Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Ned Apr 21, 2019 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Aco hvala ti sto si odvojio vreme da me posavetujes i pogledas slike.

Da bas je veca iritacija, najveca od kad mi je sve to pocelo. Cak nekad kad ga brisem da bi ga osusio pojavi se tackica krvi.

Krenuo sam da ga ispiram sodom bikarbonom odmah ono vece cim si mi odgovorio na prvi post, juce sam ga ispirao 3 puta dnevno i to po 10 minuta, ostavim ga konstantno u casi sa vodom i sodom bikarbonom (nadam se da nije mnogo). Dok stoji tako primetio sam da se od penisa razdvaja kao neka bela nit, kao zavese neke da se prave, i tako se odvoje i odu do zidova case.
Inace ne pecka me dok je u rastvoru. Jedino u toku dana u nekoliko navrata mi se javi kratak svrab/peckanje. Ne pecka me dok mokrim.

Sutra idem da kupim fizioloski rastvor, pantenol mast. A ovu propolis kremu cu naruciti preko linka koji si mi poslao, ako nema u apoteci.

Ako imas jos neki savet za mene, sta bih mogao jos da ucinim, slobodno mi javi. Vidim da si na ovom forumu pomogo puno ljudi, hvala ti i na njihov red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Apr 22, 2019 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пенис је боље да не бришеш већ евентуално мало потапкаш тоалет папиром.

То што ти се "одваја" скоро сигурно су гљивице, вероватно кандида. Оне се тако шире и размножавају. Да ти раствор соде није слаб? Раствор соде мора да буде клизав када га прстима "протрљаш".

Користим "Ц" соду бикарбону у паковању од пола кила и колико сам испробао остале, она је најбоља а и цена је сасвим у реду.

Верујем да тај искоришћен раствор соде бациш. Чашу треба добро да опереш и најбоље је да једну исту чаши/посудицу користиш у те сврхе. Можда је најбоље да после испирања пениса течност проспеш и у чаши оставиш нову воду са содом, а када ти чаша буде поново потребна да то проспеш и направиш нови раствор за испирање. Нисам паметан шта је најбоље код тако јаке инфекције у смислу дезинфекције чаше.

Испирање од 10 минута је одлично. Добро је да имаш стрпљења. Можда можеш мало да пробаш врхом прста благо да истрљаш површину коже како би се наслаге лакше скинуле.

Повремен свраб значи да ране зарастају.

Прополис маст може да се купи само у неким продавницама здраве хране.

Не знам шта бих ти више рекао. Води рачуна о хигијени приликом "третмана". Не би ваљало да ти кандида уђе у очи или нос.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Apr 22, 2019 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Kada ga susim ja ga potapkam nezno tuferom za skidanje sminke, to mi je nekako bolje od vate koja moze da ostavi tragove.

I meni je padalo na pamet da je kandida, gledao sam neki test sa ispitivanjem pljuvacke u casi vode, i ako se odvaja ovo belo, to je valjda kandida. Trazicu da radim bris na kandidu/gljivice.

Ja sam kupio one u maloj kesici, pa sam njih stavlajo. Uzecu onda tu u vecoj kesi, video sam da ima u nekoj prodavnici. Verovatno mi je slab rastvor, nisam osetio da je klizav, pojacacu dozu.

Sto se tice casice i higijene, tu perem ruke posle pipanja bilo cega, gledam da bude cisto sve. Imam 2 case, u jednoj pravim rastvor, pa ga presipam u manju, poruculansku za kafu, koja mi je pogodnija za stavljanje penisa, doduse u njoj stane manja kolicina rastvora, mislim da bi trebalo da bude homogeni rastvor i u toj zapremini. Nakon zavrsetka, perem obe case i prosipam ostatak rastvora, i uvek pravim nov rastvor.

Jutros sam stavio fizioloski rastvor pa sam u njemu drzao 10ak minuta. Da li trebam i u njega da sipam sodu bikarbonu, ili to samo kad radim sa vodom? Nakon toga sam namazao pantenol mast, propolis krema nije imala u apoteci, pogledacu u zdravoj hrani u toku dana, ako ne narucujem online. Trljam po malo i prstom da skinem tu belu sluz, dok je penis u rastvoru.

Vazi vodicu racuna, perem ruke preterano puta dnevno, sto mozda i nije tako dobro, ali sam naviko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Apr 22, 2019 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислио сам да физиолошки раствор користиш уместо воде. Потапање пениса у њега нема никаквог ефекта. Дакле ако треба да га опереш боље физиолошким раствором него обичном водом.

Иначе пошто ти је кожа толико оштећена мислим да је боље да соду бикарбону раствараш у физиолошком раствору уместо у води. Има разних разлога: стерилност, хлор, каменац...

Сода бикарбона у кесици је превише скупа. "Ц" сода бикарбона од пола кила има да се купи у Универекспорту, Максију, итд: https://elakolije.univerexport.rs/online.php?get_p1=jedan&si_art=0071010&naz=Soda-bikarbona-500g-c

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Apr 22, 2019 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
https://www.maxi.rs/online/Osnovne-namirnice/Praskasti-dodaci/Soda-bikarbona/Soda-bikarbona-C-500g/p/7197050

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Maj 27, 2019 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Zdravo Aco, evo mene ponovo. Pisem ovaj post kako bih ti se zahvalio na savetima koje si mi dao. Dugo sam primenjivao tretman sa sodom i izgleda da me je proslo, vec duze vreme sam prestao sa tretmanom i crvenilo se nije vratilo, ostali su mi oziljci ali i oni polako zarastaju. Uz ovo sto si mi napisao, ja sam dodao i caj od Nevena, pio sam ga 3 puta dnevno, prirodni, on je za zarastanje koze i sluzokoze, tako da mislim da je dosta doprineo u zarastanju rana. Posle 15ak dana primenjivanja tretmana sa sodom 3 puta dnevno po 10 minuta, rane su mi zarasle.
Tako da je moj savet svima koji imaju ovakav ili slican problem kao sto sam ja imao da koriste sodu bikarbonu, pantenol mast, ili propolis odmah posle tretmana sodom, i bice im bolje, a za oporavak rana caj od Nevena. Pokusajte da zivite zdravo i zdravo da se hranite, bavite se sportom ili radom u selu i zdravo razmisljajte. Cuvajte zdravlje, eto ja sam kasnije otisao kod dermatovenerologa kada mi je ovo proslo, pokazao sam im ove slike koje su tu na forumu, imao sam ih u telefonu, posto na penisu su ostali samo oziljci, oni i dalje nisu znali od cega je to, kao ni pre toga. Tesko onome ko se razboli pa da mora kod lekara da ide da se leci, zato zivite zdravo i cuvajte se.

Aco hvala. Ako nekad budes radio redizajn tvog web sajta, mozes da me kontaktiras, posto se bavim izradom web sajtova i web aplikacija, mogu da pomognem, video sam na tvom sajtu da se i ti zanimas oko toga. Moj mejl: [email protected]

Puno pozdrava i hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Maj 27, 2019 11:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Драго ми је да си пренео своје искуство и још ми је драже што си се опоравио.

У чајеве се слабо разумем, па ти хвала за ово о невену.

Хвала на понуди за сајт и морам одмах да сачувам твоју емаил адресу. Чујемо се.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 129 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: