio urino test i sve je ok. Danas sam bio na test krvi pa da vidimo.
Moze li mi neko reci o cemu se radi. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BIG PROBLEM nema sperme pri ejakulaciji
PostPoslato: Sre Feb 10, 2016 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Какав ти је млаз мокраће? Јак или слаб? Да ли се мокраћа распршује док мокриш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: