Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
ja imam drugi vid nesanice. zaspem kao top odmah, ali se probudim oko 05:30 ili 06h, pa se vrtim i nema sanse vise da zaspim do 7h, kad treba da mi zvoni sat. ponekad se i budim nocu i idem u wc, iako nemam toliko potrebe za istim, a nekad i ne.
idem da spavam oko 24h, svaki dan. probala sam da legnem oko 22h, ali onda se probudim u 4h.
izbacila sam hranu kasno uvecer, bavim se sportskom aktivnoscu 3 puta sedmicno, kafu pijem jedino ujutro, setam predvece,izbacila popodnevnu dremku..itd.

ovo vec traje zadnja 3 meseca. mozda ce neko da kaze da je 5-6h ponekad isprekidanog sna dovoljno , ali znam da meni nije, zato sto kad se probudim osjecam se umorno, iznureno i treba jos da se "odmorim od spavanja" i to sve utice na moje radne sposobnosti i ljude oko mene, jer sam nenaspavana

da brinem, brinem...oko posla, decka i tako tih svakodnevnih zivotnih stvari...ali i radim posao koji ponekad zahteva nocne smene, tako da nekad samo mesecno radim jednu noc, a nekad se zaredja i po 5-6 noci meseceno, pa su to sve prepostavljam razlozi, puno briga i neredovan san.

znam da sve zvuci logicno , ali kako da prestanem da se budim ujutro????

p.s. uzela sam 2-3 puta bensedin u jednoj nevezanoj tragicnoj situaciji, i svaki put mi je sutradan bilo jako lose, osecala sam se jos umornija i bila sam mamurna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
Da li moze neko od lekara da mi da svoje misljenje o biljnom preparatu za smirenje na bazi jecma koliko je bezbedan i da li izaziva zavisnost? Lek se zove Nirminin (nadam se da ne krsim neka pravila time sto sam stavila pun naziv leka)
Unapred se zahvaljejem,

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Uto Sep 20, 2011 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Nisam lekar, samo iznosim svoje misljenje.
Dakle, da li znamo koliko nam je sna potrebno? Nekom treba vise nekom manje.
Moj muz redovno zaspe Izmedju jedan i dva a ustaje pre sedam. Nikada se ne pozali da nije naspavan.
Ja legnem oko 23h ustajem kad on. Taman mi je.
Razliciti smo. Dalje, gde su nam one navike spavanja sa knjigom?
Citanje uz lampu dok ne osetimo potrebu da sklopimo knjigu i oci.
Takodje znam da kada sam god imala iza sebe dan u kom sam presla par km a narocito kad sam boravila u prirodi imala sam dobar san.
Licno mislim, koliko sam uspela da se informisem i sto znam iz iskustva, da je mnogo bolje s vremena na vreme, kod premora, posle stresnog dana... popiti neki sedativ nego imati neprospavanu noc, kasne sate nervoze i razdiranja. Meni legne lexilium.
Za redovno uzimanje tableta i uzimanje iz cista mira nisam.
... Pozdrav ssvima, laaaku noc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Uto Sep 27, 2011 10:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
Pozdrav Ake!
Apsolutno se slazem sa Vama kad govorite o individualnim potrebama kad je u pitanju duzina sna, takodje, slazem se kad kazete da se lepse i lakse zaspi posle fizickih aktivnosti kao sto je npr. trcanje, brzo hodanje, i sl. Naravno da i citanje dobre knjige pred spavanje moze da pomogne...
Jedino u cemu se nasi stavovi razlikuju je u odabiru preparata kad sve ovo gore nabrojano ne pomaze... Lek koji ste pomenuli je sintetickog porekla, a ovaj za koji sam ja trazila misljenje od strucnih lica je prirodan tj. sacinjen je na bazi prirodnog ekstrakta hmelja i mislim da ga je "zdravije" koristiti, kad se vec mora nesto od toga uzeti...
Laku noc i dobar san zelim!!!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 8:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Pozdrav.
Evo mene posle lepo prospavane noci.
Draga anaivana1, ja za taj lek nisam znala ako dodjete do njega javite mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 12:02 am
Postovi: 1
Pozdrav,
imam slican problem sa vecinom vas - NE MOGU DA ZASPIM.
Ne mogu da zaspim do dugo u noc, i tad jedva nekako i probudim se nakon par sati, ne naspavana i umorna. Jedno vreme sam pila bromazepan ali je prestajao da deluje, pila sam cak nekada i po tri tablete i onda sam prestala da ih pijem skroz.
Da li ima neki lek za spavanje koji se izdaje bez lecnickog nalaza, ali da deluje?
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 8:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
@ake,
nije problem nabaviti lek, ima ga u svakoj apoteci i navodno je potpuno prirodan jer je izradjen na bazi hmelja, ne bih da mu komercijalno ime spominjem, da ne bude reklamaČake; postavila sam pitanje najvise iz razloga da cujem misljenje lekara i farmaceuta.

@Ms. sleepless,
potrazite u apotekama prirodne preparate, dosta su delotvorni kod "obicnih" nesanica, tj. kada nisu povezane sa nekim psihickim obolenjima.

Laku noc i miran san svim nenaspavanim clanovima foruma!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 8:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 10:43 am
Postovi: 63
@ake,
nije problem nabaviti lek, ima ga u svakoj apoteci i navodno je potpuno prirodan jer je izradjen na bazi hmelja, ne bih da mu komercijalno ime spominjem, da ne bude reklama; postavila sam pitanje najvise iz razloga da cujem misljenje lekara i farmaceuta.

@Ms. sleepless,
potrazite u apotekama prirodne preparate, dosta su delotvorni kod "obicnih" nesanica, tj. kada nisu povezane sa nekim psihickim obolenjima.

Laku noc i miran san svim nenaspavanim clanovima foruma!

_________________
Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 2:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
I? Kako sada spavate? Ja i dalje imam problem sa time sto se budim neispavan i nemam onaj elan da odma iskocim iz kreveta. Osecam bezvoljnost u misicima, u glavi osetim umor ne onaj ajde da legnem da spavam ili odmaram nego kao neku preopterecenost. Tokom dana to dolazi na neku kao normalu gde mogu da funkcionisem normalno ali dzabe sve to, ja bi pre od samog jutra da to osetim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Ne mogu da editujem poruku. Kupio sam Dormeo jastuk, onaj sto ima 3 dela unutar, meni taj odgovara ipak imam sira ramena, tako da taj preporucujem muskarcima a onaj na jedan nivo zenama mada opet zavisi kako ko voli da polozi glavu i vrat. Pomoglo je samo da me ne boli vise vrat sto je plus u ovome sto se tice spavanja i time mi je omogucilo da se bar za 10% bolje osecam ujutru. Ostaje da kupim i pravi krevet jer trenutno spavam uvek na trosedu koji je stalno razvucen, sa postavljenim dusek prekrivacem je tu da malo iznilvelise neravnine pa da spavam kolko tolko ok. Ako ne pomogne dobar krevet tj dusek onda definitivno ostaje jos da probam da mnogo ranije lezem da spavam jer sam mnogo puta cuo od ljudi koji uglavnom lezu oko 23h da se uvek probude naspavanim a kod god su legli posle 00h ili mnogo kasnije kolko god da su spavali lose su se budili.
Odoh da spavam sada :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zanima me ime jednog leka za spavanje...
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 2:20 pm
Postovi: 1
za tesku nesanicu se primenjuje ulje od kanabisa.to isto ulje se koristi kao lek za ljude obolele od raka. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: