Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 9:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 21, 2006 3:19 pm
Postovi: 56
450 000 dolara godisnje primaju u USA samo NEKI vrhunski hirurzi.

Pocetna plata za doktora koji pocinje resident tj. specijalizaciju je oko 45 000 dolara godisnje.

Posle se penje,ali redje dostize ove navedene astronomske cifre - mozda u Kaliforniji,mozda kod nekih hirurga i to uglavnom onih skolovanih na vrhunskim USA fakultetima,i onih koji rade privatno ili u bolnicama za jevreje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
uh super..ne moram više da učim :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
ovi naši gasterbajteri...samo se hvale :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Da nije ono: Mi smo dosli, pa ajde i vi pa da vidite kako je......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 4:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sad sam se setio: pa nase je zvanje u stvari priznato u Engleskoj. I u Americi! Kad sam bio tamo, svi su me zvali "doktore"...

...Samo sto me niko zivi ne bi zaposlio i kad bih probao da nekog lecim jos bi me i oterali na robiju! :(

Toliko o nasim profesorima, koji su "priznati" u svetu. Kad su toliki eksperti, zasto se nisu izborili da diplome koje dodeljuju bar nesto vrede??? Ispada da i ja mogu da nekom studentu odstampam i potpisem diplomu o zvanju doktora medicine, napolju to taman isto toliko vredi koliko i diploma sa Univerziteta u Beogradu... :o

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 8:56 pm
Postovi: 19
Lokacija: nis
ljudi ako hocete rad u inostranstvu, otvoren konkurs uvek za sudan, somaliju i tako dalje. tamo sve priznaju :-?
a sad ozbiljno, ovo sam dobila informaciju pre nekih 20-tak dana, pa ko moze nek pokusa... srecno!

"Pocetkom decembra Hrvatska raspisuje konkurs za popunjavanje osnovne mreže lekara u primarnoj zdravstvenoj zaštiti. Konkurs ce biti otvoren tri meseca, do kraja februara 2008 godine, a trži se 154 lekara opšte prakse, 84 pedijatra, 60 ginekologa i cak 285 stomatologa.

U bolnickom sistemu Hrvatske nedostaje oko 900 specijalista. Najviše internista, gotovo 400, te oko 350 hirurga. Zbog nepostojanja jezicke barijere, nove lekare ce potražiti u Srbiji i Crnoj Gori, gde se trenutno pojavljuje višak.

Iznet je i zanimljiv podatak, da i ako Hrvatskoj hronicno nedostaju lekari na Zavodu za zapošljavanje je trenutno prjavljeno 204 lekara. Oni imaju diplomu medicinskog fakulteta, ali nijedan od njih nema položen strucni ispit, a sa položenim ovim ispitom ceka ih odmah i radno mesto. "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Moguce,ali da se zna da su u pitanu najverovatnije neka sela a ne gradovi....a sad odlucite da li cete uci u rizik kojem je izlozen srpski lekar u hrvatskom selu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rad u UK
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 2:36 pm
Postovi: 4
terapeut je napisao:
Ovih dana je objavljena vest da Velika Britanija trazi veliki broj zdravstvenih radnika iz Srbije za svoj program -Senior care-.
da li znate nesto vise o tome?Kakvi su uslovi i o cemu se radi?
Po zdrav svima....



E pa to je cista navlakusa za ne upucene ,sve je super ,svasta ti obecaju a od toga ne mozes ni da prezivis dobijes oko 800funti sto je ovde prilicno lose tj za zdrav.radnika. takodje sam se raspitivala zbog sebe pa eto tako znam,...obicno ide preko agencije za med.sestre koji naravno imaju svoj udeo u tome tako da te prilicno izrabljuju,.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rad u UK
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 2:36 pm
Postovi: 4
uk je napisao:
terapeut je napisao:
Ovih dana je objavljena vest da Velika Britanija trazi veliki broj zdravstvenih radnika iz Srbije za svoj program -Senior care-.
da li znate nesto vise o tome?Kakvi su uslovi i o cemu se radi?
Po zdrav svima....



E pa to je cista navlakusa za ne upucene ,sve je super ,svasta ti obecaju a od toga ne mozes ni da prezivis dobijes oko 800funti sto je ovde prilicno lose tj za zdrav.radnika. takodje sam se raspitivala zbog sebe pa eto tako znam,...obicno ide preko agencije za med.sestre koji naravno imaju svoj deo u tome tako da te prilicno izrabljuju,.. :(


jos nesto nisu bas nesto odusevljeni kad cuju odakle dolazimo a i ne priznavaju nam diplome tj umesto 4 god. racunaju 3 posto ovde toliko traje(to vazi sto za sestre tako i za babice) e pa tako stvari bas i nisu tako sjajne da ne pricam o silnim testovima sto moraju dodatno da zagorcaju zivot,..pa ocenite sami ,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jaoo jaoo
PostPoslato: Čet Feb 21, 2008 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2008 1:06 am
Postovi: 7
Najvažnija stvar zbog koje "zapadnjaci" neće da priznaju "overseas" medicinske fakultete jeste što smo svi mi za naše studije potrošili jako malo novca. Mene je studiranje koštalo oko 5-6000 din GODIŠNJE, bio sam na budžetu.

Ako tamo specijalizacija košta 450.000$ (?!), da li zamišljate da i fax košta isto toliko?

S' obzirom da smo mi za cenu od između 1000 i 6000EUR postali "doktori medicine", a oni isto to al za 100puta više love => jasno je zašto nam ne priznaju diplome.

Ja tako mislim.

A možda da odemu u Rumuniju!? :lol:

ili Bugarsku? :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jaoo jaoo
PostPoslato: Pet Feb 22, 2008 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 2:36 pm
Postovi: 4
E pa kolega sumnjam da bi i tamo lepo prosli,...ne mislim da je cena u pitanju nego jednostavno ne prihvataju da je neko bolji od njih bilo u cemu nazalost :evil: pa tako smatraju sto nekome da priznaju 4 g. kad je njihova 3g.?gluposti !
mogu vam reci po mojoj zadnjoj informaciji ovde godina kosta oko 8hiljada funti sto je prilicno dosta love ako hocete da zavrsite medicinu pa zamislite jos da obnovite koju god.,.....

mada moram vam priznati polako odustajem od bavljenja strukom ovde,to ce pricekati dok se jednog dana ne vratim u domovinu :wink:

kolega sve najbolje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 11:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
kolega,sta kosta 8000 funti?

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: