Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 07, 2008 11:48 pm
Postovi: 1
po pravilima crvenog kriza svaka organizacija treba la bi imati svoga instruktora prve pomoći pa tako se trebas javiti u svoju najbližu organizacuju crvenog križa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 22, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
i, onda, da li mozemo negde da se prijavimo za taj kurs prve pomoci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Kazu da su onu devojku od 16 godina sto joj je pozlilo na bazeno u Nisu nakon cega je umrla 15 minuta pokusavali da povrate samaranjem i polivanjem vodom a da niko nije pokusao da uradi reanimaciju. Treba pod hitno uvesti kurs prve pomoci u srednje skole. Jako je jadno da od tolikog broja ljudi niko ne zna da pruzi prvu pomoc, makar da opipa puls.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 28, 2008 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Kurs prve pomoci da, ali citam gore, pominje se neka intubacija... Intubacija ne spada u prvu pomoc... Mislim, cak i da znas kako to da izvedes, sa cim ces intubirati nekoga ko se preturi i prestane da dise na ulici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
bumbar je napisao:
Kurs prve pomoci da, ali citam gore, pominje se neka intubacija... Intubacija ne spada u prvu pomoc... Mislim, cak i da znas kako to da izvedes, sa cim ces intubirati nekoga ko se preturi i prestane da dise na ulici...


Ne ja sam rekao da postoje neke stvari koje su u domenu doktora tj medicinskih radnika ali da ipak svako moze da nauci neke osnovne stvari kao sto su masaza srca i vestacko disanje i jos po nesto kako se recimo okrece povredjeni. Uzasava me pomisao da nam deca u skoli uce svaki rudnik u nekoj tamo tunguziji i jos gomilu stvari koje im u zivotu nece trebati a da se zivotne stvari potpuno zapostavljaju. Koliko dece zna da nesmeju vreli naglo da ulecu u bazen? VRLO MALO. Koliko ljudi sa zavrsenom srednjom skolom zna da pruzi prvu pomoc VRLO MALO.

Ja sam vidjao da zenu belu ko krec, kojoj je stalo disanje a puls moze da se oseti uz mnogo maste i sve je slabiji pokusavaju da povrate prskanem ladnom vodom , stavljanjem mirisnih pomadica pod nos i slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 10:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
O da svi treba da zavrshe osnovni kurs prve pomoci!

Ali chini mi se da je to samo utopija...osim ako ja ne pokrenem tako neshto sa svojim udruzenjem gradjana...hm...dobra ideja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
tamaraft je napisao:
O da svi treba da zavrshe osnovni kurs prve pomoci!

Ali chini mi se da je to samo utopija...osim ako ja ne pokrenem tako neshto sa svojim udruzenjem gradjana...hm...dobra ideja!


Kako mislis da izvedes takvo zlo, oduzimas deci dragoceno vreme za ucenje koja se ruda kopa u kom rudniku u Kongu zarad neke glupave prve pomoci stvarno ovaj strasno :x :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 29, 2008 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurs prve pomoci!
PostPoslato: Sub Jul 30, 2011 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 1:44 pm
Postovi: 9
Ja sam gimnazijalac, i znam koje se sve gluposti uče :D Interesuje me medicina, pa sam čitao Prvu pomoć za fax... Kurs Prve pomoći sam prošao u Crvenom krstu u Nišu, i nakon toga sam dobio sertifikat koji garantuje da sam obučen da pružim prvu pomoć. Kurs košta 3500din i mislim da takve kurseve drže svake nedelje... :) Inače na kursu se uče mnoge stvari kao npr.: imobilizacija, zaustavkjanje krvarenja, pregled povređenog, provera vit. funkcija, previjanje, opekotine, trovanja, ujedi zmija, ujedi insekata i naravno KPR koji se obradjuje i teoriski i prakticno. Prakticno se vežba masaža srca i ventilacija na lutki koja je prikljucena za kompjuter.

Ja sam posle završenog kursa nastavio da volontiram u C. krstu u sektoru za pružanje prve pomoći, pa sam zbog toga prošo i dodatne kurseve :D

_________________
SVAKA PRICA IMA SVOJ KRAJ, ALI U ZIVOTU, SVAKI KRAJ JE SAMO NOVI POCETAK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kurs prve pomoci!
PostPoslato: Sub Jul 30, 2011 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 29, 2011 5:31 pm
Postovi: 27
Mislim da moze da se polaze u crvenom krstu...provericu pa cu ti javiti! Drugar mi je jedan od sudija u krstu za takmicenjam osnovnih i srednjih skola u Prvoj Pomoci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: