Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM POMOC
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
molim va moze li mi neko dati neku smernicu kome da se javim. imam 39g bolujem od multipl skleroze i miastenije gravis pijem pronizon vec 10g i od njega mi se desava sve i svasta od diabetesa 2 do Menierovog sindroma mislim sve je to Ok navikla samn ali sad imam novi problem imala sam skracene cikluse zadnjih nekoliko meseci i sad imam strasne napade vrucine i nesvestice koje nisu kao kod Meniera jel ih razlikujem pa neznam da li da idem negde a da inace zadnjih nekoliko meseci non stop imam temperatyru 37.3 do 37.5 konstantne bolove u zglobovima gubitak na kilazi i sad ove vrucine i preznojavanjhe neznam dali je i to samo posledica pronizona ili da panicim a da jos nesto nisam hipohondar ali me vec nervira ovo stanje koje traje vec duzi period KS je ugranici normsale a na ultra zvuku vrata ima sitnih lgl promena do 16mm psa me zanima zasto mi neko kaze da idem kod hematologa a neko da to necackam mislim leukolimfocitna formula je solidna i lgl nisu infiltrirane pa da li moze od toga da mo bude ovako ili me drma rani klimaks zbog pronizona ali sto onda gubim na kilazi i sve me boli ko neku baku izvinite malo je nabacano pitanje ali me muci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 28, 2008 5:37 pm
Postovi: 1
Ne znam zašto si samo na kortikosteroidima. U svijetu se za multiplu koristi i interferon, a najnovija i najbolja tehnika za liječenje multiple skleroze je transplantacija matičnih stanica (radi je prof. dr. Labar u KBC Zagreb - liječio je i sina Ljubiše Samardžića). Inače, za to je najbolji jedan doktor u Tel Avivu, zaboravila sam stranicu. Neka ga tvoj doktor pronađe.
Pozdrav i sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim pomoc
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jul 25, 2008 4:00 pm
Postovi: 91
pa na kortikosteroidima sam jel je doslo do atrofije nadbubreznih zlezda pa je to jedino resenje da prezivim tako kazu a ujedno tako saniraju i druge simptome. isla sam na VMA ali kazu da jhos nisam za interferon i da je za sad zbog nadbubrega najbolje da se odrzavam pronizonom inace primam i pulsnu terapiju kad zatreba.probala sam sve ali cinimi se da je medicina ponekad nemocna za neke stvari.inace znam ljude koji su isto na pronizonu ceo zivot zbog drugih bolesti,i isto im se desavaju raznorazne stvari ,ali on ih jedino odrzava.tako da sta cu pijem i cutim.malo me iznerviraju poneki lekari kad mi kazu kad se pozaluim na nesto pa sta bi vi hteli da pijete pronizon a da vam nebude nista, pa onda nerazumem sta hoce da kazu stim i zasto gas daju kad je tako opasan.necete verovati ali dozivela sam da mi jedna mlada Dr kaze jao pa vas ce ubiti pronizon.neznam nekad mi dodje da ga bacim a opet nasmem to da uradim,hvala vam na javljanju i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: