Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sta moze biti???? Hitno molim vas
PostPoslato: Sub Sep 15, 2007 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
naime, radi se o mojoj drugarici.Epiduralni porodjaj pre mesec dana. Proteklo bez ikakvih komplikacija. Treceg dana po porodjaju odlazi kuci. nakon nekoliko dana, ne znam tacno ali oko 7 dana najvise, krecu jaki bolovi u stomaku, praceni mucninom, povracanjem, visokom temperaturom, jako niskim pritiskom.......Obraca se gineologu misleci da je u pitanju zaoptatak posteljice. Medjutim, dr. je pipa u pravcu bubrega i tu prepozna problem. Ostavljaju je na odelenje gde krecu ispitivanja. Nakon tri dana temperatura (koja je bila 40/41) pada, bolovi i dalje prisutni, blage i ne non stop mucnine, vrtoglavice. Rezultate ne znam jer su ostali u istoriji. U bolnici je bila 11 dana. Dijagnoza na otpusnoj listi glasi/ puerperium, pyelonephritis. terapija je bila amikacin, orvazil, longacef vezano za dijagnozu i standardna terapija za sidanje temperature, infuzija.........u medjuvremenu pila je gvozdje, ne znam tacno naziv leka. po otpustu iz bolnice(nakon dva tri dana) i dalje se oseca malaksalo, boli je i leva i desna strana, ima jake vrtoglavice. Kontrolna aboratorija (osnovna) bila je ok. Er.4,2, hgb 14. Na UZ se videlo i dalje uvecanje levog bubrega. Slede ovi rezultati/fibrinogen 2,5. UN 5,95. CREA 126,4. UA 319,6. TP 67,7. RDW 7,6. LYM 42,6. PDW 9,9. SE 20. SEDIMENT URINA> ERITROCITI 3-4. LEUKOCITI 10-12, EPITELNE CELIJE-MALO. Tako mi je prenela, oprostite ako nesto nije pravilno napisano, a meni kao laiku deluje da ipak nesto nije prepisano kako treba. Bila je pre dva dana na dopler ultra zvuku gde je receno da su bubrezi ok, ali da je problem u kicmi. Ona se oseca jako lose, lekar ce je primiti tek u ponedeljak a ona je danas dva puta kolabirala. Non stop lezi, jer cim ustane pada, kaze i da joj se ruke tresu. Pritisak nije merila, koliko iz analiza vidim nije joj odradjena ni glikemija. Ovo sam vas pitala da date bar neki savet kome sse obratiti odnosno o cemu moze da se radi. Lekari vec skoro mesec dana ne pridaju znacaj ovom slucaju a meni deluje da nije ni malo bezazleno. Znaci sta moze biti i kome da se dalje obrati???? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 1:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 10:18 pm
Postovi: 57
POZDRAV! Sta su na kraju utvrdili tvojoj prijateljici, da li je njeno lose stanje bilo posledica epiduralne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
ne definitivno epidural sa ovim nije imao veze, bila je jako,jako velika gnojava upala bubrega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 11:55 pm
Postovi: 12
Lokacija: BiH i HR
trebao bi navesti neke osnovne podatke...npr...koliko godina? koji je porodjaj po redu...ukoliko nije prvi kakvi su prijasnji bili...i sl!

_________________
dr.Marina Mlinaric
spec. urgentne medicine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2006 7:04 pm
Postovi: 74
hvala dr. jeste da je prošlo prilično vremena ali problem se javio ponovo. Ona ima 24 godine, drugi porodjaj, prvi pre dve godine, epidural, bez ikakvih problema je proteklo sve. Nakon gore spomenutog stanja od koga je prošlo oko 2 meseca, problem je ponovo krenuo pre tri četiri dana. Kaže da je probadaju oba bubrega i to isto kao i kada je prvi put sve počelo (počelo je probadanjem sa jedne strane, nakon toga je krenula temperatura i sve što sam gore opisala), mada sad nema temperaturu niti bilo šta od simptoma sem probadanja i to prilično jakoog.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: