Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: delovanje lokalne anestezije
PostPoslato: Sub Sep 30, 2017 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2017 7:14 pm
Postovi: 17
Postovani, pokusavam vec duze vreme da nadjem, ako je moguce, odgovor na jedno pitanje. Mozda preterujem, ali znacilo bi mi. Posto sam pre 10g odreagovala na Lidokain kod zubara, sada su mi dali Marcain( bupivakain) i nisam imala nikakvu reakciju, zub je izvadjen, 5-ca dole, i sve je proslo dobro. Ali, sutra sam imala problem, skoro posle 24h, vrtoglavice, mucninu, drhtanje, to je trajalo par sati, i svi mi kazu da to ne moze od anestezije, vec od nakupljenog straha. Ja se sad brinem, posto imam jos radova u planu, da li je moguce da je bila prevelika doza, pa da je doslo do toksicnosti...nigde ne pise posle kog vremena se anestezija izbaci iz tela, a meni je trajala tj drzala skoro 10 sati. Jos da naglasim da bolujem od Miastenije gravis i 20 godina pijem Pronizon, i imam dozvolu lekara da radim zube. Zubar mi kaze da ovo nije od anestezije, i da je od nje bilo bi odma na stolici ili u prvih sat-dva...i da je mozda samo reakcija na strah i to sto ja ovih 20g, ne pijem nikakve druge lekove, pa sam kako kazu ko beba osetljiva na sve, posto ne unosim nista od hemije..da ne duzim, molila bi nekog strucnog samo da mi kaze imam li razloga za strah i da li moze ovako da se odreaguje na anesteziju i to posle toliko sati, ili sam samo imala napad panike, ali bas bi mi znacilo strucno misljenje?! Izvinite na opsirnosti, ali sam htela ukratko samo da objasnim..ne bezim od straha koji je bio ogroman, ali ne bi ni njemu sve da pripisem, ako je od anestezije. Cisto da znam ako me opet isto uhvati sledecim primanjem, i sta da radim, tj ako uopste vise i odem...ok, alergija nije i nece, tu sam mirna, ali ta toksicnost, e to me brine, moze li od lokalne doze i ako moze kad se manifestuje, odma kao sto kazu ili moze i nakon 20 sati...?! Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: