Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 6:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
drbgd je napisao:
reklama je losa jer ne pruza nikakvu informaciju najsiroj populaciji o tome kako izgleda samopregled, kako izgleda mamograf, itd.. od nje imaju koristi samo oni sto su za ovu "umjetninu" dobili honorar...


reklama bi trebalo da skrene paznju na problem, a zna se ciji je posao da se bavi zdravstvenom edukacijom opste populacije.

@ dr ivica

nemojte ni vi da ste demagog... ne zivimo mi u svajcarskoj pa da se sad iscudjavamo zasto mamograf nije kupljen do sada, onako kako "bi trebalo"...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
dr ivica je napisao:
Potpuno se slazem sa prethodnim post5om.


dakle u tom prethodnom postu se kaze:

Citiraj:
Znači, malo šok terapije nije na odmet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 1:17 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Naravno da nije, jer kad neko ko nije imao prilike da vidi razorene organe i da oseti smrad izvađenih pluća dugogodišnjeg pušača (bilo da je umro od karcinoma plošća ili ne) vidi takvu fotografiju zapita se štošta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 1:17 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
A pod šok terapijom podrazumevam upravo ovo što ste Vi napisali par postova iznad citiram:

"Licno najogavnije su mi bile one gde ljudi ginu kao posledica nevezivanja pojaseva u kolima, ali se od tada redovno vezujem... "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 21, 2008 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Dakle, slazemo se...

Ovakve reklame su potrebne, s vremena na vreme, upravo da bi svojom sokantnoscu skrenule paznju na nesto sto se zanemaruje.

Lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 12:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
@dalton:

mi smo pisali poruke skoro u isto vreme, ja sam hrteo da kazem da se slazem sa prethodnom porukom, koju je postavio dragancesu.

Niisam demagog, samo sam siguran da je ova reklama neprimerena, posebno na televiziji koja ima nacionalnu frekvenciju, to gledaju moja cerkica i sin i postoji jedna shizofrena paratimija sa "shantelize" pesmom (ili kako se to pise na francuskom) i mrtvom mladom devojkom koju neko sminka i potom gura u hladnjacu. Totreba objasniti mojoj cerki od 9 godina, ona to gleda i pita zasto je muzika vesela....

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
DODATAK: ovi markentiski "strucnjaci" sa B92 prpremaju slicne monstruozne reklame u kampanji za smanjivanje saobracajnih nesreca: ljude okrvavljene i ispovredjivane, mrtve, koji nemo porucuju sta ce vam se desiti ako pijete i vozite, pretrcavate put gde ne treba, itd. BAS SJAJNO. Popodne imamo priliku da gledamo kako Samanta u "Sex i grad" orgija u svojoj nimfomaniji, a sad cemo moci da gledamo i krv na sve strane. Bas primereno vremenu... Kako se blokiraju pojedini kanali, da mi deca ne gledaju ove idiotarije?

A zasto ne bi lepo svaki dan po sat vremena emitovali snimke sa groblja, pa kako ko naidje da pokojniku upali svecu, neka ga intervjuisu, da vidimo kako se sve umire i od cega se umire. Eto, time bismo imali ultimativni efekat zastrasivanja i konsekventne depresije i paranoje. Poruka "Pazite se, umrecete" (uvijena ponekad i u suptilne oblike saputavog "Brini o sebi!" slogana kozmeticke kompanije koja nas terorise jutizmom) bice najneposrednija.

Evo, pridruzicu se ovakvom "edukativnom" radu nasih medija i raznih ministarstava:

Zdralje je prolazno stanje koje uopste ne sluti na dobro. Zivot je bolest koja se prenosi polnim putem i zavrsava se smrcu. Od kolevke pa do groba samo se ka grobu hoda!

Eto. A sad ziveli.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 6:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
Samo kratko:

Što se tiče kampanje na B92 o bezbednosti saobraćaja, moram da se složim da je izuzetno degutantna i morbidna. Povrh svega, mislim da neće postići efekat koji bi trebalo. Ako država hoće efekat, neka poveća novčane kazne za prekršaje, neka oduzima vozačke dozvole na duže periode, a što se alkoholisanosti tiče, to je barem lako: 0 promila.

Uostalom, svi znamo da u saobraćaju ne zavisi sve od nas. Mogu ja voziti idealno, školski, po svim mogućim propisima, mogu vezati i pojas, ali ako se u mene punom brzinom zaleti neki "tatin sin" u "hameru", od mene će ostati samo flekica. Čemu onda reklama?

S druge strane, mislim da je kampanja za borbu protiv raka dojke u vidu te, sada već notorne reklame izuzetno efektna. Mislim da je uspela da šokira onaj deo javnosti kojoj je namenjena. Ako neko ima vremena za frizera ili pedikira, onda valjda može da se, ako ništa drugo, samopregleda jednom mesečno. U ovom slučaju, spot ima smisla zato što se bavi nečim što bi trebalo da predstavlja ličnu odgovornost svake osobe ženskog pola.

Ukratko: ne mogu da utičem na to da li će neki pijani-drogirani-obesni mamlaz da se zaleti u mene na putu, ali mogu da se brinem barem o svom zdravlju. Ovo drugo zavisi samo od mene, tu mogu da imam barem nekakvu kontrolu.

PS Imala sam 6 godina kada sam na TVu gledala film "Mi deca sa stanice Zoo". Narednih par dana sam bila izuzetno naježena, ali zato u životu nisam probala ni cigarete, ni alkohol, ni narkotike. Možda (stavljam akcenat na "možda") pravovremena trauma može da bude korisna na duge staze. :-?

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 12, 2008 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ja bih dodala jos nesto: u reklami se vidi mlada devojka, dobro, to moze biti neka metafora za preranu smrt (mada sumnjam) ,ali zar mamografiju ne treba prvenstveno da rade zene ipak starije zivotne dobi, sto ne bih rekla da ova reklama porucuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
PS Imala sam 6 godina kada sam na TVu gledala film "Mi deca sa stanice Zoo". Narednih par dana sam bila izuzetno naježena, ali zato u životu nisam probala ni cigarete, ni alkohol, ni narkotike. Možda (stavljam akcenat na "možda") pravovremena trauma može da bude korisna na duge staze.


Kakva koincidencija da ovo pominjete, junakinja romana je bas pre neki dan osvanula u novinama, ona je sada sredovecna zena, posle lecenja od narkomanije i par decenija zdravog zivota, tokom koga se i udala i rodila dete, sada se ponovo vratila "na iglu", oduzeli su joj starateljstvo nad detetom i ponovo je na ulici.

Mozda ja gresim, mozda treba narod plasiti, mozda je to sve u redu. Ali, nekako mi je tesko da objasnim devetogodisnjoj cerki zasto tamo neku devojku guraju "u fioku" u mrtvacnici i zasto je pola grada oblepljeno bilbordima sa krvavim licima... Difuzna, neusmerena kampanja, sa puno stvari za diskusiju...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 13, 2008 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
@ dr Ivica

Tačno, ali to je problem medija u Srbiji uopšte. Nekada se znalo kada šta sme da se emituje na televiziji. Nekada su deca na RTS1 pre podne mogli da gledaju Branka Kockicu, Acu Poštara, Ponedeljnik, a danas mogu da vide "Bouns", sa sve raspadnutim i poluraspadnutim leševima.
Istina, Aleksandru Janković i Koraća, koji su činili ekipu "Ponedeljnika" još mogu da vide, ali u znatno izmenjenim ulogama, potpuno neprimerenim dečijem uzrastu.

Ali sve su to, valjda, tekovine "modernih vremena"... :-?

A što se Kristijan F., tiče... :( Poruka koja baš i ne ohrabruje.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
dr ivica je napisao:
Mozda ja gresim, mozda treba narod plasiti, mozda je to sve u redu. Ali, nekako mi je tesko da objasnim devetogodisnjoj cerki zasto tamo neku devojku guraju "u fioku" u mrtvacnici i zasto je pola grada oblepljeno bilbordima sa krvavim licima... Difuzna, neusmerena kampanja, sa puno stvari za diskusiju...


Da ponovim jos jednom (ponovo ponavljam :D )... reklame JESU morbidne, ali cinjenica je i da ostavljaju jasniju poruku.

Moram da Vas pitam Ivice kako ste detetu objasnili Crvenkapu? Vuk pojede baku, dodje lovac, raspori vuka, natrpa mu trbuh kamenjem i baci ga u reku... svi srecni i veseli...

I jedan od vasih prethodnih postova govori o tome da je zivot smrtonosna boljka, gde se od rodjenja samo ka smrti hodi...

Pa i jeste tako, zato svojoj deci i govorite da pri prelasku ulice gledaju i levo i desno, pa opet i opet, pa tek onda da predju, iako je na semaforu zeleno za pesake. Zato i svojim pacijentima govorite da ne puse, ne jedu masno i da se vise krecu. Kako se niko ne buni sto na cigaretama pise da pusenje ubija? Pa zato sto znamo da ubija. Ali ubija i nebriga o sebi (mozda je to nacin da objasnite reklamu svojoj deci?), ubija i brza voznja, i ne zaustavljanje na znaku stop (i to najcesce druge), a ubija i nevezivanje pojasa (a to mu dodje kao samoubistvo, draga macadamia, kada se neko zaleti u vas a pojas vam nije vezan).

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Moram da podupirem dr.Ivicu ovde.

Na balkanu jos uvek vlada mentalitet straha i zastrasivanja.

Negde u Svedskoj ljudi ne voze sporo po propisima zbog toga da nebi platili veliku kaznu nego zato sto jednostavno znaju da tako treba i da je to bezbedno.


Treba je zapocet kulturno VASPITANJE od malena. A ne "matorima" servirat morbidne video snimke i nadat se nekom zastrasivanju.

Uzmimo jednostavan primer. Sta (najosnovnije) zna jedna 15-16 godisnja cura ili decno o polnim bolestima danas? A oboje maltene intenzivno vode ljubav, na zalost sa vise partnera, jer je danas "karat se na sve strane" doslovce "IN" u modernome drustvu. Uz naravno pusenje, alkohol i sve ostale malverzacije kod mladezi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 1:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Citiraj:
Na balkanu jos uvek vlada mentalitet straha i zastrasivanja.

Taj tip "reklama" uopste nije balkanski izum...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 8:14 pm
Postovi: 267
Lokacija: Užice
dalton je napisao:
... Ali ubija i nebriga o sebi (mozda je to nacin da objasnite reklamu svojoj deci?), ubija i brza voznja, i ne zaustavljanje na znaku stop (i to najcesce druge), a ubija i nevezivanje pojasa (a to mu dodje kao samoubistvo, draga macadamia, kada se neko zaleti u vas a pojas vam nije vezan).

Lep pozdrav.


Pozitivni pravni propisi sankcionišu vožnju bez vezanog pojasa. Bolje reći, zakonom je propisano obavezno vezivanje pojasa. Zato i ne vidim svrhu reklame koja bi trebalo da ubedi vozače da poštuju zakon. Ako neki dripac (uzimam sebi slobodu da takvu osobu okarakterišem na ovako "nepopularan" način) nije u auto-školi naučio da mora da veže pojas, mislim ni da ga morbidna reklama neće tome naučiti - a na nas, koji vezujemo pojas i vozimo po propisima, neće imati efekat. Jedini jezik koji nepažljivi vozači razumeju je jezik prinude. Izuzetno visoke novčane i zatvorske kazne, po potrebi doživotno oduzimanje vozačke dozvole, i td. A ne reklama u kojoj pored krvavog tipa stoji poruka "Sada je sigurno zakasnio". Neukusno, po mom skromnom mišljenju.

_________________
Slika
Never, under any circumstances, take a sleeping pill and a laxative on the same night. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: