Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: pitanje bez odgovora
PostPoslato: Sub Nov 15, 2008 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 10:35 am
Postovi: 25
ja sam u pocetku radio na odjeljenju,sto znaci da sam imao iskustva.ali kada sam dosao u salu,htjeo sam bas kao kolega sve nekako na brzinu.ali kolege su mi isto tako govorili,stani na loptu doci ce vrijeme.osjecao sam se nekad bezveze.razmisljao sam: pa radio sam na odjeljenju nisam idiot.pocinjao sam sa upoznavanjem svega sto se radi u sali,data mi je literatura da ucim.poceo sam da ucim o sterilnosti u sali,a ja se pitao jesam li ja glup ili oni,to su banalne stvari.ali kada su mi dali prvi puta da samo sto spremim sa instrumentima,nikad to necu zaboravit,desterilisao sam se nakon minute.i posle niz stvari koje sam morao proci,od davanja instrumenata pa do svega...dosao je red da radim i ja sa dr...iako sam do tada puno puta bio u sali i gledao kako se radi,kada stanes iznad pacijenta sve je mnogo drugacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 12:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Instrumentar je napisao:
ja kako shvatam danasnje studente uz duzno postovanje.vecinom su to momci i djevojke koji kad dodju u bolnicu na praksu vec se vide i osjecaju kao dr,ali znam kad malo bolje razmisle da imaju jos do te diplome.neki dan se meni ovo desilo:dr koji je radio pacemaker je inace profesor na faxu i dopustio je jednoj grupi studenata da udju u predsoblje sale odakle se prati monitoring pacijenta a i vidi se sta se radi u sali.i ja tada bio zaduzen za monitoring.kolege sa faxa su dosle i plate plasiranje elektrode u ventrikul,gledaju i naglas pitaju a sta radi sad,a sta radi ovo,a sta radi ono itd a iako sam ja tu tehnicar i radim u sali njima je u jednu ruku bilo ispod podnizenja da upitaju bilo sta vec su samo nagadjali i lupetali kao maksim po diviziji.ja sam ih samo slusao i radio svoj posao.kada je pacemaker uradjen i kada je dr dosao do njih oni su mu par pitanja postavili a dr je rekao ja sada nemam vremena pitajte moga kolegu neka vam malo objasni (m3n3).hocu reci sljedece da jako brzo idu ispred svog vremena i ja da sam dr ni u kojem slucaju dok se njihov karakter nebi iskristalizovao ne bih im nista slicno dozvolio.nisam ohol,vec samo oprezan.meni to nije smetalo,naprozic meni je jako drago da moj kolega dr vjeruje meni i da ne sumnja u moje znanje ekg-a i svega ostalog,u suprotnom ja s njima nemam nista.nadam se da me razumijete


Pazi profesor je dozvolio studentima da gledaju opraciju iz monitoring sale. U svetu (mislim na zapadne zemlje) studenti zatvaraju (siju) pacijenta posle operacije a o tome da li smeju da budu na klinici, prisustvuju intervenciji se ne postavlja pitanje. Kada bi nasi studenti imali uslove kao njihove kolege na zapadu da na svaku kliniku mogu da udju i tamo provdu vreme, da su im operacione sale otvorene (naravno uz postovanje principa asepse) onda bi mogli da spoznaju koliko nemaju pojma. Jedino covek koji nesto zna moze da spozna koliko nema pojma. Da recimo bude na klinici, pa proba da uz prisustvo doktora postavi dijagnozu, pa ce da pogresi, onda ce stariji iskusniji kolega da ga uputi. Em ce nesto da nauci em ce shvatiti da ne zna bas sve i da ima jos da taljiga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 10:35 am
Postovi: 25
kod nas na hirurgiji (opstoj) studenti na zadnjoj godini fakulteta uzimaju anamneze (samostalno).ja znam da je studentima puno lakse kad dodju na kliniku nego dok su samo na faxu.imam prijatelje koji studiraju medicinu.tamo ih profesori ubise teorijom,a kad na kliniku dodju sve bude drugacije.ima svakakvih mentora,nazalost,ali vecinom su svi susretljivi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 9:39 pm
Postovi: 5
lupetenje,lupetenja,lupetanja.......ko razume-shvatice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Studentbgd a da vi niste profesoru trazili da podelite profesorku platu, posto mu “pomazete” vec tri meseca u operacionoj sali, da se covek nije uvredio zbog toga pa vam zato nije dozvolio da uradite operaciju.
Zanimljivo je to sto vas je odbio. Bas me cudi!!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Bogi je napisao:
Studentbgd a da vi niste profesoru trazili da podelite profesorku platu, posto mu “pomazete” vec tri meseca u operacionoj sali, da se covek nije uvredio zbog toga pa vam zato nije dozvolio da uradite operaciju.
Zanimljivo je to sto vas je odbio. Bas me cudi!!!! :lol: :lol: :lol:


Ja nista od ovoga sto ste rekli nisam nipisao. Moje pitanje je bilo hipoteticko nisam rekao da se to i odigralo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Bogi je napisao:
Studentbgd a da vi niste profesoru trazili da podelite profesorku platu, posto mu “pomazete” vec tri meseca u operacionoj sali, .....

A sta fali, bas je dobra ideja :). Kako se ja nisam svojevremeno setila....LOL.
Ako se dobro secam ko mu u Pancevu predaje maksilo-facijalnu, mogao bi malko da se iznenadi.....:).

Studente,
vi ne rekoste o kojoj hirurgiji je rec? Oralnoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 16, 2008 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
miminamama je napisao:
Bogi je napisao:
Studentbgd a da vi niste profesoru trazili da podelite profesorku platu, posto mu “pomazete” vec tri meseca u operacionoj sali, .....

A sta fali, bas je dobra ideja :). Kako se ja nisam svojevremeno setila....LOL.
Ako se dobro secam ko mu u Pancevu predaje maksilo-facijalnu, mogao bi malko da se iznenadi.....:).

Studente,
vi ne rekoste o kojoj hirurgiji je rec? Oralnoj?


Oralnoj naravno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Dozvolila bih !

Od nekud mora da se pocne,ni jedna knjiga ne moze pomoci u sticanju vestine.
Pa cak i da teoretski nemas bas kompletnog pojma o tome sta radis.
Hirurgija se uci uz rad.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 9:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
ja sve mislim ovo je forum za stomatologe :lol:
elem, ja sam ipak za to-sve u svoje vreme...imam petlju ali mislim da nemam jos znanja...i da mi neko ne daj Boze upadne u neko nepredvidjeno stanje, a ja to nikad ranije videla, nit naucila nisam, verovatno bi bio odgovoran profesor koji mi je to dopustio ili asistent...zato nit' njima da pravim probleme, nit' sebi :D
kad budem bila spremna, valjda cu sama znati...sad eventualno mogu da perkutorno odredim bazu i vrh pluca(ne znate da mi to tako na praksi radimo) ili na cevcicu usisam krv iz prsta ne bih li kap razmazala na plocici za odredjivanje broja eritrocita pod mikroskopom(da,da i ovom su nas naucili), i naravno, sve to uz nadzor strucnijeg :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 18, 2005 2:09 pm
Postovi: 34
u Pancevu postoji privatni stomatoloski fakultet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
lbilja je napisao:
u Pancevu postoji privatni stomatoloski fakultet?


Od kad prijatelju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Maj 03, 2010 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 02, 2010 5:45 pm
Postovi: 22
studentbgd je napisao:
Instrumentar je napisao:
ja kako shvatam danasnje studente uz duzno postovanje.vecinom su to momci i djevojke koji kad dodju u bolnicu na praksu vec se vide i osjecaju kao dr,ali znam kad malo bolje razmisle da imaju jos do te diplome.neki dan se meni ovo desilo:dr koji je radio pacemaker je inace profesor na faxu i dopustio je jednoj grupi studenata da udju u predsoblje sale odakle se prati monitoring pacijenta a i vidi se sta se radi u sali.i ja tada bio zaduzen za monitoring.kolege sa faxa su dosle i plate plasiranje elektrode u ventrikul,gledaju i naglas pitaju a sta radi sad,a sta radi ovo,a sta radi ono itd a iako sam ja tu tehnicar i radim u sali njima je u jednu ruku bilo ispod podnizenja da upitaju bilo sta vec su samo nagadjali i lupetali kao maksim po diviziji.ja sam ih samo slusao i radio svoj posao.kada je pacemaker uradjen i kada je dr dosao do njih oni su mu par pitanja postavili a dr je rekao ja sada nemam vremena pitajte moga kolegu neka vam malo objasni (m3n3).hocu reci sljedece da jako brzo idu ispred svog vremena i ja da sam dr ni u kojem slucaju dok se njihov karakter nebi iskristalizovao ne bih im nista slicno dozvolio.nisam ohol,vec samo oprezan.meni to nije smetalo,naprozic meni je jako drago da moj kolega dr vjeruje meni i da ne sumnja u moje znanje ekg-a i svega ostalog,u suprotnom ja s njima nemam nista.nadam se da me razumijete


Pazi profesor je dozvolio studentima da gledaju opraciju iz monitoring sale. U svetu (mislim na zapadne zemlje) studenti zatvaraju (siju) pacijenta posle operacije a o tome da li smeju da budu na klinici, prisustvuju intervenciji se ne postavlja pitanje. Kada bi nasi studenti imali uslove kao njihove kolege na zapadu da na svaku kliniku mogu da udju i tamo provdu vreme, da su im operacione sale otvorene (naravno uz postovanje principa asepse) onda bi mogli da spoznaju koliko nemaju pojma. Jedino covek koji nesto zna moze da spozna koliko nema pojma. Da recimo bude na klinici, pa proba da uz prisustvo doktora postavi dijagnozu, pa ce da pogresi, onda ce stariji iskusniji kolega da ga uputi. Em ce nesto da nauci em ce shvatiti da ne zna bas sve i da ima jos da taljiga.




Hihihih...ma daj!
Ni lekari na nisu svi neshto,i sad treba pustiti da po jadnim pacijentima vrsljaju i svi moguci studenti?
Pa sada cak i prvaci imaju osnove klinicke prakse...da nece oni dijagnoze da postave?
Neka.Ja,eto,mozda 'nemam petlju',ali volela bih manjak slobode.Ne bi volela da mi neko odma posle malko posmatranja uvali instrument u ruku i vozi sine,vozi!
Prisustvovala sam takvoj prici na neurohirurgiji gde je studentu prve godine dozvoljeno da se okusha u usivanju na licu!Nestrucnom detetu!
Nisam ja nesto stara i strucna,ali zaista,unakaziti nekog tek tako...Naravno,morali su da poprave konce posle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re:
PostPoslato: Pon Jun 14, 2010 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Dinah je napisao:
studentbgd je napisao:
Instrumentar je napisao:
ja kako shvatam danasnje studente uz duzno postovanje.vecinom su to momci i djevojke koji kad dodju u bolnicu na praksu vec se vide i osjecaju kao dr,ali znam kad malo bolje razmisle da imaju jos do te diplome.neki dan se meni ovo desilo:dr koji je radio pacemaker je inace profesor na faxu i dopustio je jednoj grupi studenata da udju u predsoblje sale odakle se prati monitoring pacijenta a i vidi se sta se radi u sali.i ja tada bio zaduzen za monitoring.kolege sa faxa su dosle i plate plasiranje elektrode u ventrikul,gledaju i naglas pitaju a sta radi sad,a sta radi ovo,a sta radi ono itd a iako sam ja tu tehnicar i radim u sali njima je u jednu ruku bilo ispod podnizenja da upitaju bilo sta vec su samo nagadjali i lupetali kao maksim po diviziji.ja sam ih samo slusao i radio svoj posao.kada je pacemaker uradjen i kada je dr dosao do njih oni su mu par pitanja postavili a dr je rekao ja sada nemam vremena pitajte moga kolegu neka vam malo objasni (m3n3).hocu reci sljedece da jako brzo idu ispred svog vremena i ja da sam dr ni u kojem slucaju dok se njihov karakter nebi iskristalizovao ne bih im nista slicno dozvolio.nisam ohol,vec samo oprezan.meni to nije smetalo,naprozic meni je jako drago da moj kolega dr vjeruje meni i da ne sumnja u moje znanje ekg-a i svega ostalog,u suprotnom ja s njima nemam nista.nadam se da me razumijete


Pazi profesor je dozvolio studentima da gledaju opraciju iz monitoring sale. U svetu (mislim na zapadne zemlje) studenti zatvaraju (siju) pacijenta posle operacije a o tome da li smeju da budu na klinici, prisustvuju intervenciji se ne postavlja pitanje. Kada bi nasi studenti imali uslove kao njihove kolege na zapadu da na svaku kliniku mogu da udju i tamo provdu vreme, da su im operacione sale otvorene (naravno uz postovanje principa asepse) onda bi mogli da spoznaju koliko nemaju pojma. Jedino covek koji nesto zna moze da spozna koliko nema pojma. Da recimo bude na klinici, pa proba da uz prisustvo doktora postavi dijagnozu, pa ce da pogresi, onda ce stariji iskusniji kolega da ga uputi. Em ce nesto da nauci em ce shvatiti da ne zna bas sve i da ima jos da taljiga.




Hihihih...ma daj!
Ni lekari na nisu svi neshto,i sad treba pustiti da po jadnim pacijentima vrsljaju i svi moguci studenti?
Pa sada cak i prvaci imaju osnove klinicke prakse...da nece oni dijagnoze da postave?
Neka.Ja,eto,mozda 'nemam petlju',ali volela bih manjak slobode.Ne bi volela da mi neko odma posle malko posmatranja uvali instrument u ruku i vozi sine,vozi!
Prisustvovala sam takvoj prici na neurohirurgiji gde je studentu prve godine dozvoljeno da se okusha u usivanju na licu!Nestrucnom detetu!
Nisam ja nesto stara i strucna,ali zaista,unakaziti nekog tek tako...Naravno,morali su da poprave konce posle.


A kada majke ti to neko ko studira medicinu treba prvi put da postavi dijagnozu ili da proba da je postavi?

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: da li je ovo suvise hrabro pitanje jednog studenta
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ovo što ću napisati nema baš neke veze sa temom ali ima veze sa studentima, i ko god je ovo čuo nema da se nije nasmejao ili izbečio... ( da li je ovo vic ili se zapravo desilo ne znam, ali svakako...)

Neki student je odgovarao anatomiju i sve je znao, sve moguće što ga je profesor pitao. Na kraju mu profesor kaže- kolega, dugo nisam doživeo da neko toliko lepo zna, evo apsolutno zasluženo vam dajem 10. Da li postoji nešto da vam nije jasno, bilo bi mi vrlo drago da vam pojasnim.
A student kaže- ma sve ja kontam, ali mi jedino nije jasno kako hrana prolazi kroz foramen magnum!!! :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: