Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sta kad se lice iskrivi
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2007 4:29 pm
Postovi: 2
Sin moje sestre ima 8 godina.Zdravo je i vrlo aktivno dete. I ako je debeljuca (ima 50 kg ) vrlo je aktivan.U skoli je po svemu iznad proseka i skolski psiholog je odusevljen. Pre neki dan desilo se nesto sto nas je sve prestravilo. Dok je gledao crtani film, bez ikakvog razloga ukocila mu se leva strana lica, usne su se okrenule skoro do uha, a oci - prevrnute samo su se beonjace videle.Ne mozete zamisliti kako je ovo izgledalo uzasno. On je bio svestan, odgovarao je na pitanja i celo vreme je rukom pokusavao da vrati usne u normalu. nakon nekoliko minuta sve se vratilo u normalu i on funkcionise kao da se nista nije desilo. Po prici bake koja ga cuva to se desilo jos 2 puta ali u daleko blazem obliku i trajalo je po par sekundi tako da se ona nije ni snasla niti je shvatila sta se desava.
Sestra ga je vodila na Ins.Majka i dete gde su svi nalazi u redu, a slobodne dijagnoze lekara krecu od epilepsije pa do tumora na mozgu. moja sestra je u soku kao i svi mi.
Da li mi neko moze savetovati sta da radimo i sta to moze biti jer on ima samo 8 godina, a u porodici nemamo nikoga sa necim slicnim.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 10, 2007 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 1:27 am
Postovi: 35
Lokacija: Beograd
OBAVEZNO otici kod neurologa. Mnogo stvari moze da dovedo do toga, medju njima su i epilepsija i tumor, ali niko to ne moze da vam kaze nakon jednog pregleda. Potrebne su dalje analize, EEG, CT glave i tek nakon toga moze se govoriti o postavljanju dijagnoze. Zato, jos jednom ponavljam obavezno kod neurologa. Moj savet je da to bude Institut za decju neurologiju na medicinskom fakultetu u beogradu (ako ste iz Beograda). Problem je ozbiljan, ali verovatno postoji nacin da se to resi. Zato sto pre kod decjeg neurologa a on ce vam najbolje pomoci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: