Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: apstinencija ...
PostPoslato: Sub Apr 04, 2009 9:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 04, 2009 8:58 am
Postovi: 1
Interesuje me koliko dugo mogu da apstiniram a da to ne utice na moje zdravlje?
Vernik sam i cesto postim ali do sada se nisam uzdrzavao seksualno u postu.
Sada sam vec u petoj nedelji posta a samim tim i apstinencije i dozivljavam povremene erekcije uglavnom za vreme sna - bez ejakulacije.
Jak seksualni nagon tj. pritisak ili kao blagi bol u testisima poceo sam da osecam vec posle prve nedelje.

I evo jos da pitam sta bi bilo kad bih recimo apstinirao 6 meseci ili godinu dana.. tj. da li bi posle tog perioda apstinencije mogao da dozivim normalnu erekciju i ejakulaciju?

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 04, 2009 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
ja zaista ne znam odgovor na pitanje da li je stetno ili ne,ali pretpostavljam da nije...nema razloga da bude jer ejakulacija nije od egzistencijalnog znacaja za ljudski organizam ukoliko covek ne zeli potomstvo i ne zelis sexualni odnos.

Sto se tice erekcije i ejakulacije posle godinu dana,naravno da ne bi bila normalna jer se posle nekog vremena prakticno gasi reflexni luk zahvaljujuci kome je postojala veza izmedju polnog organa i mozga,znaci ako se ta radnja ne radi duze vreme,veza oslabi pa i efekat izostaje.Na srecu,moze opet da se uspostavi.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 03, 2008 2:06 pm
Postovi: 12
Potpuno te razumem jer sam i ja iz iste priče, takođe postim sve postove i nije lako uzdržati se od tako jakih osećanja, zato se tečenje dešava noću. Mislim da ako se ne probudiš i ne vidiš da je bilo izliva sperme ona će se osušiti u toku noći pa ti i nećeš biti svestan da je ejakulacije uopšte bilo. Ona će se u svakom slučaju desiti ali sve ređe jer zavisi koliko u toku dana razmišljaš i pričaš o stvarima koje mogu da te uzbude. Ja koliko sam čitao zdravstveno ništa neće da ti se desi, jer će prirodni proces tečenja postojati dok spavaš, ali mnogo ređe nego kad imaš odnose ili sam masturbiraš, stvar je u glavi i očima šta vide. Puno pozdrava i izdrži još malo uskoro će Vaskrs.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 06, 2009 10:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Citiraj:
izdrži još malo uskoro će Vaskrs


koji je onda poriv u pitanju da se stupi u post i apstinenciju, ako se broje dani do Vaskrsa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 9:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Necemo da se nadovezujemo dalje na ovu temu...u prtivnom,bice zakljucana.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: