Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 4:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
da opet uradite snimak vratnog dela kichme, mozda je proces napredovao, ako ste kao mladi oboleli od CS moguce da su sada nastupile degenerativne promene, spondiloza koja daje upravo ovakve simptome koje pominjete.

Saveti su: pri okretanju glave uvek oci da su otvorene, trudite se da nema brzih i trzajucih pokreta, vodite rachuna u kom polozaju spavate, jastuk ne mora da bude ispod glave vec je dovoljno da imate jastuk-valjak koji ce popuniti prostor izmedju vrata i povrsine kreveta.
Ako se secate vezbi koje ste radili mozete da ih radite bar jednom dnevno iako ih ja ne bih radila pre snimka, vezbama mozete da pojachate vrtoglavicu i muchninu.
Na terapeutsku masazu ako idete potrudite se da to radi fizioterapeut a ne priuchena osoba. U vashem sluchaju masaza mora biti strogo dozirana i moraju se pratiti vash ereakcije na svakih 5 min, pojachanje cirkulacije kod osoba sa CS zna da izazove pojavu josh jachih simptoma.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
sto se tice snimanaja kicme, postoji jedan veliki problem...a to je dojenje...trenutnim prekidom dojenja imala bih vecih problema nego koristi za moju bebu i mene...
a znam da ako odem kod dr oni tako odokativno meni uvale fizikalnu i to je to :(
imate savet za ovakvu situaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 7:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
koliko je stara vasha beba?

DA LI POSTOJE BOLESNICI KOJI SE NE SMEJU SNIMTI NA UREĐAJIMA ZA MAGNETNU REZONANCU ?

Gotovo svako može da se snimi ovim vidom moderne dijagnostike. Izuzetak predstavljaju osobe sa ugrađenim pejsmejkerom, kohleaarnim (slušnim) implantatima, bolesnici s pojedinim veštačkim srčanim valvulama, kao i pacijenti sa ugrađenim hiruškim "klipsovima", na primer onim koji se koriste u operativnom lečenju aneurizmi.
Takođe, ukoliko postoji ikakva mogućnost da pacijent ima metalne opiljke u očima ili neko drugo metalno strano telo u organizmu, neophodno je da se pre samog pregleda o tome obavesti lekara koji upućuje na magnetnu rezonancu, kao i osoblje u centru za magnetnu rezonancu, u cilju izbegavanja značajnih problema i oštećenja koje ova strana tela mogu da izazovu.


DA LI TRUDNICE MOGU DA SE SNIMAJU NA MAGNETNOJ REZONANCI ?

Do sad nije dokazan štetan efekat na plod, međutim u pojedinim centrima se ipak ne preporučuje snimanje u toku prvih dvanaest nedelja trudnoće. Veliki broj centara u svetu ne preporučuje primenu kontrastnog sredstva jer nije poznato kakve efekte može da ima na plod.


DA LI PACIJENTKINJA MOŽE DA DOJI POSLE PRIMENE KONTRASTNOG SREDSTVA ?

Preporučuje se da to ne čini u prvih 24 časa posle primene intravenske upotrebe kontrastnog sredstva.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 04, 2009 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
da znam magnetna je ok:) ali kod nas se ceka oko 6 meseci sa uputom....
a moze i kod privatnika na par mesta , naravno moze i u kamenici odmah ako ces da platis...ali cene su "klepanje po usima" :D
letos sam snimila glavu na MRI kao bilo je urgetno, a ono na srecu nista i mislim da je bilo oko 30.ooorsd


sto se tice bebe i dojenja o tome bih jedino na pp, ako moze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc experta!
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 2:04 pm
Postovi: 6
A jel magnetna rezonanca nije rengen, ono X-zraci i slicne radijacije?

_________________
Igrice volim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc experta!
PostPoslato: Sub Apr 23, 2011 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nije, a i da jeste te "radijacije" su zanemarljive kada je jedan prosecak ljudski zivotni vek u pitanju, posebno u danashnje vreme!

Ne gledajte na dijagnostichke procedure na taj nachin, one sluze da ubrzaju dijagnozu i ubrzaju lechenje i ozdravljenje!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc experta!
PostPoslato: Pon Feb 25, 2013 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2013 1:21 am
Postovi: 1
Tamaraft mozes li mi reci nesto vise o tome kako cervikalni sindrom dovodi do TIA? Bio bih ti zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: