Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Suplementi za ubrzavanje metabolizma
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima.
Unapred se izvinjavam moderatoru, ukoliko postoji slična tema, ali je nisam našla.

Naime, počela sam pre 2 meseca da treniram, međutim za ta dva mesaeca sam se ugojila 3 kg. Ishrana je redukovana, i to sa 1 obroka na dan kako sam praktikovala godinama unazad na 3. Trener mi je tražio da praktikujem 3 obroka i 2 užine, ali sam lagano uvodila doručak, pa večeru, jer do tada sam jela oko 3 sata, praktično samo ručak.

Pošto se sa kilažom , osim +3kg ništa nije desilo preporučio mi je da možda ne bi bilo loše da krenem da uzimam neke suplemente za ubrzavanje metabolizma. Na svoju ruku sam kupila, dakle samo kupila l-karnitin nisam ga konzumirala jer nisam imala trening, a i njemu nisam javila. Zanima me vaše mišljenje o l-karnitinu.
Tražeći po netu naletela sam na pohvale, na negativne efekte :o ili odsudtvo rezultata.
Znam da se pije pre treninga, imam ga sutra ali ne planiram da ga uzmem dok ne pokažem treneru. Sada me iznad svega zanima vaše mišljenje i da li je neko imao , i kakva, iskustva sa ovim proizvodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Nikad nemoj da jedes samo 1 obrok jedi najmanje 3 obroka dnevno,l-karnitine ti je amino kiselina on ti ne deluje bez treninga mada ja mislim da je on previse slab bolje nabavi neki drugi sagorevac na primer ekstrakt zelenog caja koji radi na principu termogeneze.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
Heh...zeleni čaj sam jako dugo koristila. Koristim ga i sada, ali bez efekta mi je. Pre mi je pomogao da skinem kilažu bez treninga,ali je imalo jo-jo efekat. Ponudjen mi je u apoteci zeleni, rekla sam da hoću nešto jače od toga i dali su mi l-karnitin i kao, ukoliko vežbam. A pošto vežbam, onda sam ga i uzela. Iskreno, pribojavam se tih kerefeka. Ako je i slab, bolje je nekako i sa njim da krenem, a ne sa nečim jačim u startu, zar ne? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 2:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Pa onda kupi efedru pa ces da vidis sta je sagorevac,jo jo efekat se dobije kada neko odma posle dijete pocne da jede normalno kao pre,probaj da pijes zeleni caj po meni je on dobar sagorevac zbog sadrzaja koffeina.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 10, 2008 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Po mom misljenju nemoj dzabe da bacas pare na te preparate dijeta i vezbanje je osnov u skidanju kilograma,ljudi ocekuju da u roku od par dana skinu kilograme a onda im se posle dijete sve vrati,dijeta mora da traje jedno duze da pocinje postepenim izbacivanjem visoko energetskih kalorija i da se zavrsava postepenim unosenjem namirnica koje su bile zabranjene,posto tokom gladovanja metabolizam je usporen i naravno da dolazi do jo jo efekta ako se ne pridrzavate pravila.poz

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
Prvo da ti se zahvalim na odgovoru. Nije me bilo na netu neko vreme, pa se javljam tek sada. Zeleni čaj koristim. I pre par godina sam samo njega uvela u ishranu i izgubila popriličan broj kilograma. Ishrana mi se više ne može redukovati od ovoga sada, ali zeleni čaj ne pripomaže u tom smislu više.
Ostaću na karnitinu dok ga ne utrošim,mada, malo me zbunjuje način upotrebe. Na boci piše 3-4 puta uz obrok, a na netu sam našla da se preporučuje uzimanje pola sata pre aktivnosti i neposredno pred početak iste dok mi je trener tupio o uzimanju u zavisnosti od kilaže :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Jel to tecni karnitin ili u tabletama i od koliko je miligrama.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
L-karnitin 500

Dakle, 500mg.
Sada sam napravila kombinaciju, koja je nekako logična, ali mi u isto vreme i stupidna-danima kada ne idem na trening uzeću je kada ručam, a kada idem uzeću pola sata pre i neposredno pred početak...nekako mi..koliko ima smisla toliko i glupo, al' 'ajde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
uh da dodam šta sam zaboravila, kapsule su u pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Mnogo bolje ti je da uzimas tecni l-karnitin ili sumeci nabavi neki od oko 1000mg.A sto se tice kapsula uzimaju se na prazan stomak pola sata pre treninga oko 4 puta dnevno.poz

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 4:08 pm
Postovi: 6
Oki onda, hvala na savetu, krenuću da ga gutam oko 4 puna. Uzimam i tako pre treninga pola sata i neposredno pred početak.

Može da ide ujutru kada ustanem, pola sata pre ručka, pre večere ili u to doba, ako ne jedem, i još pre treninga ili možda još pre spavanja :) ?
Izvini, verovatno davim ,ali dobrodošao mi je svaki savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:52 am
Postovi: 360
Lokacija: Sr.mitrovica
Moze.

_________________
Testosterone man


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: