Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OBRADA ANKETA ZA SPECIJALISTIČKI
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 10:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Potreban mi je savet,
Kako obraditi oko 350 upitnika sa po 20-tak pitanja, uglavnom zatvorenog tipa (samo 2 otvorena pitanja) za specijalistički? :roll:
Nisam plavuša, ali ovo nisam nikada radila, pa mi trenutno deluje kao "viša matematika". :oops: Čula sam da postoje posebni profi softveri za obradu ove vrste podataka.
Imate li ideju? (a da nije Excel)
Da li postoji agencija, ili neko, ko to radi za pare (i koliko?) ? :o
Unapred zahvalna, :wink:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 11:47 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Profi softveri su suvise skupi za ovakav posao. To moze da se uradi u Accessu ili pomenutom Excellu (tabela sa 350 vrsta i 20 kolona) koja se sumira po kolonama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Hvala,
Upravo počinjem sa obradom u excellu. Pomogla mi je asistentkinja na Statistici, napravile smo tabelu, pa krećem...

Pozz, :wink:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 16, 2007 11:44 am
Postovi: 5
Program koji izmedju ostalog sluzi za unosenje anketa je InfoPath, iz Microsoft Office paketa. Mnogo lakse odradjuje posao, jer je izmedju ostalog tomei namenjen od Excela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Upravo završavam obradu, ipak u Excellu, pomaže mi drugarica, koja je maher za pivot tabele. Ipak, hvala, možda mi posluži za nastavak istraživanja... :wink:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: statisticka obrada
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 10, 2007 9:06 pm
Postovi: 1
Kolege,
najbolji nacin da se uradi statisticka obrada je da strucnjak za te stvari (statisticar ili doktor medicine-specijalista statistike) uradi analizu podataka. U EXELL-u se mogu uraditi mnoge stvari ali se na kraju ipak sve svede da kod nekog statisticara obradite podatke,jer za kvalitetnu obradu treba da radite nekoliko godina na polju statistike (kao i u svim drugim oblastima). Najbolji program u kom se radi statisticka obrada je SPSS.To je usko strucni program za statistiku.Problem je i to sto vecina medicinara (misle da znaju statistiku) odradi silne testove (dobar deo njih uradi sa gomilom gresaka) i dobije rezultate koji izgledaju revolucionarno, a nisu svesni da su mnogi postulati za izvodjenje testova potpuno naruseni.Posebno isticem to da statistika nije samo t test, Hi-kvadrat test i standardna devijacija (vecina lekara trazi od mene da im to uradim pri obradi podataka).Ipak, najveca sreca je u tome sto i vecina profesora-klinicara ne zna dalje od toga pa sta god da im donesete od statistickih analiza oni progutaju,da ne ispadnu neobrazovani.Ipak, za ozbiljnu studiju preporucujem da se ili milion puta konsultujete sa strucnjakom (ako neko hoce da vam pokaze) ili da jednostavno platite da vam neko to odradi.Ukoliko se odlucite za drugu opciju,raspitajte se dobro da li je neko radio rad kod nekoga i koliko je bio uspesan u tome.Statistika se obradjuje na mnogim fakultetima i treba da znate da postoji veliki broj strucnjaka koji vam moze pomoci.Ali, statisticari koji se bave iskljucivo medicinskom problematikom su najbolje resenje, zato sto cete za kratko vreme dobiti analizu, nece biti gomila konsultacija (ne morate da objasnjavate svaki medicinski pojam), analizirace se prave stvari a ne babe i zabe i sl. Necu da ovo zvuci kao reklama. Ovo pisem jer sam slucajno na netu nasao ovaj tekst,a iskusvo mi govori da lekari obicno pocnu sami da obradjuju podatke i posle nekoliko meseci maltretiranja dodju kod mene sa gomilom podataka (da nekazem budalastina) i traze da im doradim istrazivanje.I na kraju se svede na potpuno nov rad koji nema veze sa onim koje mi lekar donosi.Za koju god opciju da se odlucite,srecno u istrazivackom radu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: